ÖDÜL TÖRENİ SAMSUN DA

Türkiye nin en prestijli tiyatro ödüllerinden biri olarak kabul edilen Direklerarası Seyircileri Tiyatro Ödülleri Samsun da sahiplerini bulacak.

ÖDÜL TÖRENİ SAMSUN DA

Seçici kurul tarafından, yüzlerce oyun, oyuncu yönetmen ve teknik ekip arasından ödüle layık görülenler 25 Ekim de Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi ndeki galada Direklerarası Seyirci Ödülleri sahiplerine takdim edilecek. Ünlü isimlerin katılacağı gecede, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a da Sanata Destek Özel Ödülü takdim edilecek.

Bu yıl 15. kez gerçekleştirilecek olan Direklerarası Seyirci Ödülleri nin Karadeniz Tiyatroları Töreni 25 Ekim 2015 Pazar günü Saat 20.00 de, Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi nde yapılacak.

Ödül töreninde, Direklerarası Seçici Kurul tarafından ödüle layık görülen Yönetmen, Oyun, Oyuncu, Teknik Ekip, Tiyatroya Destek olan kurumlar başta olmak üzere 50 nin üzerinde isim ödüllerini alacak.

Direklerarası Seyirci Ödülleri Seçici Kurul Üyeleri nin, perde açan tiyatroların sezon oyunlarında başarılı buldukları sanatçıları, Halk Jürisi olgusu ile değerlendirdikleri bir ödüllendirme sistemi. Seçici kurul üyeleri, sezon oyunlarını performans ve tasarım kategorilerinde değerlendirirken, aldıkları haz duygularını ölçüt alarak seyrederler ve değerlendirmelerini de eleştirel olmayan seyirci bakış açısıyla yaparlar. Ödüle aday oyunlar değerlendirilirken, oylamalar sadece oyunu seyreden seçici kurul üyeleri arasında yapılır.

Samsun Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü de, Sanata Destek Özel Ödülü nün haricinde Tiyatro İçin Emek Ödülü ne, (Avni RAKOP - Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü ) Ceren Olpak ın yazdığı Gün Anneme Gebe adlı oyun ile Kadın Oyuncu Performans Ödülü ne, (Saliha Çandar - Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü) ve Yönetmen Ödülü ne (Suat Onur Çalık - Belediye Konservatuvarı Tiyatro Bölümü) layık görüldü.

BİR ÖDÜL DE SAMSUNLU DÜŞEVİ OYUNCULARI NA
Yaşanan gerçek hikayelerden yola çıkarak “Kadın, Silah, Şiddet üçgeninde gelişen Taner Baran ın yazdığı “Doğum, Düğün ve Ölüm” adlı oyunu ile Düşevi Oyuncuları Prodüksiyon Ödülü ne layık görüldü.

15. Direklerarası Seyircileri Tiyatro Ödülleri Karadeniz Tiyatroları Ödül Töreni nde ödüle layık görülen diğer tiyatroların illeri Giresun, Ordu, Sinop, Trabzon ve Zonguldak oldu.

Tiyatro dünyasının Karadeniz Bölgesi ndeki önemli isimlerini Samsun da buluşturacak olan 15. Direklerarası Seyirci Ödülleri Karadeniz Ödül Töreni ne Tiyatro Sanatçısı ve Oyun yazarı Semih Sergen, İzmir Bailamos Dance Academy Dansçıları ve Amisos Çok Sesli (Akapella) Korosu da sunumlarıyla katkıda bulunacaklar.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Üniversitesi'nin rektörü belli oldu

1 Samsun Üniversitesi'nin rektörü belli oldu

Samsun'da ağabey kardeşinin sevgilisini bıçakladı

2 Samsun'da ağabey kardeşinin sevgilisini bıçakladı

Samsun'a yıldız yağacak

3 Samsun'a yıldız yağacak

Samsunspor'da yanlış anlaşılma

4 Samsunspor'da yanlış anlaşılma

Cinnet getiren anne dehşet saçtı: 2 ölü

5 Cinnet getiren anne dehşet saçtı: 2 ölü

Samsun'da foseptik çukurunda ceset bulundu

6 Samsun'da foseptik çukurunda ceset bulundu

AK Parti Samsun'dan 'Durmak yok' mesajı

7 AK Parti Samsun'dan 'Durmak yok' mesajı

Samsunspor'da kongre ertelendi! 3 başkan adayı 2 Haziran'da yarışacak

8 Samsunspor'da kongre ertelendi! 3 başkan adayı 2 Haziran'da yarışacak

Samsun'dan 2 bağımsız aday

9 Samsun'dan 2 bağımsız aday

'Düştüğümüz yerden ayağa kalkacağız'

10 'Düştüğümüz yerden ayağa kalkacağız'