4. AYAKKABIYI ALDI

Real Madridli futbolcu Cristiano Ronaldo, kariyerindeki 4. Altın Ayakkabı ödülünü aldı.

4. AYAKKABIYI ALDI

Portekizli futbolcuya, 2014-2015 sezonunda Avrupa liglerinin gol kralı olmasından dolayı Avrupa Spor Basını örgütü tarafından verilen ödülün töreni, Madrid deki Palace Otel de gerçekleştirildi. Törene, Portekiz in Madrid Büyükelçisi Francisco Ribeiro de Menezes, Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez, Real Madrid Teknik Direktörü Rafael Benitez, Ronaldo nun annesi Maria Dolores ve 5 yaşındaki oğlu da katıldı.

Ronaldo, törende yaptığı açıklamada, duyduğu mutluluğu ifade ederek Daha fazlasını istiyorum. Mümkünse 5. Altın Ayakkabı yı da seneye kazanmak istiyorum dedi.

Altın Ayakkabı yı kazanmasından dolayı takım arkadaşlarına, teknik direktörlerine, Real Madrid Kulübü Başkanı Florentino Perez e ve ailesine destekleri için teşekkür eden Ronaldo, Spor kariyerimde bir kez daha güzel bir gün yaşıyorum. 4. kez bu ödülü almak bir öncelik ve onur. Benim için en önemli şey, sezon boyunca fiziksel olarak hazır olmamı sağlayan takım çalışanlarına da teşekkür ediyorum ama daha fazlasını istiyorum. Real Madrid olarak her yıl kupalar kazanmak istiyoruz ve bu yıl da lig, eğer olabilirse Şampiyonlar Ligi ve Kral Kupası kazanmayı hedefliyorum şeklinde konuştu.

Büyük bir kulüpte daha çok şey kazanacağını bilerek Real Madrid e geldiğini aktaran Ronaldo, şimdiye kadar kazandığı 4 Altın Ayakkabı ile basın mensuplarına poz verdi.

Cristiano Ronaldo ya ödülünü veren Florentino Perez de yaptığı konuşmada, Cristiano tek ve mükemmel bir futbolcu. Genç futbolcular için bir referans dedi. Perez, 4. Altın Ayakkabı nın 30 yaşındaki futbolcu için anlamının yeni meydan okumaların sadece bir başlangıcı olduğunu söyledi.

Avrupa liglerinde en çok gol atan futbolculara 1968 yılından bu yana verilen ve 1997 den itibaren Avrupa Spor Basını örgütünün organize ettiği Altın Ayakkabı ödülünü 4. kezle en çok kazanan Cristiano Ronaldo, geçen sezon 48 gol atmıştı.

Altın Ayakkabı ödülünün sahibi, son 7 sezondur İspanya 1. Futbol Ligi nden (La Liga) çıkarken, sadece 2013-2014 sezonunda aynı sayıda gol attıkları için Cristiano Ronaldo ile o dönem Liverpool da oynayan Uruguaylı Luis Suarez bu ödüle ortak olmuştu.

Ronaldo bu ödülü, 2007-2008 sezonunda Manchester United formasıyla, 2010-2011, 2013-2014 ve 2014-2015 sezonlarında ise Real Madrid formasıyla kazandı. Ronaldo nun ardından en çok alan ikinci futbolcu 3 kezle Barcelonalı Lionel Messi. 28 yaşındaki Messi, 2009-2010, 2011-2012, 2012-2013 sezonlarında Avrupa liglerinin en golcü futbolcusu olmuştu.

Bu ödülü kazanan tek Türk futbolcu ise 1987-1988 sezonunda Galatasaray formasıyla Tanju Çolak oldu. 1962-1963 sezonunda yine Galatasaray formasıyla Metin Oktay da 38 golle Avrupa liglerinin en çok gol atan futbolcusu olsa da o dönemde Altın Ayakkabı ödülü verilmiyordu.EN ÇOK OKUNANLAR

Kaldırım aday adayı

1 Kaldırım aday adayı

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

2 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

3 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

4 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Samsun Cumhurbaşkanı'na hazır

5 Samsun Cumhurbaşkanı'na hazır

Yaşam savaşını kaybetti

6 Yaşam savaşını kaybetti

Samsun'da Jandarma'dan yeni uygulama

7 Samsun'da Jandarma'dan yeni uygulama

Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

8 Samsun'a yeni üniversite kuruluyor

Cemal Safi'ye son görev

9 Cemal Safi'ye son görev

Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor

10 Samsun'da bakkalını 68 yıldır güler yüzle açıyor