İLK GÖRÜŞTE AŞK

Bugüne kadar Ezel , Paramparça , Med Cezir , Kurtlar Vadisi gibi sevilen birçok dizide oynayan Barış Falay, Birleşik Arap Emirlikleri nden yayın yapan MBC4 kanalındaki Turki Ekstra programında soruları yanıtladı.

 İLK GÖRÜŞTE AŞK

Falay, oynadığı dizilerde tanıştığı bir çok güzel insanı yaşamına katmanın büyük hazine olduğuna inandığını, Nursel Köse nin de bunlardan öyle biri olduğunu söyledi. Köse nin içini severek yapan isimlerden biri olduğunu anlatan Barış Falay, oyuncuların iyi veya kötü karakter ayrımı yapmasını doğru bulmadığını, Ezel dizisinde canlandırdığı Ali Kırgız karakterini canlandırmaktan gurur duyduğunu anlattı. Falay, Ezel ekibi ile birlikte davetli gittikleri Dubai deki kırmızı halı ve izleyicinin coşkusunu unutamadığını söyledi. 

Barış Falay, izleyicilerin sosyal medyadan yönelttiği soruları yanıtlarken, aşkın kimyasal bir durum olduğunu düşündüğünü kaydederek, şöyle dedi: 

İLK GÖRÜŞTE AŞK

İlk görüşte aşka inananlardanım. En azından eşimle öyle olmuştu. İlk görüşte insanın vücudunda ne oluyorsa.. Her şeyi ile yanında olmak, dokunmak, her an için onunla temas etmek istiyorsunuz. Öyle benim için. Oynadığım Al Yazmalım da anlatılan aşk da çok kıymetli olduğu için tercih ettiğim bir projeydi. Bence emek verdiğiniz şey kıymetlidir.  

Barış Falay, eşi ile nasıl tanıştığı sorulunca, 1995 te tiyatroda Azizname yi oynuyordum. Eşim de aynı oyunu benden önce başka versiyonunda oynamış. Nasıl oynadığımızı görmeye gelmiş. Oyuna girmeden önce onu görmüştüm. İlk bakışta aşk bende olmuştu. Bunu da çok fazla da belli etmiştim. Gel zaman, git zaman; bir baktık evlenmişiz, çocuğumuz olmuş falan.  

Barış Falay, lisedeyken sosyal faaliyetlere ilgi göstermeye başladığını, bir dönem sosyalist bir derginin gençlik kollarına yönelik sayfa hazırladığını anlatırken, oyunculuğa başlamasına ilişkin şunları söyledi: 

TELEVİZYON İLE 32 YAŞINDA TANIŞTIM  

Sosyalist dergideki arkadaşlardan birinin önerisi ile bir grup kurduk. Bana, Gel bize sahne ışıklarını yap dediler. Oyunculardan biri 3 prova arka arkaya gelmedi, onun yerine beni bir şekilde oyuna soktular. Çok da maymun iştahlı bir adamdım. Ailem seçimlerime hep saygı gösterdi. Böyle bir tesadüf olunca sevdim, sonra da eğitimini aldım. Televizyon ile 32 yaşında tanıştım. Bu işlerin bana kazandırdığı en büyük güzellik bence tanıştığım insanlar.  

SERENAY VE ÇAĞATAY, DİSİPLİNLİ VE GÜLERYÜZLÜ  

Falay, bir izleyicinin sorusu üzerine Serenay Sarıkaya ile Çağatay Ulusoy un Dünya tatlısı olarak nitelendirirken, bu genç oyuncuların işlerine çok saygılı, disiplinli ayrıca güleryüzlü olduklarını anlattı. Barış Falay, Çağatay ın 2 sene boyunca zor koşullara rağmen bir gün bile yüzünün bir an bile düştüğünü görmedim. Belli ki işlerini çok seviyorlardı. Çok tatlı keyifli, saygılı, çalışması zevkli özel insanlar diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a şehit ateşi düştü

1 Samsun'a şehit ateşi düştü

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

2 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Sahilde ağaca asılı erkek cesedi bulundu

3 Sahilde ağaca asılı erkek cesedi bulundu

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş: 'İçerisinde bir pilotumuz bulunuyordu'

4 Nevşehir Valisi İlhami Aktaş: 'İçerisinde bir pilotumuz bulunuyordu'

Nevşehir'deki uçak kazasının görgü tanığı: 'Şimşek gürler gibi patlama oldu'

5 Nevşehir'deki uçak kazasının görgü tanığı: 'Şimşek gürler gibi patlama oldu'

Konyalı şehidin cenazesi memleketine getirildi

6 Konyalı şehidin cenazesi memleketine getirildi

Seyitgazi'de Regaip Kandili eda edildi

7 Seyitgazi'de Regaip Kandili eda edildi

Üzerine baza düşen çocuk öldü

8 Üzerine baza düşen çocuk öldü

Didim'deki yangın korkuttu

9 Didim'deki yangın korkuttu

Yanan TIR'dan canını son anda kurtardı

10 Yanan TIR'dan canını son anda kurtardı