Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

DAVUTOĞLU NDAN FLAŞ AÇIKLAMA

Başbakan Ahmet Davutoğlu, korkunç patlamaya ilişkin yeni açıklama yaptı, Saldırıda hem DEAŞ (IŞİD) hem de PKK, etkin rol oynadığı düşünülen örgütlerdir dedi.

DAVUTOĞLU NDAN FLAŞ AÇIKLAMA

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara katliamına ilişkin olarak, Bir kez daha söylüyorum kim ne bağlantı üzerinden gerçekleştirmiş olursa olsun bu alçakça saldırıyı yapanları ortaya çıkarıp adalete teslim edeceğiz. Bu alçakla saldırıyı planlayanlar da cezanlandırılacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın dedi.

Davutoğlu, Saldırıda hem DEAŞ (IŞİD) hem de PKK, etkin rol oynadığı düşünülen örgütlerdir ifadesini kullandı.

Davutoğlu, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi nde Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile görüştü. Görüşmenin hemen ardından iki lider ortak basın toplantısı düzenledi.

 

GÖÇ VURGUSU

Davutoğlu Son dönemde özellikle Suriye ve Irak ta ortaya çıkan kriz sonrasında, göç sadece yakın komşu ülkelerin değil Avrupa nın ve insanlığın meselesi haline gelmiş buluyor. Bu noktada da Türkiye ile Bulgaristan yakın iş birliğini şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da sürdüreceklerdir ifadelerini kullandı.

SALDIRGANLARIN DNA TESTLERİ KONUSUNDA ÖNEMLİ BULGULAR VAR

Ankara daki terör saldırısına ilişkin olarak Davutoğlu, Saldırganların DNA testleri konusunda önemli bulgulara ulaşıldı. Özellikle bir saldırganla ilgili detaylı araştırma devam ediyor. Ayrıca saldırıyla ilgili başka diğer bazı irtibatlar konusunda da soruşturma derinleştiriliyor. dedi.

BU ALÇAKÇA SALDIRIYI YAPANLARI ORTAYA ÇIKARACAĞIZ

Başbakan Davutoğlu, Kim, ne bağlantı üzerinden gerçekleştirmiş olursa olsun bu alçakça saldırıyı yapanları ortaya çıkarıp adalete teslim edeceğiz, geri planda destek olanları. Mutlaka bu alçakça saldırıyıp lanlayanlar da cezalandırılacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmamalıdır. Bazı Twitter, hesaplarından görüyoruz ki hem PKK hem de DEAŞ (IŞİD) bu saldırıda rol oynuyor. diye konuştu.

ZAAF OLUP OLMADIĞI İNCELENİYOR

Terör saldırısının gelişim seyri içinde idari anlamda zaaf söz konusu olmuşsa bunun da detaylı olarak incelendiğini bildiren Davutoğlu, şunları kaydetti:

Bu çerçevede de soruşturmanın selameti bağlamında, Ankara Emniyet Müdürü, Ankara İstihbarat Şube Müdürü ve Ankara Güvenlik Şube Müdürü dün gece itibarıyla açığa alınmıştır. Türkiye bir demokratik hukuk devletidir ve demokratik hukuk devleti kuralları içinde hem hukuki hem idari soruşturma yürütülecektir.EN ÇOK OKUNANLAR

Bu nasıl serbest piyasa

1 Bu nasıl serbest piyasa?..

Samsunda veliler de heyecanlı

2 Samsun'da veliler de heyecanlı

Samsunda pencereden düşen adam hayatını kaybetti

3 Samsun'da pencereden düşen adam hayatını kaybetti

Fındık fiyatları yükseliyor

4 Fındık fiyatları yükseliyor

Samsunspordan 5li imza

5 Samsunspor'dan 5'li imza

Samsunsporda galibiyet hazırlığı

6 Samsunspor'da galibiyet hazırlığı

Samsunspordan piyango çekilişi

7 Samsunspor'dan piyango çekilişi

Samsunspor, Adana Demirspora bileniyor

8 Samsunspor, Adana Demirspor'a bileniyor

Berkan Ateş Samsunda toprağa verildi

9 Berkan Ateş Samsun'da toprağa verildi

Samsunda üniversiteli ByLockcular adliyeye sevk edildi

10 Samsun'da üniversiteli ByLockcular adliyeye sevk edildi