Hemşirelik Süreci Öğretimi Workshop Programı Başladı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Meslek Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü’nün düzenlediği Hemşirelik Süreci Öğretimi Workshop programı, Sağlık Meslek Yüksekokulu toplantı salonunda başladı.

Hemşirelik Süreci Öğretimi Workshop Programı Başladı

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Eren, Samsun Sağlık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Nermin Kılıç, Hemşirelik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Özen Kulakaç, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden gelen hemşire, akademisyen, klinisyenler, OMÜ öğretim üyeleri ve öğrencilerin katıldığı programda; Adıyaman Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fridevs Erdemir, Düzce Üniversitesi Öğretim Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Aysel Karaca ve Dilek Akkuş konuşmacı olarak yer aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Prof. Dr. Özen Kulakaç, Prof. Dr. Nermin Kılıç ve Rektör Yardımcısı Şenol Eren yaptı.

Prof. Dr. Özen Kulakaç konuşmasında, modern hemşireliğin oluşum ve gelişim süreci, hekimlikten ayrı bir mesleğe dönüşme aşaması ve hemşirelik süreci öğretiminde yaşanan temel sorunlar hakkında bilgi verdi. Hemşirelik süreci öğretiminde, bilinen tekniklerin tam olarak başarılı olamadığını belirten Özen Kulakaç, yeni teknikler geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

OMÜ öğretim üyeliğinden ve Sağlık Meslek Yüksekokulu Müdürü olmaktan duyduğu gururu dile getiren Prof. Dr. Nermin Kılıç, okul olarak güzel şeylere imza attıklarını söyledi. Nermin Kılıç, Yüksekokulumuz Sağlık Bilimleri Fakültesi’ne dönüşme aşamasında. Şu an altı bölümüyle iyi donanıma sahip bir okul. Özellikle Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü ile devlet üniversitelerinde üçüncü durumdayız. Böyle kaliteli bir bölüm açmakla onur duyuyoruz dedi.

Nermin Kılıç, programın konusu olan hemşirelik süreci öğretiminin, hemşireliği organize etmesi ve etkili bakımı sağlaması açısından önemli olduğunu ifade etti. Kılıç, hemşire süreci öğretiminin her aşamasının bilimselliğe dayandığını özellikle vurguladı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Eren yaptığı konuşmada, Ankara’da yaşanan terör saldırısını kınadı ve ölenlere rahmet, yaralılara şifa diledi. Prof. Dr. Şenol Eren, “Doğumumuzdan ölümümüze kadar yanımızda olan hemşirelerin, öğretim sürecinde doktorlar ve bilim adamları gibi branşlaşarak farklı alanlarda uzmanlaştıklarında çok daha başarılı olacaklarına inanıyorum. Hemşirelerin branşlaşması hususunu çok önemsiyorum. İnşallah bunu başaran ilk üniversite biz oluruz diyerek konuşmasını bitirdi.

Hemşirelik eğitiminin etkinliğini ve kalitesini arttırmayı amaçlayan program iki gün sürecek.EN ÇOK OKUNANLAR

İşte Taner Taşkın'ın ekibi

1 İşte Taner Taşkın'ın ekibi

19 Mayıs Stadyumu için büyük plan

2 19 Mayıs Stadyumu için büyük plan

Samsunspor'da odak noktası transfer

3 Samsunspor'da odak noktası transfer

Canberk de tamam

4 Canberk de tamam

Koloğlu: 'Transferlerin hepsini açıklayacağız'

5 Koloğlu: 'Transferlerin hepsini açıklayacağız'

CANLI YAYIN! Samsunspor'da yeni transfer imzayı atıyor

6 CANLI YAYIN! Samsunspor'da yeni transfer imzayı atıyor

Meral Akşener, İbrahim Özyer'in cenazesi için Samsun'a geliyor

7 Meral Akşener, İbrahim Özyer'in cenazesi için Samsun'a geliyor

Çepni ailesinin acı günü

8 Çepni ailesinin acı günü

Samsun'da otomobil yolcu yolcu otobüsüne çarptı: 1 ölü, 1 yaralı

9 Samsun'da otomobil yolcu yolcu otobüsüne çarptı: 1 ölü, 1 yaralı

Samsun'da narkotik polisinden dev operasyon: 13 gözaltı

10 Samsun'da narkotik polisinden dev operasyon: 13 gözaltı