AK PARTİ DEN SEVİNÇ E TEPKİ

AK Parti Samsun İl Başkanlığı Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Alaettin Bayrak, “CHP Samsun Milletvekili adayı Sayın Şaban Sevinç’in gazete haberlerine dayanarak dile getirdiği iddialar tümüyle gerçek dışıdır” dedi.

AK PARTİ DEN SEVİNÇ E TEPKİ

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Samsun İl Başkanlığı basın açıklaması yaptı. AK Parti Samsun İl Başkanlığı Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Alaettin Bayrak yaptığı açıklamada, “CHP Samsun Milletvekili adayı Sayın Şaban Sevinç, milletvekili adaylarımız Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Akif Çağatay Kılıç ile Genel Başkan Yardımcısı Sayın Çiğdem Karaaslan’ı hedef alan bazı iddialar ortaya atmıştır. Söz konusu bu iddialarla ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunluluğu doğmuştur. Sayın Sevinç’in gazete haberlerine dayanarak dile getirdiği söz konusu iddialar tümüyle gerçek dışıdır. Seçime az bir süre kala gerçek olmayan bu mesnetsiz iddiaların ısıtılarak yeniden gündeme getirilmeye çalışılması çok manidardır. Bu iddialar malum gazeteler tarafından daha önce de gündeme getirilmiş, gerek Sayın Bakanımız, gerekse de Sayın Genel Başkan Yardımcımız tarafından defalarca tekzip edilmiş ve yargı yoluna başvurulmuştur. Hatta iddia sahiplerinden biri olan Cumhuriyet Gazetesi’nde mahkeme kararıyla 07 Ekim 2015 tarihinde tekzip yayınlanmış, buna rağmen Sayın Sevinç iddiayı yeniden gündeme taşımaya çalışmıştır. Kaldı ki Sayın Sevinç’in bu iftirayı atarken, Sayın Bakanımızın ailesini, özellikle de Samsun’a büyük hizmetler vermiş dedesi rahmetli İlyas Kılıç’ı gündeme getirmesi ahlak ve edep dışıdır. Sayın Sevinç’in amacı Samsun’da her geçen gün başarı grafiği yükselen AK Parti’yi engellemeye ve yıpratmaya çalışmaktır. Ancak beyhude bu çabalar sonuç vermeyecek ve AK Parti Samsun’da her seçimde olduğu gibi 1 Kasım’da da rakiplerini hüsrana uğratacaktır” diye konuştu.

“SEVİNÇ’İN BU YOLA BAŞVURMASI KENTİMİZ ADINA BİR TALİHSİZLİK”
“Samsun’da örnek nitelikte seviyesi olan bir siyaset izlendiği hemşehrilerimizin malumudur” diyen Bayrak şunları kaydetti: “Tüm siyasi partiler arasında bu yönde bir kabul varken Sayın Sevinç’in bu yola başvurması kentimiz adına bir talihsizliktir. Özellikle Sayın Bakanımız Akif Çağatay Kılıç’ın, Samsunspor’un siyasete alet edilmemesi yönündeki tüm ısrarlı çabalarına karşın, Sayın Sevinç’in Samsunspor üzerinden bakanımızı suçlaması izanla ve vicdanla bağdaştırılması mümkün olmayan bir davranıştır. Samsunspor şehrimizin markasıdır ve başarılarından tüm Samsunlular memnuniyet duyar. Geçmiş dönemlerdeki kötü yönetimler nedeniyle ortaya çıkan olumsuz durumun siyasete malzeme yapılmaya çalışılması Samsunspor’a ve tüm Samsunlular’a yapılabilecek en büyük kötülüktür. Tüm bu karalama ve iftira kampanyalarına en güzel cevabı başta Samsunlular olmak üzere halkımız 1 Kasım da sandıkta verecektir.”EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da asfalt silindiri eve girdi! 1 ölü

1 Samsun'da asfalt silindiri eve girdi! 1 ölü

Samsun'da alkollü mekan yandı

2 Samsun'da alkollü mekan yandı

Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

3 Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

4 Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

5 Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

Yankaya bakalım mı bankaya?..

6 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

7 Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

8 Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

Elini kıyma makinesine kaptırdı

9 Elini kıyma makinesine kaptırdı

Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

10 Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu