Amaçları bağcıyı dövmek

Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı İlhan Öksüz, hemşirelerin alanları dışında çalıştığı iddialarına sert cevap verdi.

Amaçları bağcıyı dövmek

Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı İlhan Öksüz, hemşirelerin hasta servisleri dışında masa başı işlerde çalıştığı iddialarına sert cevap vedi. Hemşirelerin heyet raporlu çalışanlar olduğunu kaydeden Öksüz, Bu iddialar çamur atmak amaçlı. Dertleri üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek dedi.

RAPOR YOKSA ÇALIŞAMAZ
İddiaların belgelendirilmesi gerektiğini ifade eden Öksüz, Bazı sendikaların neden bu tür iddialarda bulunduğunu çok iyi biliyoruz. Heyet raporu olmayan hiçbir çalışan masa başında çalışamaz. Ağır iş göremeyecek veya engelli hemşireler servis dışında çalışıyor. Biz sendika olarak zaten en başta personelin alanı dışında çalıştırılmasına karşıyız. Serviste çalışan hemşirenin iş yükü çok ağır, ama bir özrü olan raporu olan da elbette yönetmelik gereği daha hafif işte çalışır. Aksi takdirde idareci suçludur diye konuştu.

ÇAMUR ATMAK İÇİN
İddiaların sağlık çalışanları arasında moral, motivasyon düşüşüne neden olduğunu kaydeden Öksüz, Raporu olan personel acaba beni tekrar servise gönderirler mi, diye korkuyor.  Ancak şu var ki, bu iddialar sadece çamur atmak amaçlı yapılıyor. Biz her türlü eleştiriye açık bir sendikayız; ama haklı eleştiriye tabii. Ancak bu eleştiri neye göre yapılıyor? Bunun amacı üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek. Biz çalışanlarımızın nerede nasıl canla ve başla çalıştığını çok iyi biliyoruz. Biz de onların özlük hakları için mücadele ediyoruz dedi

Zerrin SOMUNCU  EN ÇOK OKUNANLAR

Her şeyi açıklayacak

1 Her şeyi açıklayacak

Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

2 Samsunspor'dan Murzioğlu'na teşekkür

Hakem 'penaltı' dedi

3 Hakem 'penaltı' dedi

Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

4 Samsunspor'da passolig sayısı artıyor

Samsunspor'da üzen istatistik

5 Samsunspor'da üzen istatistik

Samsun'da Erva bebeğin dramı

6 Samsun'da Erva bebeğin dramı

Bir anı, bir yazı...

7 Bir anı, bir yazı...

Emekliye müjdeli haber

8 Emekliye müjdeli haber

Samsunspor PFDK'ya sevk edildi

9 Samsunspor PFDK'ya sevk edildi

Yüzlerce kuş telef oldu

10 Yüzlerce kuş telef oldu