İŞTE EURO 2016 DAKİ RAKİPLERİMİZ

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) Eleme Grubu müsabakaları sonunda gruplarında ilk 2 sırayı alan 18 takımın yanı sıra en iyi üçüncü olan Türkiye, Fransa daki finallere direkt katılma hakkı elde etti.

İŞTE EURO 2016 DAKİ RAKİPLERİMİZ

EURO 2016 Elemeleri, A, B ve H gruplarında oynanan 9 maçla tamamlandı. 9 grupta oynanan eleme müsabakaları sonunda gruplarında ilk 2 sırayı alan ve EURO 2016 ya direkt katılma hakkı kazanan ülkeler şöyle:

Çek Cumhuriyeti, İzlanda, Belçika, Galler, İspanya, Slovakya, Almanya, Polonya, İngiltere, İsviçre, Kuzey İrlanda, Romanya, Avusturya, Rusya, İtalya, Hırvatistan, Portekiz ve Arnavutluk.

TÜRKİYE EN İYİ ÜÇÜNCÜ OLARAK FİNALLERDE
A Grubu ndaki 10. ve son maçında İzlanda yı 1-0 yenen Türkiye, en iyi üçüncü olarak EURO 2016 ya direkt katılma hakkını elde etti. Grupta son haftaya üçüncü sırada giren milli takım, son maçında Konya da İzlanda yı konuk ederken, rakibini Selçuk İnan ın 89. dakikada serbest vuruştan kaydettiği golle 1-0 yendi. Bu sonuçla grubu 18 puanla üçüncü sırada bitiren milli takım, gruptaki bir diğer maçta Kazakistan ın deplasmanda Letonya yı 1-0 mağlup etmesiyle en iyi üçüncü kontenjanından finallere direkt katılan takım oldu.

PLAY-OFF TA 8 TAKIM MÜCADELE EDECEK
Eleme grubu maçları sonunda EURO 2016 için play-off oynayacak 8 ülke de belli oldu.

B Grubu nda Bosna Hersek, C Grubu nda Ukrayna, D Grubu nda İrlanda Cumhuriyeti, E Grubu nda Slovenya, F Grubu nda Macaristan, G Grubu nda İsveç, H Grubu nda Norveç ve I Grubu nda da Danimarka gruplarında üçüncü sırada yer alarak play-off ta mücadele etme şansını yakaladı.

Play-off ta mücadele edecek 8 takım, seribaşı statüsünde, ikili olarak çift maç üzerinden eşleşecek ve bu maçların ardından 4 takım daha finallere katılmaya hak kazanacak. Play-off karşılaşmaları, 12-14 ve 15-17 Kasım 2015 te yapılacak.

Play-off eşleşmelerinin kura çekimi, 18 Ekim Pazar günü İsviçre nin Nyon kentindeki UEFA Genel Merkezi nde TSİ 12.20 de gerçekleştirilecek.

UEFA dan yapılan açıklamaya göre ay-yıldızlılar, 12-14 ve 15-17 Kasım da oynanacak play-off maçlarının ardından, kuraya 3 ya da 4. torbadan katılacak.

EV SAHİBİ FRANSA DİREKT KATILACAK
Ev sahibi Fransa, EURO 2016 ya eleme maçları oynamadan doğrudan katılacak. EURO 2016 finallerinin kura çekimi ise 12 Aralık 2015 te Fransa nın başkenti Paris te yapılacak. Finallerde 24 takım dörderli olarak 6 gruba ayrılacak.

Turnuvadaki maç programı şu şekilde:

10-22 Haziran: Grup maçları
25-27 Haziran: Son 16 turu maçları
30 Haziran-3 Temmuz: Çeyrek final maçları
6-7 Temmuz: Yarı final maçları
10 Temmuz: FinalEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Özlemle bakıyoruz'

1 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Özlemle bakıyoruz'

Samsun'da 10 gün önce ölen yaşlı adamın cenazesini alan olmadı

2 Samsun'da 10 gün önce ölen yaşlı adamın cenazesini alan olmadı

Onlar güldü, biz üzüldük

3 Onlar güldü, biz üzüldük

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin mitingleri iptal edildi

4 Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin mitingleri iptal edildi

Samsun'da çay ocakları oruç tutanlar için açılıyor

5 Samsun'da çay ocakları oruç tutanlar için açılıyor

Aday listeleri bugün açıklanıyor

6 Aday listeleri bugün açıklanıyor

Samsunspor'da Ayite tamam gibi

7 Samsunspor'da Ayite tamam gibi

Samsunspor'da Larbi krizi

8 Samsunspor'da Larbi krizi

Samsunspor'da sıra onlara gelecek...

9 Samsunspor'da sıra onlara gelecek...

Çorum'daki gizemli kız olayının ardından dram çıktı

10 Çorum'daki gizemli kız olayının ardından dram çıktı