ZOR VEDA

Polis ağabey şehit kardeşinin tabutunun yanından ayrılmadı

ZOR VEDA

Diyarbakır da IŞİD li teröristlere yönelik yapılan operasyonda şehit düşen Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube polisi 22 yaşındaki Gökhan Çakıcı nın acı haberi Çorum’daki ailesine bildirildi. Acı haberle yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Diyarbakır ın merkez Kayapınar İlçesi nde IŞİD li teröristlerin kullandığı bir eve bu sabaha karşı düzenlenen operasyonda şehit olan iki polisten Gökhan Çakıcı nın acı haberi, Çorum kent merkezindeki Akkent Mahallesi’nde oturan ailesine verildi.

Bekar olan 2 yıllık polis memuru Gökhan Çakıcı’nın Çorum Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü nde işçi olarak çalışan babası Ergin Çakıcı, oğlunun şehit haberini işyerinde aldı. İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri de anne Nurgül Çakıcı ya da oğlunun şehit olduğunu söyledi. Acı haber üzerine şehit Çakıcı nın TOKİ Konutları ndaki babasının evine Türk bayrakları asılırken, fenalaşan aile fertleri için de evinin önünde ambulans bekletildi.

Şehit Çakıcı nın kendisi gibi özel harekat polisi olan ve Tunceli’de görev yapan ağabeyi Ersin Çakıcı nın eşinin doğum yapması üzerine izinli olarak Çorum’da bulunduğu, babasının evinde acı haberi aldığı belirtildi. Şehit babası Ergin Çakıcı da evinin önünde taziyeleri kabul etti. 


POLİS AĞABEY ŞEHİT KARDEŞİNİN TABUTUNUN YANINDAN AYRILMADI

Şehit polis memuru Gökhan Çakıcı, memleketi Çorum da son yolculuğuna uğrulandı. Çakıcı nın cenazesi uçakla Amasya nın Merzifon Havalimanı na, oradan da karayolu ile memleketi Çorum un Dodurga İlçesi’ne getirildi. Şehit Gökhan Çakıcı nın cenazesi ilk olarak helallik alınmak üzere ilçedeki evlerine götürüldü.

Yakınlarından helallik alınması ardından dua edildi. Şehit babası Ergin Çakıcı ve anne Nurgül Çakıcı fenalık geçirdi. Acılı anne ve babaya sağlık ekipleri müdahale etti. Şehidin ağabeyi 26 yaşındaki Ersin Çakıcı helallik alınması ardından kardeşinin cenazesinin götürüldüğü sırasında cenaze aracına çıkarak kardeşinin tabutuna sarıldı yanından ayrılmadı.

Yaklaşık 2 kilometre bu şekilde gitti. Daha sonra cenazeyi taşıyan araç, törenin yapılacağı Cumhuriyet Meydanı na geldi. Şehit polisin cenazesi araçtan indirilerek tören alanına getirildi. Buradaki cenaze törenine Çorum Valisi Ahmet Kara ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri şehidin ailesi ve yakınları ile çok sayıda kişi katıldı. 

Şehit annesi, babası ve ağabeyi tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Anne Nurgül Çakıcı oğlunun tabutunun yanında, Gökhan’ım yavrum beni bırakıp gitme yavrum. Beni bırakıp nerelere gidiyorsun yavrum. Sen bana hiç dayanamazdın yavrum diyerek gözyaşı döktü.

Ağabey Ersin Çakıcı, annesini sakinleştirmeye çalışarak ağlamamasını istedi. Bunun üzerine diğer oğluna sarılan şehit annesi, Dik duruyorum yavrum. Arkanızdayım. Kalleşçe yaptılar. Kalleşçe olmasa böyle bir şey yapamazlardı. Mertçe gelemezler. Erkekçe yanınıza gelemezler. Erkekçe çıksınlar karşınıza. Ama gelemezler yavrum diyerek ağlamaya devam etti. 

Şehit Gökhan Çakıcı için ikindi namazının ardından cenaze namazı kılındı. Namaz sonrasında şehidin cenazesini özel harekat polisleri omuzlarda taşıdı. Şehidin cenazesi daha sonra Dodurga İlçe Mezarlığı’nda toprağa verildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Terme aşkı şair yaptı

1 Terme aşkı şair yaptı

22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

2 22 Nisan Pazar Samsun hava durumu

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

3 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Gün birlik olma günü'

Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

4 Samsunspor Teknik Direktörü Besim Durmuş: 'Savaş vereceğiz'

Şeytana yenilmek...

5 Şeytana yenilmek...

Tanju Çolak moral verdi

6 Tanju Çolak moral verdi

Edremit'te korkunç kaza ucuz atlatıldı

7 Edremit'te korkunç kaza ucuz atlatıldı

Samsun'da öğrencilerden 'İlk Kıvılcım' belgeseli

8 Samsun'da öğrencilerden 'İlk Kıvılcım' belgeseli

Halk müziği rüzgarı esti

9 Halk müziği rüzgarı esti

Konuşmak için yanına gittiği arkadaşlarını vurdu: 1 ölü

10 Konuşmak için yanına gittiği arkadaşlarını vurdu: 1 ölü