GİTSİN BAŞKA YERDE OYNASIN

Başbakan Ahmet Davutoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş ın kolay lokma sözüne Kim kimin kolay lokması, şımarık şımarık dolaşmasın dedi.

 GİTSİN BAŞKA YERDE OYNASIN

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Habertürk te Demirtaş ın Rakip olarak kendisini meydanlarda görmekten memnunuz. Bizim için kolay lokma oluyor. sözlerine cevap vererek, Şımarık şımarık dolaşmasın, gitsin başka mahallede oynasın. dedi.

GİTSİN BAŞKA YERDE OYNASIN

Başbakan Davutoğlu, Demirtaş ın kendisine söylediği kolay lokma sözlerine canlı yayında cevap verdi: Onun için o yüzde 13 alıyor, biz yüzde 41 alırız. Şımarık şımarık dolaşıyor. Demirtaş sohbet sınavından bile geçemez. Ben onu biliyorum, onun arkasından senaryo yazanları biliyorum. Gitsin başka mahallede oynasın. Kim kimin kolay lokması.

CUMHURBAŞKANI NIN HER AK PARTİ LİNİN GÖNLÜNDE YERİ AYNIDIR

Sayın Bahçeli, hayır diye diye üzerinde oluşan algıyı üstünden atmak istiyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın herbirimizde olduğu gibi bende de ayrı bir yeri vardır. Kimse de üstümüzden atmak veya vesayet gibi bir şey söyleyemez. Cumhurbaşkanı nın her AK Partilinin gönlünde yeri ayrıdır. Cumhurbaşkanı siyasi tartışmaların üzerindedir. Sayın Bahçeli kendi partisine baksın.

TEK BAŞIMIZA İKTİDAR OLACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM

Bu sefer tek başımıza iktidar olacağımızı düşünüyorum. Sayın Bahçeli partisinin bölünme ihtimallerinden akaçıyor. Bahçeli bizim çıkaracağımız milletvekilleri üzerinden 5. parti hesabı yapıyor. Bir 5 inci parti çıkarsa MHP nin içinden çıkar. Böyle bir şey olamaz. Herkes parti kurar, 5 inci değil 55 inci kurar. Ama AK Parti içinden böyle bir spekülasyona müsaade etmeyiz. 3 ncü seçim de olmaz. Dediğim gibi tek başımıza iktidar olacağımızı düşünüyorum.

BEN HADDİMİ BİLİRİM

Tarihi nehre benzetirsek biz içinde akıyoruz. 21 yükselen ülkesi Türkiye olacak. Türk halkı 2001 in borç dilenen ülkeyle mi karşı karşıya yoksa G20 dönem başkanı olan bir ülkeyle mi? Geldiğimizde 15 yıl içinde bu tez kendini ispat etti. Ben haddimi bilirim, tarihi ben şekillendirmiyorum. Önemli olan tarihin akışını doğru anlamak.

DEAŞ DÜŞMANIMIZDIR

Eleştirilere kızmıyorum, soğukkanlı karşılıyorum. Ben yaramaz çocuklar demedim aynı şeyi söylüyorum DEAŞ kötü bir ortamı kullandı. Aynı şeyi PKK için söylüyorum. PKK ne kadar nankör, hain ise DEAŞ da öyledir. Bir birimizin ne dediğini anlamaya çalışmazsak siyaset yapamayız. Yüzlerce kez söyledim, tekzrar söylüyorum, kulakları duymuyor ama: DEAŞ Türkiye için tehdittir, İslam için tehdittir, bizim düşmanımızdır. Benden böyle bir şey çıkar mı? İnsanı isyan ettirecekler.

FUAT AVNİ DENİLEN ŞEY...

Terör örgütleri hayatın normal seyrini değiştirmeye çalışırlar. Şanlıurfa da bir miting yaptık Paralell yapıya ait olduğu bilinen Fuat Avni denilen şey mitingde bomba patlayacak dedi. Kayseri mitingi için de söyledi aynı hesap. PKK, DEAŞ, Paralel yapı tedirginlik doğurmak istiyor.

OSLO MUTABAKATI SAFSATA

Safsata, yok öyle bir şey. Biz Oslo da görüşmedik demiyoruz. Fakat anlatıldığı şekilde bir görüşme yok. Ama böyle bir anlaşma yok. Diğer görüşmelerde, çözüm sürecinde vardı. O da silahların bırakılması.

AK PARTİ İLKESEL HATA YAPMADI

Siyasette hatalar da yapılır. İnsanoğlu hata da yapar, bunları tartışabiliriz. Ama AK Parti ilkesel bir hata yapmadı. Bakın gecemiz bir, gündüzümüz bir halktan oy istiyoruz. Bizim arkamızda silahlı bir gücümüz yok. Pensilvanya gibi bir gücümüz de yok. Bunlar ise devletin meşru gücü varken, paralel yoları tercih ettiler. Bunları yapmadan önce bi sorun yoktu.

2 TANE SİLAHLI YAPI OLMAZ

Kendi güç odaklarını kurmaya çalıştılar. Hesabı biz vereceğiz, polistikaları onlar belirleyecek böyle bir şeye müsaade edemeyiz. Dini cemaatse dini cemaatliğini bilecek. Hayır işiyse hayır işi, eğitimse eğitim. Yargıyı belirleyeceğim, KPSS sorularını çalıp bürokrasiyi belirleyeceğim diyene, yetkiyi nereden alıyorsun diye sorduk. Ya PKK olacak ya Türk Silahlı Kuvvetleri. Silahları bırakacaklar, 2 tane silahlı yapı olmaz.

ANKARA SALDIRISI

Bu konuda savcının verdiği bilgi dışında benim bir şey söylemem doğru değil.

TEK PARTİ İDDİASIYLA BURADAYIZ

13 yıllık bir güçlü hikayesi var arkamızda. Vizyon sunan tek parti biziz. Biz tek parti iddiasıyla buradayız. Vaatlerimiz var. CHP istediği kadar vaat versin. Tek başımıza iktidara gelirsek, vaatlerimizi gerçekleştiririz.

ESAD IN BARIŞ GETİRMESİ İMKANSIZ

Varil bombaları kullanmaya başladığından beri, Esad la bir çözümün olamayacağı gördük. Esad ın ülkesine barış getirmesi imkansızdır. Halep i, Şam ı biz mi bombaladık?EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

1 Samsun'a kar geliyor! O güne dikkat...

Samsun'da aciller doldu taştı

2 Samsun'da aciller doldu taştı

Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

3 Samsun'da arkadaş kavgası kanlı bitti

Acı olay! Kızının erkek arkadaşı zannetti...

4 Acı olay! Kızının erkek arkadaşı zannetti...

Karadeniz derbisi Samsunspor'un

5 Karadeniz derbisi Samsunspor'un

Samsun'da arkadaşını kursa götüren sürücü kaza yaptı: 1 yaralı

6 Samsun'da arkadaşını kursa götüren sürücü kaza yaptı: 1 yaralı

Akın ailesinin acı günü

7 Akın ailesinin acı günü

Canik Belediyespor'da şok!

8 Canik Belediyespor'da şok!

Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

9 Samsun'da OGM aracı devrildi: 1 memur yaralı

Samsunspor'da Kenan şoku

10 Samsunspor'da Kenan şoku