SAMSUN FIRSATLAR ŞEHRİ

Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, grup olarak tercihlerinin her zaman doğdukları şehir olduğunu belirterek, Samsun, yatırım yapmak için fırsatlar şehri dedi.

 SAMSUN FIRSATLAR ŞEHRİ

Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, Haberaks TV de Burcu Düzgün ün sunduğu programda, Haberaks TV Genel Yayın Koordinatörü Fatih Korkmaz ve Programlar Koordinatörü Sinan Sallabaş ın sorularını yanıtladı.

ARSA BULUNDU FABRİKA KALDI
Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, programda Samsun daki yatırımlarını anlattı. Ölmez, Borsan Samsun dan gidiyor mu? sorularının artmaya başlamasının altında, Samsun daki fabrikayla, İstanbul daki fabrikayı biraraya getirme zorunluluğunun ortaya çıkması nedeniyle yer arayışına girmelerinin bulunduğunu söyledi. Ölmez, Samsun da yeni yatırım için yer bulmakta zorluk çekilince İstanbul da yer arayışına girdiklerini belirterek, Ama Allah nasip etti, biraz da çevredeki arkadaşlarımız yardım etti. Özellikle Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza Samsun, grubum ve kendi adıma bir kere daha teşekkür ediyorum. Onun da yakın ilgisiyle, burada önümüze bizim arzu ettiğimiz büyüklükte bir arsa çıktı ve burayı satın aldık.

Böylelikle çok hızlı bir şekilde fabrikanın temellerini attık. 4. ayın 15 inde arsayı aldık, 6. ayın 15 inde inşaata başladık. Bu yılın sonunda da inşallah yatırımı tamamlayıp faaliyete geçireceğiz. Buraya bırakın yeni yatırım gelmesini, Samsun da 400 kişinin istihdam edildiği Borsan fabrikasının gitmesini engellemiş olduk dedi.

SAMSUN İÇİN BÜYÜK KAZANIM
Yeni fabrikada 220 yeni istihdamın sağlanacağını ifade eden Ölmez, şunları söyledi: 40 bin metrekare ile Karadeniz in en büyük kapalı alanına sahip olacak bir fabrikayı Samsun a kazandırmış olduk. Burada emeği geçen, katkı sağlayan, destek veren öncelikle Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Salih Zeki Murzioğlu na, Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. O da elinden geldiği kadar her türlü katkıyı vermeye çalıştı. Buradaki katkı şudur, zaten yatırımcı yatırım, arsayı almak için kaynağını oluşturmuştur, buradaki katkı samimiyettir ki; daima söylüyorum, arsayı ilk aldığımız gün sayın başkanın gözündeki mutluluk benden fazlaydı, bunu farkettim. Bizim o samimiyete ve yakınlığa ihtiyacımız var. Bu fabrikanın hikayesi bu. Bizim Samsun dan gitme düşüncemiz veya bu söylentilerin yayılmasının altında yatan sebepler bunlar. Bizim her zaman tercihimiz Samsun. Samsun, yatırım yapmak için fırsatlar şehri. Her şeyden önce biz bu şehirde doğduk, burada yaşıyoruz ve öldükten sonra da burada yatacağız. Bunun nednele Samsun için de büyük bir kazanım, bizim için de büyük bir fırsat oldu. Bütün Samsun a, grubumuza hayırlı olur inşallah.

220 KİŞİYE İSTİHDAM
Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, kurulma çalışmaları sona gelen fabrikayla ilgili de Şu anda bakır kablo ve elektrik aydınlatma üretimi yapan fabrikamızda 400 kişiyi istihdam ediyoruz. Borsan Grup toplamda 2 bin kişiyi istihdam ediyor. Yeni yaptığımız fabrikada bu yıl 220 kişiyi istihdam edeceğiz. 2016 da yeni nesil led aydınlatma ile ilgili yatırımlar devam edecek. 2017 nin ilk aylarında burada da 400 kişiyi istihdam etmiş olacağız. Şunu da paylaşmak istiyorum. Nasipse Kasım ayında başlıyoruz, Aralık ayının sonunda faaliyete geçecek olan fabrikamıza 220 kişinin 70 ini şu anda işe aldık, başlattık. 150 kişi daha alacağız. İş ihtiyacı olanlar da duyuru yapmış olalım. Beyaz yaka, mavi yaka ve  mühendis olmak üzere 150 yeni istihdamı 1 ay içinde gerçekleştirmiş olacağız ifadelerini kullandı.

SAMSUN İÇİN BİR DEĞER
Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu da, Adnan Ölmez e yatırımı Samsun a yaptığı için teşekkür etti. Murzioğlu, Yatırım konusunda Adnan Bey e teşekkür etmek lazım.  Bir sanayici, finansmanı, yatırımı, programlar ve kendisine yatırım yapacağı alanlar arar. Adnan Bey de Samsun da yatırımını yapmış. Fakat yeni arayışlar içerisinde, yatırımlar için çabalar sarfediyordu. Kendi imkanlarıyla beraber, parasını vererek bir yer aldı. O yerde bu yatırımı yaptığı için ben Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve bir dostu olarak kendisine teşekkür ediyorum. Çünkü Borsan Grup ve dolayısıyla Adnan Bey Samsun için bir değer. Türkiye de ilk 500 sanayi arasına giren bir firma ve Türkiye ihracatçılar meclisinin açıkladığı Türkiye nin en büyük 500 ihracatçısı arasına giren Borsan ın başka bir şehre gidip yatırım yapması bizim zorumuza giderdi. Yatırımını burada yaptı, teşekkür ediyorum diye konuştu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

1 Sulama kanalına düşen çocuk boğuldu

Marsilya, tura göz kırptı

2 Marsilya, tura göz kırptı

Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

3 Ankara'da genç emlakçının sır ölümü

Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

4 Arsenal, 10 kişi kalan Atletico Madrid'e diş geçiremedi

Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

5 Başkan Memiş: 'Üniversitelerin Sağlık Bakanlığında ki gibi sağlık çalışanlarına

Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

6 Bar sahibinin katili yanında çalışan kişi çıktı

İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

7 İki küçük çobanın cesetleri su kuyusunda bulundu

Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi

8 Toplantı salonuna kurulan dev LED ekranlar böyle devrildi

Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

9 Otomobille traktör çarpıştı: 3 yaralı

Samsun Canik'te 'müzik dolu' günler

10 Samsun Canik'te 'müzik dolu' günler