3 gün ulusal yas!

Başbakan Ahmet Davutoğlu Ankara’da meydana gelen paylamayla ilgili yaptığı açıklamada 3 gün ulusal yas ilan edildiğini açıkladı.

3 gün ulusal yas!

Başbakan Davutoğlu Ankara’da meydana gelen ve 86 kişini öldüğü 186 kişinin de yaralndığı patlamaya ilişkin Çankaya Köşkü’nde açıklamalarda bulunuyor.

İşte Başbakan ın açıklamasından satırbaşları;

Çok derin bir hüzün ve acı içerisindeyiz. Bu saldırı, herhangi bir şekilde tek bir gruba ya da herhangi bir siyasi topluma karşı değildir. Bu saldırı ülkemizin bütününe yapılmış bir saldırıdır. Türkiye ateş çemberi içinde istikrarınını korumayı başaran örnek bir ülkedir. 

3 GÜN ULUSAL YAS İLAN EDİYORUZ
Bu saldırının acısını hissetmeyen hiçbir vatandaşımız olduğu kanaatinde değilim. Bu saldırı demokrasimize yapılmış bir saldırıdır. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Aldığımız kararla, Cumhurbaşkanımızla da istişarede bulunarak üç gün ulusal yas ilan etme kararı aldık. 86 vatandaşımızı kaybetmiş bulunuyoruz. İki canlı bomba için kuvvetli emareler var.

Bu tür durumlarda dayanışma içinde olacağımızı bir kez daha gösterme vaktidir. bugünlerde her türlü tahrike karşı, nefret dili kullananlara karşı birlik ve beraberliğimizi koruma günüdür.

İntikam diline karşı sağduyuya davet ediyorum. Bugün ilan ettiğimiz yas 78 milyonun ortak hissiyatının tercümanı olduğuna inanıyorum. Terörü yapana göre, mağduruna göre değerlendirmeyelim. Terörü yapan suçludur, katliamı yapan insanlık düşmanıdır.

KILIÇDAROĞLU VE BAHÇELİ İLE GÖRÜŞECEĞİM
Sayın Kılıçdaroğlu ve sayın Bahçeli ile de tekrar görüşmeyi düşünüyorum. Gün ortak bilinçle hareket etme günüdür. Siyasi parti liderlerine Ak Parti Genel Başkanı olarak hitap etmiyorum. 

Terör propagandasına karşı ortak tavır alalım.  terör nereden gelirse gelsin insanlık suçudur. Ülkemize, milletimize, ailelere başsağlığı dileklerimi iletiyorum.  

KILIÇDAROĞLU NUN AÇIKLAMALARI
Sayın Kılıçdaroğlu nun açıklamasını doğru çağrı olarak değerlendiriyorum. Bu hükümet Ak Parti hükümeti değil, seçim hükümetidir.Keşke ulusal birlik hükümeti ile zorlukları göğüsleseydik. Kendisi ile görüşmeye hazırım.

DEMİRTAŞ IN AÇIKLAMALARI
Ortak kader dili kullanmak yerine, onca askerimiz ve polisimiz şehit edilmişken, hayatını kaybeden siviller varken saldırıyı yapanlara dair kesin veri yok iken devleti mesul göstermek yakışmaz. Bu tahriktir. Demirtaş ın açıklamaları açık bir tahriktir.

HİÇBİR TERÖR OLAYININ ÜSTÜ ÖRTÜLMEMİŞTİR
Bu katliamı işleyen kimse gereği yapılacak. Suruç ta da Diyarbakır da da sorumlular yakalandı. Bizim görevimiz yakalayıp adalete teslim etmektedir. Hiçbir terör olayının üstü örtülmemiştir. Her terör olayına karşı gereken cevap verilmiştir.

POTANSİYEL ÖRGÜTLER
DEAŞ, PKK, MLKP, DHKP-C saldırıyı yapma potansiyeli olan örgütler. Soruşturma yürütülüyor. Arkasında hangi örgüt varsa mücadelemiz sürecek.

 SON ÜÇ GÜNDE PEK ÇOK CANLI BOMBA YAKALANDI
Cumhuriyet tarihimizin en acı olayı. Herhangi eksiklik zaaf söz konusu ise kesinlikle zaafın giderilmesi için gereken tedbiri aldık. Son üç günde pek çok canlı bomba yakalandı.
Art niyetli grup içine sızmış iki canlı bomba olarak orada patlamayı gerçekleştirmiş olabilirler. Detaylar incelenir.
Fedailer üzerinden kaos çıkarılacağı yolunda istihbarat vardı. DHKP-C bağlantılı canlı bomba İstanbul da yakalandı. Tek boyut, tek eksenli değil . Türkiye de kaos ortamı yaratılmak isteniyor.EN ÇOK OKUNANLAR

Önce çarptı, sonra darp etti

1 Önce çarptı, sonra darp etti

Kız isteme mevzusunda katliam yaptı: 5 ölü

2 Kız isteme mevzusunda katliam yaptı: 5 ölü

Palet deposunda yangın

3 Palet deposunda yangın

Irmağa düşen genç hastanelik oldu

4 Irmağa düşen genç hastanelik oldu

Konya'da fener alayı coşkusu

5 Konya'da fener alayı coşkusu

Kamyonun çarptığı motosiklet sürücüsü genç kız hayatını kaybetti

6 Kamyonun çarptığı motosiklet sürücüsü genç kız hayatını kaybetti

Sivas canisi Kahramanmaraş'ta yakalandı

7 Sivas canisi Kahramanmaraş'ta yakalandı

Minik hayranı, Başbakandan Cumhurbaşkanına selam gönderdi

8 Minik hayranı, Başbakandan Cumhurbaşkanına selam gönderdi

Sivas'ta pompalı tüfekle dehşet saçtı: 3 ölü

9 Sivas'ta pompalı tüfekle dehşet saçtı: 3 ölü

Üst geçit yerine bulvardan geçince hayatını kaybetti

10 Üst geçit yerine bulvardan geçince hayatını kaybetti