Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

1. CANİK KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI

Canik Belediyesi tarafından düzenlenen “1. Canik Kitap Günleri”nde yazarlar ile okuyucular buluştu.

1. CANİK KİTAP GÜNLERİ BAŞLADI

Yazarlar ile okuyucuları imza gününde buluşturmak, kitap ihtiyaçlarına cevap verebilmek ve kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla Canik Belediyesi ve bir AVM işbirliğiyle düzenlenen “1. Canik Kitap Günleri”, yapılan törenle açıldı. Canik Belediye Başkanı Osman Genç ile birlikte yazar ve akademisyenlerin açtığı 1. Canik Sanat Günleri yoğun ilgi görürken, her yıl geleneksel olarak yapılması planlanan etkinlikte, tanınmış ve her biri kendi alanında geniş okuyucu kitlesine sahip olan birçok yazar ve OMÜ den akademisyenler okurlarla buluştu.

“EN ÖNEMLİ GÜÇ, BİLGİ”
Açılışta konuşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, belediye olarak kültüre büyük önem verdiklerini belirterek, çıkardıkları kültür yayınları ile Samsun un tarihini gün yüzüne çıkardıklarını söyledi. Genç, Okumak demek, dünyayı okumak, yaşamı okumak, insanlığı okumak demektir. Bilginin en önemli güç olduğu dünyamızda özellikle gençlerimizin sürekli kendilerini yenilemeleri gerekmektedir. Bilgi ise en çok kitaplarda yer almaktadır. Bu manada düzenlediğimiz Canik Kitap Günleri etkinliği, kitap okuma alışkanlığını kazandırması açısından önemlidir dedi.

“YENİ NESLİN İNŞASI”
İnsanlığa her alanda hizmet etmeyi bir sorumluluk olarak gördüklerini ifade eden Genç, Yol, kaldırım, park, bina gibi rutin belediyecilik hizmetlerinin yanında eğitim ve kültürde de geleceğimize aktaracağımız şeyler var. Bu bakımdan özellikle yeni neslin inşasında kültür, sanat ve eğitim her zaman önceliğimiz olmuştur. 1. Canik Kitap Günleri ni inşallah bundan sonra geleneksel olarak düzenleyeceğiz ve bilgiyi birinci elden insanlarımıza ulaştıracağız diye konuştu.

KİTAP İMZALADILAR
1. Canik Kitap Günleri nin açılışını gerçekleştiren Başkan Genç ve yazarlar, okuyucuların ilgisiyle karşılaştı. Yazarlar okuyucuları için kitap imzalarken, Başkan Genç de katılımcılara Canik Kültür Yayınlarını hediye etti.
Etkinlik sonunda Başkan Osman Genç, 1. Canik Kitap Günleri ne katılan yazarlara ve etkinlikte emeği geçenlere fincan takımı hediye etti. Yazarlar Sinan Yağmur, Selçuk Alkan ve İbrahim Ünsal Uçar ın 5 gün boyunca okuyucularıyla buluşacağı etkinlik, 25 Ekim Pazar günü sona erecek.

1. Canik Kitap Günleri nin açılışına ayrıca Ondokuz Mayıs Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Tapramaz, OMÜ Öğretim Üyeleri ve Canik kültür Yayınlarının yazarları Prof. Dr. Bekir Şişman, Doç. Dr. Önder Duman, Doç. Dr. Rıza Karagöz, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Sami Bayraktar, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, yazarlar ve vatandaşlar katıldı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren O bölgeye takviye yapılacak

1 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: O bölgeye takviye yapılacak

 Adiloviç, bugün imzalıyor

2 Adiloviç, bugün imzalıyor

Fındık fiyatları yükselişe geçti

3 Fındık fiyatları yükselişe geçti

 Taşlar yerine oturuyor

4 Taşlar yerine oturuyor...

Samsunda bir mühendis PKKKCKdan gözaltına alındı

5 Samsun'da bir mühendis PKK/KCK'dan gözaltına alındı

Simsarların bıçaklı kavgası 1 yaralı

6 Simsarların bıçaklı kavgası: 1 yaralı

Erzurumda iki grup tekme tokat birbirine girdi

7 Erzurum'da iki grup tekme tokat birbirine girdi

Samsunda 3 akademisyen FETÖden tutuklandı

8 Samsun'da 3 akademisyen FETÖ'den tutuklandı

Samsunda oto kurşunlamaya 2 gözaltı

9 Samsun'da oto kurşunlamaya 2 gözaltı

Samsunda tüfekle oğlunu vuran baba serbest

10 Samsun'da tüfekle oğlunu vuran baba serbest