BU SALDIRI HEPİMİZE YAPILDI

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ankara’da yapılan saldırı ülkemize, demokrasimize, milletimize, birliğimize, beraberliğimizi ve kardeşliğimize yapılmış bir saldırıdır dedi

 BU SALDIRI HEPİMİZE YAPILDI

Ankara’da yaşanan terörist saldırıyı lanetleyen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, saldırının tüm Türkiye’ye yönelik olduğunu vurgulayıp, “Her can bizim yüreğimizden bir kopuştur. Ankara da yapılan saldırı, tüm Türkiye ye demokrasimize, milletimize, birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize yapılmış bir saldırıdır. Bu belli bir zümreye, belli bir inanca yapılan bir saldırı değildir” diye konuştu.

HEPSİ KARDEŞİMİZ
Bakan Çağatay Kılıç, Samsun’un Kavak İlçesi nde muhtarlar, ziraat ve esnaf odaları yöneticileriyle bir araya geldi. Bakan Kılıç, Ankara da yapılan saldırının tüm Türkiye ye, demokrasiye, milletin birliğine, beraberliğine ve kardeşliğine yapılan bir saldırı olduğunu söyledi. Bakan Kılıç, Bu belli bir zümreye, belli bir inanca yapılan bir saldırı değildir. Bu bir terör saldırısıdır. Terörün dini inancı, rengi, milleti olmaz. Terör terördür ve Rabbim böyle acıları bize tekrar yaşatmasın. Birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi daim kılsın. Burada hepimize büyük görev düşüyor. Vefat eden vatandaşlarımız hepsi bizim kardeşlerimizdi. Hepsi bizim evladımızdı. Farklı düşünceleri olabilir. Farklı anlamda siyasi görüşleri olabilir bizden. Ülkemizle ilgili olarak düşündükleri siyasette farklı düşünceleri olabilir. Farklı inançlara sahip olabilirler ama hepsi bizim kardeşimizdir. Bu ülkenin vatandaşlarıydılar. Hepsi değerliydi, Allah onlara rahmet eylesin, yaralananlara tekrar acil şifalar diliyorum.”

NİFAK TOHUMUNA MÜSADE ETMEYİN
Bakan Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü: Sizleri bölmek için aranıza nifak tohumu sokmak isteyenlere asla ama asla müsaade etmeyin. Milletvekili seçilerek parlamentoya gelen herkes Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını temsil ettiği bilinçle, birlik ve beraberlik inancıyla yolumuza devam edeceğiz. Faillerin kim olduğunun ortaya çıkması ile beraber olayın arkasında kimlerin olduğu, kimlerin kimleri neye alet ettiği, hepsi ortaya çıkacak. Ama bu süreç içerisinde milletimizden vatandaşlarımızdan ricamız şudur; aman birliğimize kardeşliğimizi zarar verebilecek hiç bir davranışta bulunmayalım. Birliğimize zarar verebilecek, zeval getirebilecek, hiçbir davranışta bulunmayalım. Birliğimizi beraberliğimizi haykıralım. Vefat eden kardeşlerimiz bizim kardeşlerimiz, bizim vatandaşlarımızdır bu ülkenin evlatlarıdır, bu coğrafyanın, Türkiye Cumhuriyeti’nin evlatlarıdır. Burada ayrımız gayrımız asla olamaz. Her can bizim yüreğimizden bir kopuştur. Onun için hiçbir şekilde ayrılığa müsaade etmeyelim.

Bakan Çağatay Kılıç, Kavak ilçesi ve Samsun’a yapılan yatırımların Samsunlular tarafından çok iyi bilindiğini, bunları tek tek anlatmasına gerek olmadığını dile getirerek 1 Kasım seçimleri için destek istedi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Başından vurulmuş halde bulundu

1 Başından vurulmuş halde bulundu

Samsun'da deprem!

2 Samsun'da deprem!

Samsun'da şaşkına çeviren kaza

3 Samsun'da şaşkına çeviren kaza

Nesli tehlikede... Karadeniz'de görüldü

4 Nesli tehlikede... Karadeniz'de görüldü

Samsunspor'un yeri değişmedi

5 Samsunspor'un yeri değişmedi

Samsunspor'dan Almanya'da yetenek avı

6 Samsunspor'dan Almanya'da yetenek avı

İyiki varsın Abdülkadir

7 İyiki varsın Abdülkadir

Karadenizli yine yaptı yapacağını

8 Karadenizli yine yaptı yapacağını

Samsun'daki o olayda yeni gelişme!

9 Samsun'daki o olayda yeni gelişme!

Samsun'da Hastane odasında 5 yıldızlı hizmet

10 Samsun'da Hastane odasında 5 yıldızlı hizmet