Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

TEKKEKÖY 16 BELEDİYEDEN BİRİ

Tekkeköy Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından pilot illerde başlatılan ve kentlerin bilgi sistemlerini bir çatı altında birleştirecek Bulut Kent Bilgi Sistemi protokolüne imza atan 16 belediyeden biri oldu

TEKKEKÖY 16 BELEDİYEDEN BİRİ

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından pilot illerde başlatılan ve büyükşehirlerde yaygınlaştırılması planlanan ‘Bulut Kent Bilgi Sistemi’ protokolünü, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin de katıldığın toplantıda imzaladı.

400 MİLYON TL TASARRUF
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bulut Kent Bilgi Sistemi ile saha çalışmalarındaki bina (grafik veri, fotoğraf ve öz nitelikler), ruhsat, plan, altyapı gibi verileri sistemde yönetilecek şekilde ücretsiz olarak toplayıp birleştirilecek. Bu sistem ile yerel yönetimlerin iş süreçlerinin iyileşmesi ve vatandaşlara nitelikli hızlı hizmet verilmesi sağlanacak. Sistemin ülke genelinde yaygınlaşması ile 400 milyon TL tasarruf sağlanması hedefleniyor. Yine ülkedeki bina sayısı, emlak vergisi, mükellef sayısı güncellenip gelir takibi ve tahsili kolaylaştırılarak yerel yönetimlerin kaynakları arttırılacak.

SAĞLAM TEMELE OTURTTU
Türkiye’de protokole imza atan 16 belediye içerisinde yer aldıklarını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Tekkeköy çevresinde yaklaşık 1 yıldır kent bilgi sistemi ve numarataj çalışmalarımızı hızla sürdürürken, böyle bir protokole imza atmamız bu çalışmalarımızı sağlam temellere oturttu. Bu sistem ile yerel yönetimlerin iş süreçlerinin iyileşmesi ve vatandaşlara nitelikli, hızlı hizmet verilmesi sağlanacak. En küçük belediyelerde dahi bilgi teknolojilerinin kullanılması hedefleniyor. Yine ilçedeki bina sayısı, emlak vergisi, mükellef sayısı güncellenip gelir takibi ve tahsili kolaylaştırılarak bizler gibi yerel yönetimlerin kaynakları arttırılacak diye konuştu.
 
 EN ÇOK OKUNANLAR

Tarlada ölü bulundu

1 Tarlada ölü bulundu

Anıt projesi tamam

2 Anıt projesi tamam

Samsunda son prova

3 Samsun'da son prova

Çıkış maçı olsun

4 Çıkış maçı olsun

Bizi eğitimle vurdular

5 Bizi eğitimle vurdular

İş dünyasında destek sevinci

6 İş dünyasında destek sevinci

İlhan Cavcav hayatını kaybetti

7 İlhan Cavcav hayatını kaybetti

Sevgisizlik

8 Sevgisizlik...

İlaçta karaborsa endişesi

9 İlaçta karaborsa endişesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bu bir sistem değişikliğidir

10 Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Bu bir sistem değişikliğidir'