Önce Kılıçdaroğlu gereğini yapsın

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, iki bakanın istifasını isteyen CHP liderine, Sayın Kılıçdaroğlu önce Ben 7 Haziran’da yüzde 35 almazsam gereğini yaparım’ sözünün gereğini yerine getirsin sözleriyle yüklendi

 Önce Kılıçdaroğlu gereğini yapsın

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç,  AK Parti Çarşamba İlçe Teşkilatı nda partililere hitap etti.  HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş ın açıklamalarını eleştiren Bakan Çağatay Kılıç, HDP politikasının sırtını PKK’ya dayadığını ifade ederek, “Ölen vatandaşlarımızın yaralananlarımızın hakkını hukukunu korumak, devlet olarak, iktidar olarak bizim görevimizdir. Bunu idrak etmemiz gerekiyor.  Yeri geldiği zaman en ağır eleştiri yapmak da bizim tarafımızdan olur” dedi.

BÖYLESİNİ GÖRMEDİM
Bakan Çağatay Kılıç, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu da Başbakan Davutoğlu ile terör toplantısının ardından yaptığı açıklamalar nedeniyle eleştirerek, Böyle bir şey görmedim arkadaşlar. Kılıçdaroğlu belli siyasi düşünceler ile belli şeyleri yapıyor olabilir. Bazıları çıkmış devlet adamlığı gösteriyor. Devlet adamlığı içeride konuşulan konulara bağlı kalmayı gerektirir. Bir devletin başbakanı demiş ki gel beraber açıklama yapalım , Yok ben yapacağım diyor. Devlet adamlığının nasıl olduğunu biz çok güzel biliriz. Biz devlet adamlığını iyi gördük.  Elhamdülillah, devlet adamlarının yanında çok çalıştık. AK Parti kadrolarından da iki cumhurbaşkanı, üç başbakan çıktı. Kimin devlet yönetimini bilip bilmediğini tartışacak değiliz diye konuştu.

HERKES KENDİNE BAKACAK
Adalet Bakanı Kenan İpek ve İçişleri Bakanı Mustafa Altınok için gündeme getirilen istifa tartışmalarına da değinen Bakan Kılıç, şöyle konuştu: Tarafsız olarak atanmış devlet adamları olarak iki bakan cevap veremiyorlar. Ama bizler siyasiler olarak cevap veririz. Sayın Kılıçdaroğlu önce ‘ben 1 Haziran’da yüzde 35 almazsam gereğini yaparım’ sözünün gereğini yapsın. Ondan sonra başkalarının ne yapacağı ile ilgili açıklama yapmaya hakkı olabilir. 6- 7 seçim kaybetmiş bir genel başkan olarak orada oturuyor, ona bir şey yok. İhbar var ise o ayrıdır. Onun gereğini biz yaparız, herkes bir kendine bakacak.”

SANDIĞA SAHİP ÇIKILMADI
7 Haziran seçimlerinde Samsun’da sandığa tam sahip çıkılmadığı için sıkıntı yaşadıklarını kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, “ Cumhurbaşkanımız her zaman ‘seçim sandıkta kazanılır’ derdi. Bu anlamda herhalde çalışmalar tam olarak yapıldı. Herkesin sandıkta görevini en iyi şekilde yapması çok önemli.  Yapabildiğimiz  İtirazlarda  oylarımızı aldık.  Ama itirazlar zamanında yapılmadığı için binin üzerindeki itirazımızı geçerli kılamadık ve 490 oyla 1 milletvekilliğini kaybettik.  Onun için sandığa sahip çıkacağız. 490 sandıkta bir tane oya sahip çıksaydık şu anda 6 milletvekilimiz duruyordu. Samsun’da 15 bin oy civarında geçersiz oy var. Bunun 3 bin 500  tanesi çift basılmış. 1 oyun bile değeri var.  Karşımızda blok olarak siyaset yapmaya çalışanlar bir araya geldiğinde 1 oyun bile değeri var.  Çünkü 4.parti meclise girdiği zaman hesaplar çok daralıyor. İşte orada 1 tane oyun bile değeri oluyor.  Herkes sandığına sahip çıkacak. Oy vermeye gitmek isteyeni gerekirse sırtında taşıyacak, sırtında götürecek ifadelerini kullandı.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Fındık fiyatları ne kadar! 23 Eylül Pazartesi fındık fiyatları

1 Fındık fiyatları ne kadar! 23 Eylül Pazartesi fındık fiyatları

Guido'dan iyi haber

2 Guido'dan iyi haber

Samsun'da mahalle sakinleri hizmet bekliyor! Bir çivi bile çakan yok

3 Samsun'da mahalle sakinleri hizmet bekliyor! Bir çivi bile çakan yok

Samsun'da traktör devrildi: 1 çocuk öldü, 2 yaralı

4 Samsun'da traktör devrildi: 1 çocuk öldü, 2 yaralı

Samsun'da bir ilk!

5 Samsun'da bir ilk!

İrfan Buz: 'Bizlere yürekten inanın'

6 İrfan Buz: 'Bizlere yürekten inanın'

Samsunspor'da kupa mesaisi başlıyor

7 Samsunspor'da kupa mesaisi başlıyor

Samsun'daki cinayette flaş gelişme!

8 Samsun'daki cinayette flaş gelişme!

Samsun'da kaza sohbeti! O anlar kamerada

9 Samsun'da kaza sohbeti! O anlar kamerada

Samsun'da tesadüfen yakalandı

10 Samsun'da tesadüfen yakalandı