50 YILDAN BERİ SEYREDİYORUZ

Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, Terör bu insanları aramızdan alarak içimize büyük bir acı düşürüyor hem de milli birlik ve beraberliğimizi ortadan kaldırmayı hedefliyor. Yaklaşık 50 yıldan beri tekrar tekrar seyrediyoruz ve seyrettiriliyoruz dedi.

 50 YILDAN BERİ SEYREDİYORUZ

 

Samsun Barosu avukatları, Ankara 97 kişinin hayatını kaybettiği bombalı terör saldırısını kınadı.
Adliye Sarayı ndaki Baro Lokali’nde toplanan avukatlar, ölenler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

50 YILDAN BERİ SEYREDİYORUZ
Baro Başkanı Gürbüz, ölenler arasında bir avukat da bulunduğunu hatırlatarak, yetkililerin bir an önce saldırıyı aydınlatmalarını istedi. Gürbüz, Terör bu insanları aramızdan alarak içimize büyük bir acı düşürüyor hem de milli birlik ve beraberliğimizi ortadan kaldırmayı hedefliyor. Yaklaşık 50 yıldan beri tekrar tekrar seyrediyoruz ve seyrettiriliyoruz ifadelerini kullandı.

TOPYEKUN SORGULAMA
Türkiye de 1970 li yıllarda da benzer acıların yaşandığını, olayların 1980 li yıllarda biraz durulduğunu ancak 1990 lı yıllarda faili meçhul cinayetlerin fazlasıyla arttığını anlatan Gürbüz, faili meçhullerin aydınlatılması ve geri plandaki gerçek güç odaklarına ulaşılamadığı sürece benzer olayların yaşanabileceğine dikkati çekti. Gürbüz, Demokratik, hukuk devleti kuralları çerçevesinde buna neden olanlara hesap soramadıktan sonra bu olaylarla alakalı yetkili, ilgili sorumlular bunun hesabını ne geçmişte ne de bugün verdikten sonra üzülerek ifade ediyorum, Türkiye olarak, millet olarak bu acıları tekrar tekrar yaşarız. Bizim anlayışımızda, inancımızda Dicle kenarında bir kuzuyu kurt kapsa onun hesabı adaletiyle meşhur Ömer den soruluyor iken, bugün binlerce canın, 40 yıldan bu yana hesabı kimden ve kimlerden sorulması gerekiyor. Artık toplum olarak senin partin daha kalitesiz benim partim daha kaliteli, senin liderin işe yaramaz benim ki çok üstün değerler ifade ediyor değerlendirmelerini bir kenara bırakıp topyekun bu sistem ile alakalı tartışma ve sorgulama içerisine girmek mecburiyetindeyiz diye konuştu.

BİRLİKTELİK İSTİYORUZ 
Bu topraklarda artık gözyaşı değil, huzur, birlik ve beraberlik istediklerini vurgulayan Gürbüz, ayrıştıran bir üslup değil, dayanışma, güç birliği, el birliği istediklerini söyledi. Yüzü ak, alnı pak bu millete yaraşır dünyada bir duruş beklediklerini dile getiren Gürbüz, Polisimiz, askerimiz şehit oldu. Onlara ve toplumsal eylemlerde toprağa verdiğimiz canlara yüce Allah tan rahmet diliyorum dedi.

Bayram OK EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'u es geçip Bayburtspor'a gitti

1 Samsunspor'u es geçip Bayburtspor'a gitti

Samsun'da kadına vahşet!

2 Samsun'da kadına vahşet!

Riske edilmedi

3 Riske edilmedi

Geri döndüler

4 Geri döndüler

Başkan İsmail Uyanık: 'Alayına cevap verdik'

5 Başkan İsmail Uyanık: 'Alayına cevap verdik'

Mustafa Demir: 'Minibüs sorununu kökten çözeceğiz'

6 Mustafa Demir: 'Minibüs sorununu kökten çözeceğiz'

Terme'de 7 bin kişiye iş!

7 Terme'de 7 bin kişiye iş!

Yücel Uyar: 'Futboldan mutlu değiliz'

8 Yücel Uyar: 'Futboldan mutlu değiliz'

Samsun'da tanzim satışta 21. gün... Soğan, patlıcan ve biber yok

9 Samsun'da tanzim satışta 21. gün... Soğan, patlıcan ve biber yok

6 adımda oy kullanma rehberi

10 6 adımda oy kullanma rehberi