Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

TEKKEKÖY 16 BELEDİYEDEN BİRİ

Tekkeköy Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından pilot illerde başlatılan ve kentlerin bilgi sistemlerini bir çatı altında birleştirecek Bulut Kent Bilgi Sistemi protokolüne imza atan 16 belediyeden biri oldu

TEKKEKÖY 16 BELEDİYEDEN BİRİ

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından pilot illerde başlatılan ve büyükşehirlerde yaygınlaştırılması planlanan ‘Bulut Kent Bilgi Sistemi’ protokolünü, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin de katıldığın toplantıda imzaladı.

400 MİLYON TL TASARRUF
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bulut Kent Bilgi Sistemi ile saha çalışmalarındaki bina (grafik veri, fotoğraf ve öz nitelikler), ruhsat, plan, altyapı gibi verileri sistemde yönetilecek şekilde ücretsiz olarak toplayıp birleştirilecek. Bu sistem ile yerel yönetimlerin iş süreçlerinin iyileşmesi ve vatandaşlara nitelikli hızlı hizmet verilmesi sağlanacak. Sistemin ülke genelinde yaygınlaşması ile 400 milyon TL tasarruf sağlanması hedefleniyor. Yine ülkedeki bina sayısı, emlak vergisi, mükellef sayısı güncellenip gelir takibi ve tahsili kolaylaştırılarak yerel yönetimlerin kaynakları arttırılacak.

SAĞLAM TEMELE OTURTTU
Türkiye’de protokole imza atan 16 belediye içerisinde yer aldıklarını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Tekkeköy çevresinde yaklaşık 1 yıldır kent bilgi sistemi ve numarataj çalışmalarımızı hızla sürdürürken, böyle bir protokole imza atmamız bu çalışmalarımızı sağlam temellere oturttu. Bu sistem ile yerel yönetimlerin iş süreçlerinin iyileşmesi ve vatandaşlara nitelikli, hızlı hizmet verilmesi sağlanacak. En küçük belediyelerde dahi bilgi teknolojilerinin kullanılması hedefleniyor. Yine ilçedeki bina sayısı, emlak vergisi, mükellef sayısı güncellenip gelir takibi ve tahsili kolaylaştırılarak bizler gibi yerel yönetimlerin kaynakları arttırılacak diye konuştu.
 
 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

1 Samsunspor maçı bu fiyata stat dolmalı

Samsunlu balıkçı evet afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

2 Samsunlu balıkçı 'evet' afişleri astığı otomobilinin kundaklandığını iddia etti

Samsunun ilk işareti

3 Samsun'un ilk işareti...

Samsunspor Teknik Direktörü  Osman Özköylü Kazanmamız gereken bir maç

4 Samsunspor Teknik Direktörü Osman Özköylü: 'Kazanmamız gereken bir maç'

Samsunsor Sportif Direktörü Coşkun Zeren Daha da rahatlamak için

5 Samsunsor Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Daha da rahatlamak için'

İlkadımda hayır  önde gidiyor

6 İlkadım'da 'hayır' önde gidiyor

Fındık üreticisine can suyu

7 Fındık üreticisine can suyu

KESKten okul tatili eleştirisi

8 KESK'ten 'okul tatili' eleştirisi

Samsunsporda pazartesi sendromu

9 Samsunspor'da pazartesi sendromu

Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçıdan dev miting yorumu

10 Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'dan dev miting yorumu