ELEŞTİRİ YASAĞI YAZMIŞ

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Ankara daki bombalı saldırıya ilişkin yayın yasağı getirilmesine, Yayın yasağı değil, eleştiri yasağı yazmış sulh ceza hakimi dedi.

 ELEŞTİRİ YASAĞI YAZMIŞ

Isparta Baro Başkanlığı nın Staj Eğitim Merkezi açılışını yapmak üzere Isparta ya gelen TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, gazetecilere açıklamada bulundu. Ankara daki bombalı saldırının ardından yayın yasağına itiraz ettiklerini belirten Feyzioğlu, Burada bir garabet var. Ankara katliamının savcısı diyor ki; Dosyanın selameti açısından dosyadan bilgilerin yayınlanmasını yasaklayın Evet, doğru, böyle bir kapsamlı soruşturmada doğrudur. Ankara 6 ncı Sulh Ceza Hakimi bu talep üzerine ne diyor? Dosyadan yayın yapılmasını zaten yasakladım diyor. Bu olay ile ilgili yorum da yapamazsın, kimseyi de eleştiremezsin diyor. Hadi canım sende diye tepki gösterdi. 

CUMHURBAŞKANIMI ELEŞTİRMEYİN, KIYMAYIN DİYOR

Ankara daki patlamadan 3- 5 gün önce istihbarat geldiğini vurgulayan Feyzioğlu, Niçin güvenlik tedbiri alınmadı, nerede aksaklık oldu diye sordu. Güvenlik tedbirlerini almayı, istihbarat almayı bilen birimlerin önce cemaatçi değil diye katledildiğini sonra ise cemaatçi diye gönderildiğini savunan Metin Feyzioğlu, Sizin yanınızda sadece cumhurbaşkanına yüzde 100 biat edeceğini düşündüğünüz, tecrübesiz, eğitimsiz insanlar mı kaldı? Bu sebeple itiraz ettik. Reddedildiğinde Anayasa Mahkemesi ne götüreceğim. Resmen benim adımla gidecek. Anayasa Mahkemesi nde doğru çizgiyi bulacağına inanıyorum. Sulh Ceza Hakimi yayın yasağı değil, eleştiri yasağı yazmış. Ben bunca yıllık hukukçuluk hayatımda böyle bir karar görmedim. İçindeki ne ise dışına vurmuş. Eleştirmeyin cumhurbaşkanımı diyor, kıymayın diyor diye konuştu.

IŞİD ELEŞTİRİSİ

IŞİD in Türkiye de kontrolsüz güçlendiğine dikkat çeken Feyzioğlu şöyle konuştu:

Türkiye, komşularının toprak bütünlüğüne göz dikmeseydi, rejimleri terör örgütlerini kullanarak değiştirmeye kalkmasaydı, dünyanın kafa kesen teröristler diye tereddütsüz terör örgütü sınıfına yerleştirdiği IŞİD vahşilerine sınırlarını, Bunlar sinirli öfkeli çocuklar diyerek sonuna kadar açmasaydı, Türkiye nin hastanelerinde tedavi edilmeselerdi, acaba IŞİD kontrolsüz şekilde güçlenir miydi?

ISLIKLI PROTESTOYA TEPKİ

Türkiye- İzlanda maçında saygı duruşu sırasındaki ıslıklı protestoya da tepki gösteren Feyzioğlu, Türkiye nin duygusal anlamda bir kopuşun üzerine sürüklendiğini söyledi. Geçmişten gelen acıları ve gururları biriktirseniz millet olursunuz diyen Feyzioğlu, Katliamda kaybettiklerimizi ıslıklayanlar, saygı duruşuna geçen futbolcularımızı protesto edenler, küçücük beyinlerinde sözde PKK ya karşı çıkıyoruz diye düşünerek, PKK nın bilinçsiz işbirlikçiliğini yapmışlardır. Bugün kararlı ve akıllı olma zamanıdır. Anlık heyecanlara kapılarak birbirimizi boğazlama zamanı değildir dedi.

YENİ TÜRKİYE ASLINDA YENİ SURİYE DİR

Türk milleti demekten hiçbir zaman gocunmadıklarını da vurgulayan Feyzioğlu, Türk milletinin ırkçılık, entik köken ayrımcılığı, din, mezhep ayrımcılığı yapmadığını söyledi. Geçmişi ve geleceği birlikte kucaklayan her yurttaşı Türkiye Cumhuriyeti nin vatandaşı olmaktan gurur duyan asli unsurlar sayarız diyen Feyzioğlu, İşte bu Türkiye Cumhuriyeti nin temelidir. Yeni Türkiye ise bunları reddetmeye meyletmiştir. Yeni Türkiye diyenler aslında Yeni Suriye demiştir. Köklü hiçbir kurumun başına konan yeni kelimesini de bu anlamda kabul etmiyorum. Yeniden Türkiye Cumhuriyeti diyorum. Ama elbette dünden, iyilerinden ve yanlışlarından ders alarak dünün yanlışlarını bugünün yanlışlarına mazeret kılmayarak gençlerimiz için yeniden Türkiye Cumhuriyeti diyorum diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Adı Samsunspor'la anılıyordu... 'Görüşmem oldu'

1 Adı Samsunspor'la anılıyordu... 'Görüşmem oldu'

Samsunspor'da liste kabarık

2 Samsunspor'da liste kabarık

Şehit acısı Karadeniz'e düştü

3 Şehit acısı Karadeniz'e düştü

Bu teknik adamı hatırladınız mı?

4 Bu teknik adamı hatırladınız mı?

Dev levrek şaşırttı

5 Dev levrek şaşırttı

Ladik bombaları patlattı

6 Ladik bombaları patlattı

Samsun Büyükşehir'den büyük duyarlılık! Sürpriz, yıkım durdurdu

7 Samsun Büyükşehir'den büyük duyarlılık! Sürpriz, yıkım durdurdu

Samsunspor'da altyapı yeniden şekilleniyor

8 Samsunspor'da altyapı yeniden şekilleniyor

Kamyonet hayvan otlatan anne ile kızına çarptı: 1 ölü, 1 yaralı

9 Kamyonet hayvan otlatan anne ile kızına çarptı: 1 ölü, 1 yaralı

Samsun'da zincirleme trafik kazası: 5 yaralı

10 Samsun'da zincirleme trafik kazası: 5 yaralı