AÇILIŞLAR ARDI ARDINA GELİYOR

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Samsun un Bafra ilçesinde yapımı tamamlanan bin kişilik yarı olimpik havuzun açılışını yaptı.

AÇILIŞLAR ARDI ARDINA GELİYOR

 Açılış ve bazı temaslarda bulunmak için Bafra ya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve beraberinde Samsun Valisi İbrahim Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özcelik, burada İlçe Kaymakamı Halis Arslan, Belediye Başkanı Zihni Şahin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Yurdusen ve çok sayıda partili ve vatandaş tarafından karşılandı.

“SADECE TESİS YAPMANIN YETERLİ OLMADIĞINI BİLİYORUZ”
Bakan Akif Çağatay Kılıç yaptığı konuşmada şunları söyledi: 
“Güzel Türkiye’mizin dört bir yanında tesisleşme hamlesi var. 2002’den sonra Türkiye de başlamış olan, AK Parti iktidarlarında özellikle spora ve sporcuya yapılan yatırım ivme kazanıldığının ispatı işte burada inşa edilen bu güzelim tesisler. Hep söyleniyor ‘sadece tesisleşme yeterli değil’. Doğru, sadece tesisleşme yeterli değil. Biz onu biliyoruz. Bizi bu anlamda eleştirmeye çalışan siyasiler olsun, köşelerinde yazan değerli spor yazarları olsun ben buradan tekrar hatırlatmak istiyorum onlara. Sadece tesis yapmanın yeterli olmadığını biliyoruz. Ama tesisi yapmazsanız eğer, ortada tesis olmazsa o zamanda içerisinde sporcu yetiştireceğiniz mekanınız olmaz. O alt yapı imkanı olmadığı zaman işte Tahaların, Nihanların, Emrelerin yetişmesinde yeterince imkan sağlamamış olursunuz. O zaman başarılar tesadüfe kalır. Sistematik bir şekilde Milli Eğitim Bakanlığımızla beraber sporcularımızı genç yaştan yapacağımız çalışmalarla ve gençlerimizin kabiliyetiyle beraber yapacağımız koordine çalışmalarımız sonucunda biz ancak başarıya ulaşabiliriz. Biz bunu biliyoruz ama biz bunun için çalışıyoruz, bunun için çabalıyoruz. Federasyonlarımızla, il müdürlüklerimizle, ilçe müdürlüklerimizle, tesislerimizle, sporcularımızla bunun için çalışıyoruz. Bütün Türkiye deki bakanlığımızın Spor Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapan il müdürlüklerimize ve ilçe müdürlüklerimize, bürokratlarımıza bazı hatırlatmalarda bulunuyorum ama şu anda kendi bakanlığımızda bulunan arkadaşlarımıza buradan çok özel bir hatırlatmada bulunuyorum. Göreviniz illerinizdeki spor tesislerinin en yoğun bir şekilde kullanılmasını sağlamaktır. Bu bir. Milli Eğitim ile beraber aynı zaman da kaymakamlıklarla, valiliklerle, okullarla ve öğretmenlerle beraber öğrencilerimizin bu imkanlardan faydalanmasını sağlamaktır. Odalarınızda oturmak, makamlarınızda oturmak niyetiyle bu bakanlıkta görev yapacağınızı düşünüyorsanız lütfen bu görev tanımınızı ve düşüncenizi gözden geçirin.” 

“Bizim kurumuzda çalışan amirimizin, memurumuzun görevi 24 saat 365 gün arazide olmaktır” diyen Kılıç, şunları kaydetti: “Onun için söylüyorum ve onun için diyorum ki odalarınızda oturmak, binalarınızda oturmak için bürokraside olduğunuzu düşünüyorsanız lütfen bunu bir daha düşünün. Bir seçim dönemindeyiz ve 1 Kasım seçilerine doğru hızlıca yol alıyoruz. Az bir süre kaldı. İnşallah 1 Kasım’dan sonra 2 Kasım sabahında da ülkemizde bu hızlı yatırımları devam ettirecek yine bir AK Parti iktidarına uyanacağız. Önemli olan burada millete hizmet etmektir. Millete hizmet etmekte başarılı olmaktır. Biz milletin gönlüne irmiş, millete hizmet etmiş bir ecdadın torunuyuz.”

Vali İbrahim Şahin ise, Sayın Bakanımızın destekleriyle, katkılarıyla ve talimatlarıyla bir proje başlattık. ‘Geleceğe Kulaç Atıyoruz’ projesi. Bu havuzlar yapıldığında, açıldığında inanılmaz mutlu oluyoruz. Çünkü 72 ayı geçmiş çocuklarımızı yani 6 yaşını geçmiş çocuklarımıza yüzme öğretiyoruz. Şubat ayında çalışmalarımızı başlattığımızda yaklaşık bin çocuk yüzme öğrendi. Bu sene 10 bin kişiyi hedefledik” diye konuştu.

Konuşmaların ardından bin 500 kişilik Bafra Yarı Olimpik Yüzme Havuzu’nun açılışı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ev beraberindeki protokol tarafından yapıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

1 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

2 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

3 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

4 Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

Şaşırmayın!..

5 Şaşırmayın!..

Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

6 Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli

7 Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli

Samsunspor maçı için güvenlik kurulu toplandı

8 Samsunspor maçı için güvenlik kurulu toplandı

Samsun güzelleşiyor

9 Samsun güzelleşiyor

Samsun Müzesi açılmadan ödül aldı

10 Samsun Müzesi açılmadan ödül aldı