X Reklamı Kapat

TEKKEKÖY 16 BELEDİYEDEN BİRİ

Tekkeköy Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından pilot illerde başlatılan ve kentlerin bilgi sistemlerini bir çatı altında birleştirecek Bulut Kent Bilgi Sistemi protokolüne imza atan 16 belediyeden biri oldu

TEKKEKÖY 16 BELEDİYEDEN BİRİ

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından pilot illerde başlatılan ve büyükşehirlerde yaygınlaştırılması planlanan ‘Bulut Kent Bilgi Sistemi’ protokolünü, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin de katıldığın toplantıda imzaladı.

400 MİLYON TL TASARRUF
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bulut Kent Bilgi Sistemi ile saha çalışmalarındaki bina (grafik veri, fotoğraf ve öz nitelikler), ruhsat, plan, altyapı gibi verileri sistemde yönetilecek şekilde ücretsiz olarak toplayıp birleştirilecek. Bu sistem ile yerel yönetimlerin iş süreçlerinin iyileşmesi ve vatandaşlara nitelikli hızlı hizmet verilmesi sağlanacak. Sistemin ülke genelinde yaygınlaşması ile 400 milyon TL tasarruf sağlanması hedefleniyor. Yine ülkedeki bina sayısı, emlak vergisi, mükellef sayısı güncellenip gelir takibi ve tahsili kolaylaştırılarak yerel yönetimlerin kaynakları arttırılacak.

SAĞLAM TEMELE OTURTTU
Türkiye’de protokole imza atan 16 belediye içerisinde yer aldıklarını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Tekkeköy çevresinde yaklaşık 1 yıldır kent bilgi sistemi ve numarataj çalışmalarımızı hızla sürdürürken, böyle bir protokole imza atmamız bu çalışmalarımızı sağlam temellere oturttu. Bu sistem ile yerel yönetimlerin iş süreçlerinin iyileşmesi ve vatandaşlara nitelikli, hızlı hizmet verilmesi sağlanacak. En küçük belediyelerde dahi bilgi teknolojilerinin kullanılması hedefleniyor. Yine ilçedeki bina sayısı, emlak vergisi, mükellef sayısı güncellenip gelir takibi ve tahsili kolaylaştırılarak bizler gibi yerel yönetimlerin kaynakları arttırılacak diye konuştu.
 
 EN ÇOK OKUNANLAR

İmza bugüne kaldı

1 İmza bugüne kaldı

Depremin ardından Muğlada son 3 buçuk saatte 51 artçı sarsıntı daha yaşandı

2 Depremin ardından Muğla'da son 3 buçuk saatte 51 artçı sarsıntı daha yaşandı

Son dakika pürüzü

3 Son dakika pürüzü

Samsunsporda golcüler iş başında

4 Samsunspor'da golcüler iş başında

Elazığda trafik azası 1 ölü 2 yaralı

5 Elazığ'da trafik azası: 1 ölü 2 yaralı

Sıra sağlıkta

6 Sıra sağlıkta...

Bodrumda deniz suyu çekildi, kıyıya vuran tekneler parçalandı

7 Bodrum'da deniz suyu çekildi, kıyıya vuran tekneler parçalandı

Adanada barda silahlı kavga 1 kadın öldü, 5 kişi yaralandı

8 Adana'da barda silahlı kavga: 1 kadın öldü, 5 kişi yaralandı

Samsunspordan Kılıça teşekkür

9 Samsunspor'dan Kılıç'a teşekkür

Bodrumdaki deprem İzmirde hissedildi

10 Bodrum'daki deprem İzmir'de hissedildi