CHP umudun partisi

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun Milletvekili Kemal Zeybek, CHP umudun partisidir. CHP nin politikaları umudun politikalarıdır dedi

CHP umudun partisi

CHP Samsun Milletvekili ve adayı Kemal Zeybek, 1 Kasım seçimlerine yönelik çalışmalarını ziyaretlerle sürdürdü. CHP nin umudun partisi olduğunu ifade eden Kemal Zeybek, ülkenin AK Parti iktidarında her alanda sıkıntılı bir sürece girdiğini belirtti. Zeybek, AK Parti iktidarında ülkenin ekonomiden, sağlığa, emeklisinden, esnafına, iç ve dış politikada ve terör konusunda büyük sınıtılarla karşı karşıya kaldığını söyledi. 

HER ALANDA REFORM
Milletvekili Zeybek, sorunların CHP iktidarı ile çözülebileceğini belirterek, CHP iktidarında askerlik dönüşü iş bulamayanlara 6 ay boyunca işsizlik sigortası ödenecek. Primlerini ise hazine ödeyecek. Takipte ki üniversite öğrencinin kredisine faiz affı getirilecek. İşsizlik sigortasında prim şartı kalkacak. İktidarımızda getireceğimiz vergi reformu ile vergilerin nereye harcandığının hesabını yurttaşlarımıza vereceğiz. Kayıt dışılığın en önemli nedenlerinden biri olan istihdam üzerindeki vergi yükünü azaltacağız.  Vergide bürokrasiyi azaltacak, sosyal güvenlik primlerinin Gelir İdaresi tarafından toplanmasını sağlayacağız. Gelir vergisi tarife ve oranlarını farklılaştıracak, herkesten gücüne göre vergi alacağız. Yine CHP iktidarında çiftçilerimiz için ekonomik destekler sağlanacak. Çiftçilerimizin kullanacağı mazotun litresini 1,80 TL’ye düşüreceğiz diye konuştu.

TAŞERONLAŞMAYA SON
CHP Milletvekili Zeybek, partisinin iktidara gelmesi halinde esnaf ve sanatkarlara ve taşeron işçilere de imkanlar tanıyacağını vurgulayarak şunları dile getirdi: CHP iktidarında esnaf ve sanatkarlar desteklenecek. Esnafımıza, ödediği yıllık vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız.  Yine ülkemizin en önemli sorunlarından birisi olan taşeronlaşma ile ilgili ise CHP iktidarında taşeronlaşmanın sona erdirilmesi için kamu kurumlarından başlayarak etkili bir eylem planı uygulayacağız. Kamuda taşeron işçiliğine, alt-işveren ve rödovans uygulamasına, özel kesime de örnek olacak biçimde son vereceğiz.  

 EN ÇOK OKUNANLAR

TFF onayladı... Resmen Yılport Samsunspor

1 TFF onayladı... Resmen Yılport Samsunspor

Samsunsporlu İshak soyuldu!

2 Samsunsporlu İshak soyuldu!

Samsun'da 14 dev firma iflas etti

3 Samsun'da 14 dev firma iflas etti

Samsunspor'da Taşkın'ın tepkisi

4 Samsunspor'da Taşkın'ın tepkisi

Dünyanın 8. harikası

5 Dünyanın 8. harikası

Banda sıkışan işçi feci şekilde can verdi

6 Banda sıkışan işçi feci şekilde can verdi

Fındıklıkta ölü bulundu

7 Fındıklıkta ölü bulundu

Alkışlar Nuri'ye

8 Alkışlar Nuri'ye

Samsunlu GÜRMED Antepli firmanın oldu

9 Samsunlu GÜRMED Antepli firmanın oldu

Altın fiyatlarında tarihi düşüş

10 Altın fiyatlarında tarihi düşüş