Doktor köpeklerimizi öldürdü

Samsun un Atakum İlçesi’nde yaşayan Nino-Mustafa Kılıçkıran çifti, 5.5 aylık Sivas Kangal ve 6.5 aylık Labrador cinsi köpeklerinin doktor komşuları tarafından tüfekle vurularak öldürüldüğünü öne sürüp şikayetçi oldu

 Doktor köpeklerimizi öldürdü

Samsun’un Atakum İlçesi İncesu Mahallesi Sırıncaklı Kümeleri mevkiinde oturan Nino-Mustafa Kılıçkıran çifti, önceki akşam evlerine geldiklerinde Labrador ve Sivas Kangal cinsi 2 köpeklerinin olmadığını fark etti. Yaklaşık 1 saat boyunca evin etrafında köpeklerini arayan Kılıçkıran çifti, 2 köpeği de tüfekle vurulmuş halde buldu. 

İKİSİ DE ÖLÜ BULUNDU 
Şehir merkezindeki evlerinden ayrılıp, İncesu Mahallesi’nde orman içerisinde bir araziye geldiklerini belirten 48 yaşındaki 2 çocuk babası Mustafa Kılıçkıran, “Burada hayvanlarımıza yer yaptık. 9 köpeğimiz vardı. Akşam iş çıkışı evimize geldiğimizde 7 köpeğimizi bulduk. Ancak 2 sini  bulamadık. Evde bulunan güvenlik kamerasına baktığımızda bahçemize bir arabanın geldiğini gördük. Yaptığım aramalar sonrasında bahçemizin 10 metre aşağısında ağaçlık alanda birini, onun 10 metre aşağısında da ikinci köpeğimizi ölü bulduk. Yaptığımız incelemeler sonrasında köpeklerimizi vuran kişiyi tespit ettik. Bu olaydan önce köpeklerimizi vuran kişi buraya gelip bize ‘Hayvanlarınıza sahip çıkın yoksa hepsini öldüreceğim’ demişti. Allah’a şükrediyorum ki o an evde eşim ve çocuklarım yoktu. Acaba bu kişi o hırsla geldiğinde kızımı, oğlumu, karımı da öldürecek miydi?” dedi.

kop.jpg

HESABINI KİM VERECEK?
Ölen köpeklerinin üzerini örten 45 yaşındaki ev hanımı Nino Kılıçkıran ise, Onlar bizim evlatlarımızdı. Ne istediler onlardan. Bizim geride kalan 7 köpeğimizin yanı sıra 35 de kedimiz var. Biz hepsine en iyi şekilde bakmaya gayret gösteriyoruz. Ama birisi geliyor ve 2 köpeğimizi öldürüyor. Bunun hesabını kim verecek?” şeklinde konuştu.

Bu arada köpekleri vurduğu iddiası ile şikayet üzerine gözaltına alınan doktor S.B., polis merkezindeki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Temsilciler Meclisi'ni kınadı

1 Dışişleri Bakanlığı, Hollanda Temsilciler Meclisi'ni kınadı

Akhisar Devlet Hastanesine suda doğum ünitesi açılıyor

2 Akhisar Devlet Hastanesine suda doğum ünitesi açılıyor

Kışla'da yangın: 7 asker zehirlendi

3 Kışla'da yangın: 7 asker zehirlendi

Alacağını çalarak aldı, güvenlik kameralarından yakalandı

4 Alacağını çalarak aldı, güvenlik kameralarından yakalandı