CEVABI SANDIKTA ALACAKLAR

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gidip de örneğin yurt dışında yaptıkları toplantıda Türk bayrağımızı o salonlarda kapatanlar, göstermemeye çalışanlar da kusura bakmasınlar sandıkta cevabını alacaklar dedi.

 CEVABI SANDIKTA ALACAKLAR

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, İlkadım İlçesi ndeki muhtarlarla bir araya geldi.  Burada muhtarlara hitaben konuşma yapan Bakan Kılıç, bakanlığının yaptığı çalışmaları ve yatırımları anlattı.

Muhtarlardan herkesi 1 Kasım Genel Seçimi nde sandığa gitmesi konusunda şevklendirmelerini isteyen Bakan Kılıç, Ülkemizdeki demokratik katılım oranı baktığınız zaman birçok Avrupa ülkelerden, Amerika ve farklı yerlerdeki seçimlerden çok daha yüksek. Bunu gözardı etmememiz gerekiyor. Bu ülkemizin demokrasisinin ne kadar gelişmiş olduğunu vatandaşımızın parlamento seçimlerine ve ülkenin yönetimine ne kadar büyük önem verdiğinin göstergesidir. Dolayısıyla yüzde 85 katılım seviyesinde olan 7 Haziran seçimlerinde, inşallah 1 Kasım seçimleri onunda üzerine çıkacak diye ümit ediyorum. Baktığınızda gerçekten Avrupa da çok daha düşük oranlarla genel seçimlere gidiliyor ve o düşük oranlarla sonuca gidiliyor. Ama hiç kimse meşruiyet tartışmasına girmiyor. Dolayısıyla bizim de şu anda yüzde 41 le 7 Haziran seçimlerinden sonra almış olduğumuz oy oranı Ak Parti nin Türkiye deki 1 inci siyasi ve sorumlu aktör olduğunu ve milletinin güvenini kazandığının göstergesidir. Ama gerçekten ülkemizin demokrasinin ve temsilinin geldiği noktada böyle bir suni tartışmaya hiç gerek yok dedi.

Bakan Kılıç, bu ülkenin ve milletinin çıkarları için devletin, büyümesi için milletin gelişimi için çalışanların başlarının üzerinde yeri olduğunu belirterek, Ama gidip de örneğin yurt dışında yaptıkları toplantıda Türk bayrağımızı o salonlarda kapatanlar, göstermemeye çalışanlar da kusura bakmasınlar sandıkta cevabını alacaklar. Çünkü bu ülkenin birliğine beraberliğine ve kardeşliğine hiç kimsenin hiçbir şekilde laf uzatmasına, el uzatmasına biz müsaade etmeyiz, etmedik bu güne kadar, bundan sonra da etmeyeceğiz diye konuştu.

Bakan Kılıç, konuşmasının ardından muhtarlarla fotoğraf çektirdi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a şehit ateşi düştü

1 Samsun'a şehit ateşi düştü

Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

2 Şehit pilotun acı haberi Samsun'daki baba ocağına ulaştı

Sahilde ağaca asılı erkek cesedi bulundu

3 Sahilde ağaca asılı erkek cesedi bulundu

Film sahnelerini aratmayan araç kovalaması

4 Film sahnelerini aratmayan araç kovalaması

Konyalı şehidin cenazesi memleketine getirildi

5 Konyalı şehidin cenazesi memleketine getirildi

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş: 'İçerisinde bir pilotumuz bulunuyordu'

6 Nevşehir Valisi İlhami Aktaş: 'İçerisinde bir pilotumuz bulunuyordu'

Nevşehir'deki uçak kazasının görgü tanığı: 'Şimşek gürler gibi patlama oldu'

7 Nevşehir'deki uçak kazasının görgü tanığı: 'Şimşek gürler gibi patlama oldu'

Seyitgazi'de Regaip Kandili eda edildi

8 Seyitgazi'de Regaip Kandili eda edildi

Üzerine baza düşen çocuk öldü

9 Üzerine baza düşen çocuk öldü

Didim'deki yangın korkuttu

10 Didim'deki yangın korkuttu