Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Yeni reform dönemi başlayacak

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat köktaş, büyüyen ve zenginleşen Türkiye nin ihtiyaçlarını karşılayacak yeni bir reform dönemini başlatacaklarını söyledi

Yeni reform dönemi başlayacak

 

AK Parti Samsun Milletvekili ve Milletvekili Adayı Fuat Köktaş, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Tekkeköy İlçesi ndeki 19 Mayıs Organize Sanayi Bölgesi nde As Çelik, Resman, Borsan Kablo Elektrik, Bahadır Tıbbi Aletler, Ünal Konfeksiyon, Ulusoy Un ve Samsun Yem Sanayi yi ziyaret eden Köktaş, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Köktaş, Son 13 yıllık dönemde AK Parti hükümetlerinin sağladığı siyasi istikrar ve bu istikrara dayalı güven ortamı, önemli yapısal reformların gerçekleştirilebilmesine güçlü bir zemin hazırlamıştır. Bu zemin ortamında Türkiye çağ atlamış, gelecek hedeflerinin de belirlenmesine olanak sağlamıştır dedi.

TÜRKİYE, ESKİ TÜRKİYE DEĞİL
AK Parti iktidarı ile birlikte hayata geçirilen projelerin bir zamanlar hayalinin dahi kurulamayacağını belirten Köktaş, Türkiye, iktidarlarımız döneminde siyasi, ekonomik ve sosyal pek çok alanda önemli bir dönüşüm süreci yaşamıştır. 2002 den önce krizler, kaoslar yaşayan Türkiye, 2002 den sonra AK Parti hükümetlerinin yaptığı hizmetlerle ilklerin ülkesi oldu. Bugün Türkiye o eski Türkiye değil. Ülke olarak biz dünya ile yarışıyoruz. Muhalefet partileri ikinci parti, üçüncü parti olmak için birbirleriyle yarışıyor, biz ise dünya ile yarışıyoruz. Artık şampiyonlar liginde oynayan bir Türkiye var.  IMF den borç alan konumdan IMF ye borç veren konuma yükselen bir Türkiye var. Dünyanın 17 nci, Avrupa nın 6 ncı büyük ekonomisi olan bir Türkiye var. 13 yılda milli geliri 230 milyardan, 800 milyar dolara çıkan bir Türkiye var. 3 bin dolardan, kişi başı geliri, 10 bin dolara çıkan bir Türkiye var. Şimdi de dünyanın birçok ilklerine adım atıyoruz. Büyüyen ve zenginleşen Türkiye nin ihtiyaçlarını karşılayacak yeni bir reform dönemini başlatacağız. Her alanda olduğu gibi ekonomi alanında da yeni bir döneme giriyoruz. Bu dönemde bir yandan makroekonomik istikrar ve kazanımlarımızı güçlendirirken, bir yandan da mikroekonomik ve sektörel dönüşümlere odaklanacağız. Son 13 yılda, üst-orta gelir grubuna yükselttiğimiz ülkemizin, yüksek gelir grubu ülkelerarasına girmesi temel amacımızdır. Güven ve istikrar içerisinde büyüyecek olanekonomimizin temelini nitelikli, girişimci ve yenilikçi insanımız, bilgi ve teknoloj ile katma değeri yükselten işletmelerimiz oluşturacaktır dedi.

İSTİKBALİNİZE SAHİP ÇIKIN 
Milletvekili Köktaş daha sonra partisinin Gençlik Kolları tarafından Tekkeköy Sevgi Tekkesi nde düzenlenen Gençlik Buluşması na katıldı. Gençlerle tecrübelerini paylaşan Köktaş, Ne iş yaparsanız yapın, işinizi severek yapın. Severek yapılan işten hem verim alırsınız hem de tecrübe kazanarak kendinizi bir alanda yetişmiş olursunuz. Mutlaka kitap okuyun ve çevrenizdeki olan bitene duyarlı olun. Kararlarınızı verirken muhasebenizi iyi yapın. Ve gençler en önemlisi 1 Kasım da geleceğiniz için oyunuzu kullanın ve istikbalinize sahip çıkın diye konuştu.

 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu  hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

1 Samsunlu hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

Samsun Haber Samsunda arkadaş kavgası cinayetle bitti

2 Samsun Haber: Samsun'da arkadaş kavgası cinayetle bitti

Samsunspor 46 farklı isim

3 Samsunspor: 46 farklı isim

Samsunspor Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

4 Samsunspor: Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

Samsun Haber  Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

5 Samsun Haber: Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

Samsunspor Samsun Valisi Şahinden süper istek

6 Samsunspor: Samsun Valisi Şahin'den 'süper' istek

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

7 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

Giresun Haber Giresunda yaşlı kadın üst geçide çıkarak intihara kalkıştı

8 Giresun Haber: Giresun'da yaşlı kadın üst geçide çıkarak intihara kalkıştı

Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

9 Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

 Kopyala-yapıştır

10 Kopyala-yapıştır...