ALİYA İZZETBEGOVİÇ ANILDI

Bosna-Hersek in ilk cumhurbaşkanı merhum Aliya İzzetbegoviç, vefatının 12. Yılında Aliya İzzet Begoviç Bilge Kral Kültür Derneği”nde anıldı.

ALİYA İZZETBEGOVİÇ ANILDI

Bu kapsamda son beş yılın en çok okunan yazarları arasında yer alan Sinan Yağmur,Aliya İzzet BegoviçBilge Kral Kültür Derneği’ne ziyarette bulundu. Ziyaretinde dernek yönetimi ve Samsunlular tarafından memnuniyetle karşılandı.

Yağmur yaptığı açıklamada, “Son yüzyılda Osmanlı topraklarında yetişmiş kararlılığın sağlam bir imanın nelere kadir olabileceğini hayatıyla ispatlamış müstesna bir şahsiyetin Samsun da neşvü nema bulması takdire şayandır. Uzun ve çileli tam 78 yıl. Zindandan cumhurbaşkanlığına giden ve her anı mücadeleyle geçen bir hayat. Bu hayat İslam alemine ve günümüz liderlerine ders niteliğindedir. Çünkü Aliya duruşu inancı, kararlılığı ve mücadelesiyle asrın Fatihi dir” dedi.

Sinan Yağmur konuşmasının devamında şunları söyledi: Sevgili dostlar, Üstad Necip Fazıl Kısakürek in ‘Gençliğe Hitabesi’, Cemil Meriç in ‘Bu Ülke’, Samsun’un yetiştirdiği Ali Fuat Başgil in ‘Gençlerle Başbaşa’ kitabı veAliya İzzetbegoviç’in ‘İslam Deklarasayonu’nu her Müslüman Türk genci hafızasına değil ruhuna nakşetmeli. Aliya bir gün savaş meydanında dolaşırken bir askerin ‘Savaştan sonra adaleti sağlayacak mısınız?’ sorusuna karşı verdiği cevap çok manidardır. Aliya, ‘Adalet için savaşmazsak onu elde edemeyiz’ diyor. Muhteşem adalet vurgusu. Bugün bizleri buradan toplanmamıza vesile olan Aliya İzzetbegoviç ten Allah razı olsun.

Aliya İzzet BegoviçBilge Kral Kültür Derneği Başkan Vekili Şerif Mırık ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Şerif Mırık, Yüreğiyle konuşan adam, gönül dostum Sayın Sinan Yağmur un derneğimizi ziyareti bize onur verdi şeref verdi. ‘Aşkın Gözyaşları Yunus Emre’ kitabı daha piyasaya girmeden bize Yunus gibi geldiniz. Aliya bütün Müslümanların ortak çatısını kurmaya çalışmış bir lider. Bizler bugün burada Aliya ruhu etrafında toplandık. Bizlere tünelin ucunda ışığı gösteren Aliya ya selam olsun. Rabbim mekanını Cennet eylesin” şeklinde konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da arazi kavgası! Ağabeyini öldürdü

1 Samsun'da arazi kavgası! Ağabeyini öldürdü

Samsun'da kahreden ölüm! Merdivenlerden 5. kata çıkınca...

2 Samsun'da kahreden ölüm! Merdivenlerden 5. kata çıkınca...

İsmail Uyanık geliyor

3 İsmail Uyanık geliyor

Samsun'da otomobil ağaca çarptı: 1 ölü, 2 yaralı

4 Samsun'da otomobil ağaca çarptı: 1 ölü, 2 yaralı

Sağlık Müdürlüğü'nden Samsun'un 2 ilçesine müjde

5 Sağlık Müdürlüğü'nden Samsun'un 2 ilçesine müjde

Sadece 11 bilet satıldı

6 Sadece 11 bilet satıldı

Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

7 Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

Bayram tatili 9 gün olacak mı? Açıklama geldi...

8 Bayram tatili 9 gün olacak mı? Açıklama geldi...

19 yaşındaki genç canına kıydı

9 19 yaşındaki genç canına kıydı

Facebook'tan canlı yayın yaparken kamyona çarptı: 9 ölü

10 Facebook'tan canlı yayın yaparken kamyona çarptı: 9 ölü