Obama'yla görüşecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Gazze' sorununu ve 'İsrail' saldırılarını ABD Başkanı Obama ile görüşeceğini açıkladı\r\n

Obama'yla görüşecek

\n  

\n
\n Başbakan Erdoğan, "Gazzeli kardeşlerimizin yanındayız, onların haklı davasının yanındayız. Bu akşam Obama ile bir telefon görüşmem olacak, kendisiyle de bunları paylaşacağım" dedi.
\n
\n  
\n
\n Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Dolmabahçe'deki Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi'nde kıldı. Cami çıkışında gazetecilerin İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye olan saldırısının, İsrail'in bugüne kadar Filistin'e yönelik yaptığı, vahşi saldırılardan biri olduğunu söyledi. O saldırıda da 2008 yılı seçimlerinin yaklaştığını hatırlatan Erdoğan, şöyle konuştu: 
\n
\n  
\n
\n ''Bin 500 Gazzeli'yi o zaman şehit etmişlerdi, 5 bin civarında yaralı vardı. Şimdi yine bir seçimin arifesindeler. Şu anda dünyada malum egemen güçler, burada yine faturayı Gazze halkının, oradaki direnişlerin, kendilerine kesme gayreti içerisine giriyor. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti olarak, Gazzeli kardeşlerimizin, oların haklı davasının yanındayız, onların haklı davasının yanındayız. Nitekim bu akşam da sayın Obama ile bir telefon görüşmem olacak, kendisiyle de bunları paylaşacağım. Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreterliği'nden görüşme talebinde bulunduk, onunla da görüşebilirsem görüşeceğim. Rusya Federasyonu Başkanı sayın Putin'den şu anda arkadaşlarım randevu talebinde bulundu, kendileriyle de görüşeceğim.''
\n
\n  
\n
\n Erdoğan, bir gazetecinin, ''Bu konu, İsrail ile ilişkileri nasıl etkileyecektir?'' sorusu üzerine, ''Bizim zaten ilişkilerimiz diye bir şey kalmadı ki, hangi ilişkiyi soruyorsunuz'' dedi.  ''Gazze'ye gitmeyi düşünüyor musunuz?'' sorusuna Erdoğan, ''Şu anda programımda öyle bir şey yok'' yanıtını verdi.  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir gazetecinin, ''Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın 'Türkiye ve İsrail'in facianın veya saldırıların durdurulması konusunda görüşmesi lazım' yönünde bir açıklaması oldu'' hatırlatması üzerine, ''İsrail ile kim görüşecek? İsrail ile şu anda görüşebilecek en ideal yer, BM Güvenlik Konseyi'dir. Onların görüşmesi lazım. Bir de İsrail ile münasebetleri yerinde olan ülkeler görüşmelidir. İsrail ile görüşme noktasında herhangi bir bağlantımız yok'' diye konuştu. 
\n
\n  
\n


EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunlu ünlü Youtuber Emre Özkan son yolculuğuna uğurlandı

1 Samsunlu ünlü Youtuber Emre Özkan son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da evlat dehşeti!

2 Samsun'da evlat dehşeti!

Kemal Dikmen geri döndü

3 Kemal Dikmen geri döndü

Samsun'da genç babasını bıçakladı

4 Samsun'da genç babasını bıçakladı

Karadeniz beyaza büründü

5 Karadeniz beyaza büründü

Karadeniz'de kar yağışı etkili oluyor

6 Karadeniz'de kar yağışı etkili oluyor

Samsun, 50 milyonu kaybetti

7 Samsun, 50 milyonu kaybetti

Samsun CHP'de adaylar belirlendi

8 Samsun CHP'de adaylar belirlendi

Nuri ve Erhan İdmana çıkmadı

9 Nuri ve Erhan İdmana çıkmadı

Samsun'da iğrenç olay! Kadını araca bindirip...

10 Samsun'da iğrenç olay! Kadını araca bindirip...