MİLLETE EMREDEN OLMADIK

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Biz hiçbir zaman millete emreden olmadık. Hep milletle el ele, yan yana yürüyen olduk ve milletimizden gelen talepleri yerine getirmeye çalıştık. Bunu yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

 MİLLETE EMREDEN OLMADIK

1 Kasım seçim çalışmaları kapsamasında memleketi Samsun Salıpazarı’nda Gökçeli Meydanı Yusuf Ziya Parkı’nda muhtarlar, STK’lar ve Ayvacık esnafıyla kahvaltılı toplantıda bir araya gelen Bakan Çağatay Kılıç, burada yaptığı konuşmada millete karşı olan sorumluluklarını bilerek yollarına devam ettiklerini söyledi.

Bakan Kılıç, “İktidarla muhalefet arasındaki en güzel farkı şu ortaya koyuyor; biz sorumluluk taşıyoruz. Her ne olursa olsun koşacağız. Gerektiği zaman burada olduğu gibi sıcakta kalacağız. Sorumluluk üstümüzde ama sorumluluğu üstünde olmayanlar he şekilde bir şeyler söyleyip rahat rahat konuşabiliyorlar. Bu da onların rahatlığı olsun” diye konuştu.

İlçede yaşanan yol sorununun en kısa zamanda sona ereceğini ifade eden Bakan Kılıç, “Şu anda Allah’ın izniyle bu işi yapan yüklenici firma gerçekten Türkiye’nin sayılı firmalarından birisi. Tamamen kendi makineleriyle yola devam ediyorlar. İnşallah en kısa süre içerisinde bu gecikmiş olan yatırımı da bitirmiş olacağız. Sabırla takip edilerek en kısa sürede sonuçlandırılacak şekilde şu anda en iyi noktaya geldi” şeklinde konuştu.

“TEK BAŞIMIZA İKTİDAR OLARAK BİZ BU FARKI ORTAYA KOYACAĞIZ”

7 Haziran seçimlerinden sonra yaşanan süreçte birçok kişinin farklı bir tecrübe edindiğine dikkat çeken Bakan Kılıç şöyle devam etti:

“Bazı arkadaşlarımız ilk kez böyle bir tecrübe yaşadılar. Buradaki bazı kıdemli büyüklerimiz bu süreci yaşamışlardı. İnşallah 1 Kasım’da sizlerin desteklerini bekliyoruz. İnancımız odur ki tek başımıza iktidar olarak biz bu farkı ortaya koyacağız. 13 yıl boyunca AK Parti iktidarlarında kurucu genel başkanımız ve cumhurbaşkanlığımızın başkanlığında yapılan çalışmaları biliyorsunuz. Bunları en iyi yaşayan şahit olan muhtar kardeşlerim. Çünkü daha önce yapılanlarla AK Parti döneminde yapılanlar arasındaki farkı birinci elden müşahit etme şansları oldu. Şimdi de Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu önderliğinde AK Parti yoluna devam ediyor. İnşallah ‘durmak yok yola devam’ diyoruz.”

Bakan Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlarla gerçekleştirdiği toplantıların önemine dikkat çekerek, “Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde muhtarlarla bir araya geliyor. Sizler de takip ediyor, onlara verdiği önemi görüyorsunuz. Çünkü Cumhurbaşkanlığı milletimizin ve devletimizin en üst temsil makamıdır ve orası milletin makamıdır. Millet kendi oylarıyla Recep Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanı olarak seçmiştir. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, milletin külliyesidir. Bunu her fırsatta Sayın Cumhurbaşkanımız dile getiriyor. Buradan, Salıpazarı’ndan o toplantılara katılan muhtarlarımız orada, devletimizin ve milletimizin temsil noktasında nasıl temsil ettiğini görmüştür. Seçilmiş şekilde en yakın irtibat içinde olan muhtarlarımızın buluşmasını yaşıyorsunuz” diye konuştu.

Bakan Kılıç, bunların kendi siyasetlerinden gelen anlayışla gerçekleştiğini belirterek, bu sayede muhtarların en üst makam olan Cumhurbaşkanlığı’na kendilerini birinci ağızdan anlatma fırsatı bulduklarını dile getirdi.

