O DİREKLER İMHA EDİLECEK

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, mahkeme kararı ile bulvarlara diktikleri 73 adet aydınlatma direğini sökerek imha edeceklerini söyledi.

O DİREKLER İMHA EDİLECEK

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, İl Koordinasyon Kurulu toplantısında kurum çalışmaları hakkında bilgi verdi. Yurt, Samsun için yaptıkları hizmetlerde kişiler, şirketler ve mahkemelere karşı büyük bir mücadele verdiklerini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın Ankara’da görüp benzerini Samsun’da yaptırttıkları aydınlatma direklerinin mahkeme kararı ile sökülerek imha edileceğini belirten Mustafa Yurt, “Belediye Başkanımız ve bizler zaman zaman yurt dışına gittiğimiz zaman oralardaki güzel örnekleri buralara ithal etmeye çalışıyoruz. Oralarda gördüğümüz estetik anlamdaki her şeyi buraya ithal etmeye çalışıyoruz. Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz bundan 8-10 yıl önce Ankara’da bir gezisinde caddelerin orta refüjlerindeki lale şeklindeki elektrik aydınlatma direklerini gördü. Bu başkanımızın çok hoşuna gitti. Bize talimat verdi, biz de Ankara’ya gittik oradaki aydınlatma direklerini inceledik. Sonra biz de bunu kendi cadde genişliklerimize göre, kendi şartlarımıza göre farklı dizaynlarda düzenledik. Sonra 73 tane elektrik direğimizi muhtelif bulvarlarımıza diktik. Bu elektrik direklerimizi Samsunlular hoş karşıladı. Bunun üzerine Ankara’daki caddelere elektrik direklerini takan ve bunun patentini alan şahıs mahkemeye başvurarak ‘bu direkler benim direkler’ dedi. Biz de ona bu direklerin onların direkleriyle hiçbir alakası olmadığını söyledik. Onların projedeki direkleri ile bizim bulvarlardaki direklerin arasında dağlar kadar fark vardı. Sonra biz savunma yaptık. Asliye hukuk mahkemesi bizden görüş istedi. Bütün televizyonlar birbirine benzer, bütün buzdolapları birbirine benzer. Bunların kimisinin boyası farklı, kimisinin renkleri farklıdır. Böyle bir savunma yaptık. Sağ olsun yerel mahkeme bizi haklı buldu. Fakat patent sahibi şirket yüksek mahkemeye giderek bunu aleyhimize sonuçlandırdı. O kararda da bulvarlara diktiğimiz direklerin sökülerek imha edilmesi kararı çıktı” dedi.

Mahkemenin verdiği karara bir anlam veremediklerini ifade eden Yurt, “Şimdi biz hizmetleri kimin için yapıyoruz? Bu direkler, o direklerle aynı değil. Açısı farklı, uzunluğu farklı, bu direklerin lambalarının uçlarını biz kendi bulvarların genişliğine göre yapıyoruz. Her şeyi farklı ama böyle bir kararla da karşı karşıyayız” diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

1 Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

Samsun'da aciller doldu taştı

2 Samsun'da aciller doldu taştı

Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

3 Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

Acı olay! Kızının erkek arkadaşı zannetti...

4 Acı olay! Kızının erkek arkadaşı zannetti...

Samsun'da arkadaşını kursa götüren sürücü kaza yaptı: 1 yaralı

5 Samsun'da arkadaşını kursa götüren sürücü kaza yaptı: 1 yaralı

Akın ailesinin acı günü

6 Akın ailesinin acı günü

Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

7 Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

Canik Belediyespor'da şok!

8 Canik Belediyespor'da şok!

12. Adam görevde

9 12. Adam görevde

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Kaderimizi belirleyeceğiz'

10 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: 'Kaderimizi belirleyeceğiz'