Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Tüm yöneticiler Memur- Sen li

Türk Sağlık-Sen Samun İl Başkanı Erdoğan Çakmak, Memur Sen i eleştirip, Kurumlarda Memur-Sen üyeleri dışında yöneticilik yapan diğer sendika üyesi yok dedi

Tüm yöneticiler Memur- Sen li

Türk Sağlık-Sen Samun İl Başkanı Erdoğan Çakmak, Haberin Sesi nde Burcu Düzgün ün sorularını yanıtladı. Sağlık çalışanlarının sorunlarını anlatan Çakmak, sendikalar arasında bir birliktelik olmadığını savundu. Çakmak, yetkili sendikanın çalışanlar üzerinde baskı oluşturduğunu ifade ederek, bazı atamalarda da haksızlık yapıldığını ileri sürdü.

DÜNYADA YOK
Çakmak, kendilerinin siyaseti tamamen saf dışı bırakarak sendikacılığa başladıklarını belirterek, Ama bakın 1994 yılında kurulan bir Memur-Sen vardı ve en fazla 10 üyesi vardı. Biz kurulduğumuzdan beri hiçkimseye siyaset yapmadık, üye sayımızı da iyi bir sendika olduğumuzu anlatarak yükselttik. 2002 yılından sonra Memur-Sen in üye sayısındaki artışa baktığımızda, bir akın var. Türkiye de, Dünya da böyle bir sayısal artış yok. 1994 yılında kurulacaksın, neredeyse 8 yıl piyasada yoksun ve bir siyasi irade iktidar olacak, buna bağlı bir şekilde de büyüyeceksin. Hiç kimse bana Memur-Sen in üye sayısını sendikacılık yaparak arttırdığına inandıramaz diye konuştu. 

HAKSIZLIK YAPILIYOR
Çakmak, sahada üye çalışması yaptıkları sırada sağlık çalışanlarının kendilerine Siz bize ne verebilirsiniz? anlayışıyla yaklaştıklarını belirterek şunları söyledi: Bu soruya biz de ne istiyorsunuz? soruyla karşılık veriyoruz. Müdür, müdür yardımcısı, servis sorumlusu olabilir miyim? diye soruyorlar. Çünkü sağlık çalışanları arasında haksız bir dağılım var. Çünkü bu görevleri alanların sendikalarına baktığınızda bunların Memur-Sen e bağlı Sağlık-Sen üyeleri olduğunu görüyoruz. Çok net söylüyorum; Türkiye de SES, Aktif-Sen ya da Türk Sağlık-Sen e üye olup da, idarecilik ya da sorumluluk mevkiilerinde bulunan kaç kişi var. Bu insanlar yüksek lisans yapmıyor mu, bu insanlar, bu kadar mı yetersiz?  

Pirsu DÜZGÜNEN ÇOK OKUNANLAR

Samsundaki Bank Asya operasyonunda sıcak gelişme

1 Samsun'daki 'Bank Asya' operasyonunda sıcak gelişme

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesinin acı günü

2 Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin acı günü

Samsunda feci kaza 1 ölü, 1 yaralı

3 Samsun'da feci kaza: 1 ölü, 1 yaralı

Karadenizde 11 terörist

4 Karadeniz'de 11 terörist

Samsunda 11 Iraklı gözaltına alındı

5 Samsun'da 11 Iraklı gözaltına alındı

Samsun dahil 11 ilde FETÖ operasyonu

6 Samsun dahil 11 ilde FETÖ operasyonu!

Samsunsporun yeni stadında ses sistemleri test edildi

7 Samsunspor'un yeni stadında ses sistemleri test edildi

Samsunspor Başkanvekili Araboğlu Bu pazar biz güleceğiz

8 Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: Bu pazar biz güleceğiz

Orduda 25 yaşındaki çocuğa şiddet uygulamıştı O adamdan ilginç savunma

9 Ordu'da 2.5 yaşındaki çocuğa şiddet uygulamıştı! O adamdan ilginç savunma

Fındık fiyatları neden yükselmiyor İşte cevabı

10 Fındık fiyatları neden yükselmiyor? İşte cevabı...