“SEÇİM BEYANNAMEMİZ MUHALEFETİN ORTAYA KOYDUĞU GİBİ BOŞ VAATLER İÇERMİYOR”

Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu’nun açıkladığı seçim beyannamesinin MHP, CHP ve HDP’nin ortaya koyduğu gibi boş vaatler içermediğinin altını çizen Kılıç, “Bu beyanname yapılacak ve hayata geçirileceklerin dile getirildiği bir seçim beyannamesidir. Bu aynı zamanda bir hükümet programıdır” değerlendirmesinde bulundu.

7 Haziran seçimlerinde milletin yüzde 41 ile AK Parti’yi en yüksek temsil makamına getirdiğini anlatan Bakan Kılıç, şunları kaydetti:

Hatta milletimiz dedi ki, iki muhalefet partisini topladığınız zaman oyları ancak ve ancak AK Parti’nin oyları ediyor ama yanınıza bir ortak alın dedi. Biz de eyvallah dedik. Bu yolda siyaseten bir ortakla devam etmek için çaba sarf ettik. Bu süreçte MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin olumsuz tavırlarını, CHP ile yaptığımız görüşmeleri biliyorsunuz. 1 Kasım seçimlerinde bunları hatırlayarak oy kullanın.

“SALIPAZARI’NIN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ”

Salıpazarı’na yapılan yatırımlarla ilgili bilgi veren Bakan Kılıç, “İçerisinde bulunduğumuz park, DSİ’nin yaptığı çalışma, yol çalışmaları. Bunların hepsi bittiğinde Salıpazarı’nın çehresi değişti. Gençlik merkezi çalışma süreci de yürüyor. Şu anda ikinci döneme yetişecek olan imam hatip ortaokulu hayata geçiyor. Bu da Salıpazarı’na hayırlı ve uğurlu olsun. Gençlik Merkezi ve okullarla beraber gençlerimizin kendilerini yetiştirme imkanları onların ayaklarına serilecek” dedi.

“BİZ HİÇBİR ZAMAN MİLLETE EMREDEN OLMADIK”

Tüm bu yatırımların istikrar ve güvenin olduğu AK Parti hükümeti zamanında yapılan çalışmalar olduğuna vurgu yapan Bakan Kılıç, “Şu anda anayasal zorunlulukla kurulan bir seçim hükümeti de olsa aynı sorumlulukla görevimize devam ediyoruz. Her gün çalışmalarımız devam ediyor. Her gün Ankara ile görüşmelerimiz de devam ediyor” şeklinde konuştu.

Bakan Kılıç, “İlk günkü aşkla hep beraber yolumuza devam edelim. Biz hiçbir zaman millete emreden olmadık. Hep milletle el ele, yan yana yürüyen olduk ve milletimizden gelen talepleri yerine getirmeye çalıştık. Bunu yapmaya da devam edeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.EN ÇOK OKUNANLAR

Göçükte kalan işçilerle ilgili mutlu haberi Vali açıkladı

1 Göçükte kalan işçilerle ilgili mutlu haberi Vali açıkladı

Madendeki göçükte kurtarma çalışmaları sürüyor

2 Madendeki göçükte kurtarma çalışmaları sürüyor

Düzce'de tır sürücüsü, 3 otomobil ve 1 kamyona çarptı vatandaşlar deprem zannett

3 Düzce'de tır sürücüsü, 3 otomobil ve 1 kamyona çarptı vatandaşlar deprem zannett

Canlı yayın yaptığı esnada şarampole uçtu

4 Canlı yayın yaptığı esnada şarampole uçtu

Göçükten yaralı kurtuldu, o anları anlattı

5 Göçükten yaralı kurtuldu, o anları anlattı

7 saat sonra madendeki göçükten sağ çıktılar

6 7 saat sonra madendeki göçükten sağ çıktılar

Konya'da Galatasaray 21. şampiyonluğunu kutladı

7 Konya'da Galatasaray 21. şampiyonluğunu kutladı

İstanbul'da Narkotik operasyonu; 2 gözaltı

8 İstanbul'da Narkotik operasyonu; 2 gözaltı

Fenerbahçeli oyuncu İsmail Köybaşı hem tatil yapıyor hem de antrenman

9 Fenerbahçeli oyuncu İsmail Köybaşı hem tatil yapıyor hem de antrenman

Kovalama sonucu yakalanan araçtan 4 kilo esrar çıktı

10 Kovalama sonucu yakalanan araçtan 4 kilo esrar çıktı