O ENİŞTE TUTUKLANDI

3,5 yaşındaki Y.K. ye Ataşhirdeki ünlü bir restoranın oyun salonunda asitli saldırı düzenleyen saldırgan C.A. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

O ENİŞTE TUTUKLANDI

İstanbul Ataşehir deki Develi Kebap ta geçtiğimiz cumartesi akşamı oyun odasında 3.5 yaşındaki Y.K. nın yüzüne dökülen kimyasal maddenin kriminal laboratuvardaki incelemesi tamamlandı. Maddenin, sülfürik asit olduğu tespit edildi. 3.5 yaşındaki Y.K. nın üzerine asitli madde atan kişi de teyzesinin kocası çıktı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince Çekmeköy de gözaltına alınan C.A.emniyetteki işlemlerin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

KISKANMIŞ, KÜÇÜK DÜŞÜRMEK İSTEMİŞ!

Şüphelinin, çocuğun yüzüne attığı maddeyi diş macunu tüpüne koyduğunu ama içindekinin asitli bir madde olduğunu bilmediğini öne sürerek, Ailede herkesin ilgi göstermesi nedeniyle kıskandığı çocuğu arkadaşları içinde küçük düşürmek için boya atmak istediğini söylediği öğrenildi.

DÜNYACA ÜNLÜ BİR ŞİRKETİN PAZARLAMA MÜDÜRÜ

Dünyaca ünlü bir şirketin Türkiye biriminde pazarlama müdürü olarak çalıştığı bildirilen C.A. nın olayı gerçekleştirirken kendi elini de yaraladığı kaydedildi.

POLİSİN TESPİTLERİNE GÖRE OLAY ŞÖYLE GELİŞTİ:

Polisin tespitlerine olay şöyle gelişti; doktor eşi C.K. dan bir süre önce boşanan avukat I.G., aralarında C.A. nın da bulunduğu arkadaş grubuyla restorana geldi. I.G, oğlu Y.K. yı oyun odasına gönderdi. Saat 20.45 te C.A. masadan kalkarak oyun odasının bulunduğu birinci kata gitti. Oda görevlisi P.A. nın uyarısıyla galoş giyen C.A., içeride cebinden çıkardığı spreyi Y.K. nın üzerine püskürttü. Y.K. nın yanındaki iki çocuk da spreyden etkilendi. C.A., olayın ardından restorandan ayrıldı.

Y.K. nın yüzünde yanık oluşurken, diğer iki çocuk tedavilerinin ardından taburcu edildi. Tedavisi süren Y.K. nın gözünü kaybetme tehlikesi bulunuyor.

1 NUMARALI ŞÜPHELİ OLDU

C.A. nın eşkal bilgilerini alan polis, I.G. nin masasındaki kişilerin ifadesine başvurdu ve C.A. nın erken ayrıldığını belirledi. Bu ayrıntı, çocuğun eniştesi C.A. yı bir numaralı şüpheli yaptı. Polis çevredeki iş yerlerindeki kamera görüntülerini topladı. Kayıtlarda görüntüsüne ulaşılan C.A. yı oda görevlisi P.A. ve çocuklar, içeriğinde sülfürik asit olduğu belirlenen spreyi sıkan kişi olarak teşhis etti.

AMACIM KÜÇÜK DÜŞÜRMEKTİ

C.A., dün akşam iş çıkışı geldiği Çekmeköy deki evinde gözaltına alındı. C.A. nın polise şunları anlattığı iddia edildi:

Aynı yaşlarda çocuğum var. Aile hep ilgiyi Y.K. ya gösteriyordu. Bende kıskançlık oldu. Evden içinde boya olduğunu sandığım spreyi aldım. İçinde asit olduğunu bilmiyordum. Amacım yüzüne sıkıp onu maskara etmek, küçük düşürmekti. Zarar vermek istememiştim.

MİNİK Y.K. YA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİNE GİTMİŞ

Şüphelinin, olaydan yaklaşık bir saat sonra hastaneye minik Y.K. ya geçmiş olsun ziyaretine gittiği de öğrenildi. Şüphelinin, sabaha kadar hastanede yakınlarıyla birlikte beklediği belirtildi.

Yaptığından çok pişman olduğunu söyleyen C.A., öğle saatlerinde adliyeye sevk edilecek.

Ataşehir de lüks bir restorantta yüzüne kimyasal madde atılan 3 yaşındaki çocuğun bir gözünü kaybetmesinin ardından basın toplantısı düzenleyen restoran sahibi Nuri Develi, güvenlik kameralarının incelendiğini belirterek, Suskunluğumuz vicdansızlık veya sorumsuzluk değildi. Dünyada hiçbir marka bir çocuktan daha önemli değildir. dedi.

 

KAMERALAR ÇALIŞIYORDU

Olayda görgü tanıkları olmadığı iddiasını değerlendiren Nuri Develi, Orada çalışan arkadaşlarımız bu olaya tanık olmuştu. Ama suçlunun daha rahat hareket edebilmesi için bu konuda bir açıklama yapmamıştık ama bütün bilgiler emniyetle paylaşılmıştı. O gün zaten kameralarımız da emniyete teslim edilmişti. Emniyette o görüntüleri kendi içlerinde inceliyorlar. Ondan dolayı hep sessizliğimizi koruduk. Kameralar çalışıyordu. O gün bütün bilgisayarlarımızı emniyete teslim ettik. diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

1 Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

2 Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

Emin Kar yakın takipte

3 Emin Kar yakın takipte

Samsunspor'da kurtuluş hesabı

4 Samsunspor'da kurtuluş hesabı

Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

5 Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

Samsun'da UBFED'de deprem

6 Samsun'da UBFED'de deprem

Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

7 Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

Samsun'da otomobil ağaca çarptı: 2 yaralı

8 Samsun'da otomobil ağaca çarptı: 2 yaralı

Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

9 Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

 Genel müdürden öğretmene plaket

10 Genel müdürden öğretmene plaket