TÜRKİYE DİZ ÇÖKMEZ

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Şimdiye kadar Türkiye ne kadar kumpas kurulmuşsa, bunların üstesinden gelmiştir ve diz çökmemiştir dedi.

 TÜRKİYE DİZ ÇÖKMEZ

 

Öncü Medeniyet, Güçlü Sendika, Büyük Türkiye, Hedef 1 Milyon Üye konulu konferansa katılmak için Samsun a gelen Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Haberaks TV de Burcu Düzgün ün sunduğu Haberin Sesi Programı na konuk oldu.

TÜRKİYE ÜSTESİNDEN GELİR
Türkiye nin sıkıntılı bir süreçten geçtiğini belirten Yalçın, ülkenin ve devletin güçlenmesinin emperyal güçlerin hoşuna gitmediğini ve çelme takılmak istendiğini söyledi. Terörün Türkiye için sindirme aparatı olarak kullanılmak istendiğini kaydeden Yalçın, Türkiye terörle 40 yılı aşkın bir süredir yüzleşiyor, mücadele ediyor, terörü yok etmek adına elinden gelen bütün yöntemleri deniyor. Türkiye bir milli birlik kardeşlik projesi hayata koyarak  demokratik haklar noktasında ulus devlet paradikmasıyla takip etmeye çalıştığı bazı yanlış uygulamalardan vazgeçerek, temel hak ve özgürlüklerin önünü açan, bu anlamda eşit vatandaşlıkta bütün ülke insanını bir araya getirebilen bir politika sürmeye çalıştı. Bu zemin belli bir süre silahsızlanma olarak devam etti ama Türkiye nin özellikle 7 Haziran seçiminden sonra  karşılaştığı tablo ve istikrarsızlık görüntüsü, koalisyon arayışları bu anlamda bir nimet olarak algılandı. Uluslararası güçler hemen Türkiye ye IŞİD ve PKK ile bir operasyona başladı. Tükiye mutlaka bu tip olayların altından çıkmayı becerir. Şimdiye kadar Türkiye ne kadar kumpas kurulmuşsa, bunların üstesinden gelmiştir ve diz çökmemiştir dedi.

MASANIN TEK MUHATTABI 
 Yalçın, kendi sendikalarının farklı bir bakış açısını ortaya attığını belirterek şunları söyledi: Türkiye de sendikacılık iki damar üzerinden yürütülüyor. Birisi işçi sendikacılığı diğeri kamu görevlileri sendikacılığı. Kamu görevlileri sendikacılığı 11 hizmet koluyla hizmet ediyor. Bu anlamda farklı oluşumlar söz konusu ama en büyük şu anki yapı Memur-Sen dir. 11 hizmet kolunda da hükümetle sözleşme imzalayan masanın tek muhattabıdır.

Pirsu DÜZGÜN  

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da iğrenç iddia intihara sürükledi

1 Samsun'da iğrenç iddia intihara sürükledi

Samsun'da bu ürün pazara inmeden satılıyor

2 Samsun'da bu ürün pazara inmeden satılıyor

Resmi Gazete'de yayımlandı! Seçimler ertelendi

3 Resmi Gazete'de yayımlandı! Seçimler ertelendi

Samsun'da 19 yaşındaki genç kız uyuşturucudan tutuklandı

4 Samsun'da 19 yaşındaki genç kız uyuşturucudan tutuklandı

İncitmek yok!

5 İncitmek yok!..

Samsunspor karayoluyla gitti

6 Samsunspor karayoluyla gitti

İki tarafı da düşünmeli

7 İki tarafı da düşünmeli

Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı!

8 Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı!

Hayri Ülgen'den Özalan'a tepki: 'Gazetecilerle uğraşma!'

9 Hayri Ülgen'den Özalan'a tepki: 'Gazetecilerle uğraşma!'

Samsun'da inşaatta kalıp çöktü: Yaralılar var

10 Samsun'da inşaatta kalıp çöktü: Yaralılar var