Tüm yöneticiler Memur- Sen li

Türk Sağlık-Sen Samun İl Başkanı Erdoğan Çakmak, Memur Sen i eleştirip, Kurumlarda Memur-Sen üyeleri dışında yöneticilik yapan diğer sendika üyesi yok dedi

Tüm yöneticiler Memur- Sen li

Türk Sağlık-Sen Samun İl Başkanı Erdoğan Çakmak, Haberin Sesi nde Burcu Düzgün ün sorularını yanıtladı. Sağlık çalışanlarının sorunlarını anlatan Çakmak, sendikalar arasında bir birliktelik olmadığını savundu. Çakmak, yetkili sendikanın çalışanlar üzerinde baskı oluşturduğunu ifade ederek, bazı atamalarda da haksızlık yapıldığını ileri sürdü.

DÜNYADA YOK
Çakmak, kendilerinin siyaseti tamamen saf dışı bırakarak sendikacılığa başladıklarını belirterek, Ama bakın 1994 yılında kurulan bir Memur-Sen vardı ve en fazla 10 üyesi vardı. Biz kurulduğumuzdan beri hiçkimseye siyaset yapmadık, üye sayımızı da iyi bir sendika olduğumuzu anlatarak yükselttik. 2002 yılından sonra Memur-Sen in üye sayısındaki artışa baktığımızda, bir akın var. Türkiye de, Dünya da böyle bir sayısal artış yok. 1994 yılında kurulacaksın, neredeyse 8 yıl piyasada yoksun ve bir siyasi irade iktidar olacak, buna bağlı bir şekilde de büyüyeceksin. Hiç kimse bana Memur-Sen in üye sayısını sendikacılık yaparak arttırdığına inandıramaz diye konuştu. 

HAKSIZLIK YAPILIYOR
Çakmak, sahada üye çalışması yaptıkları sırada sağlık çalışanlarının kendilerine Siz bize ne verebilirsiniz? anlayışıyla yaklaştıklarını belirterek şunları söyledi: Bu soruya biz de ne istiyorsunuz? soruyla karşılık veriyoruz. Müdür, müdür yardımcısı, servis sorumlusu olabilir miyim? diye soruyorlar. Çünkü sağlık çalışanları arasında haksız bir dağılım var. Çünkü bu görevleri alanların sendikalarına baktığınızda bunların Memur-Sen e bağlı Sağlık-Sen üyeleri olduğunu görüyoruz. Çok net söylüyorum; Türkiye de SES, Aktif-Sen ya da Türk Sağlık-Sen e üye olup da, idarecilik ya da sorumluluk mevkiilerinde bulunan kaç kişi var. Bu insanlar yüksek lisans yapmıyor mu, bu insanlar, bu kadar mı yetersiz?  

Pirsu DÜZGÜNEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da sevindiren gelişme

1 Samsunspor'da sevindiren gelişme

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

2 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

3 Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

4 Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

5 Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

6 Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

7 Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

8 Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı: Müdür odaları vali odası gibi

9 Türk Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı: Müdür odaları vali odası gibi

Samsun'da yaşlı adam evinde ölü bulundu

10 Samsun'da yaşlı adam evinde ölü bulundu