Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Tiyatroculara ödül

Samsun da, Direklerarası Tiyatro Seyircileri Derneği nce düzenlenen 15. Direklerarası Seyircileri Ödülleri sahiplerini buldu

Tiyatroculara ödül

Direklerarası Seyirci Ödülleri Koordinatörü Ömer Şahinbaş, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi nde gerçekleştirilen törende, tiyatro seyircisinin değerlendirmelerinin ardından ödüllerin sahiplerini bulduğunu belirtti. Törende, en iyi prodüksiyon ödülüne, Samsun Düşevi Oyuncularınca hazırlanan Doğum, Düğün ve Ölüm adlı oyun layık görüldü. Samsun Büyük Şehir Belediye Konservatuarından Saliha Çandar, Gün Anneme Gebe adlı oyundaki rolü ile En İyi Kadın Oyuncu, Suat Onur Çalık da aynı oyunla En İyi Yönetmen ödülü aldı. 

Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosunca hazırlanan Derya Gülü, oyunundaki rolü ile Duygu Aydın En İyi Kadın Oyuncu, Kenan Yıldırım ve Özgür Aydın En İyi Erkek oyuncu, Doğan Turan da En İyi Yönetmen seçildi. Onur Özgül Işık, Erdoğan Cüneyt Kamanoğlu, aynı oyunla  Sahne Tasarımı ödülünü aldı. Sapan adlı oyunda rolü ile Nilsu Namlı ve Türker Büyük e Genç Yetenek Ödülü, Erhan Özçelik e de En İyi Yönetmen Ödülü verildi. Bir Adam Yaratmak oyunuyla Zafer Bozdağ, Işık, Murat Çavuş Tasarım, Rıfat Çöl, En İyi Erkek Oyuncu, Murat Güney Tepe ise En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Sinop ta Umut Veren Tiyatro Grubu olarak Hayaller Tiyatrosu ödüle değer bulundu.  Zonguldak ta Karadeniz Ereğli Sanat Kurumundan Cihangir Amca, Azizname adlı oyunla En İyi Yönetmen Ödülü nün sahibi oldu.  Ordu da Şirin İnci,   Lunapark adlı oyunuyla En İyi Oyun Metni ödülüne layık görüldü.  Tiyatro için emek Ödülü Avni Rakop a, Tiyatroda 40 yıl Ödülü de Kamil Coşkun Çetinalp e verildi. 

Törende, Sanata Destek Özel Ödülü ne Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a layık görüldü. Törene annesinin vefatı nedeniyle katılmayan Yılmaz ın yerine ödülünü Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Ayan aldı. Ödül gecesinde tiyatro sanatçısı Semir Sergen katılımcılara tek kişilik kısa bir gösteri sundu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunun ilk yerli tramvayı test ediliyor

1 Samsun'un ilk yerli tramvayı test ediliyor

Samsunsporda revizyon

2 Samsunspor'da revizyon

Samsunlu genç adam düğünden sonra öyle bir hüsran yaşadı ki

3 Samsunlu genç adam düğünden sonra öyle bir hüsran yaşadı ki...

Samsunda FETÖnün üniversite yapılanmasına dev operasyon

4 Samsun'da FETÖ'nün üniversite yapılanmasına dev operasyon!

Samsunda feci kaza Hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti

5 Samsun'da feci kaza! Hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti

Samsun yolunda faciadan dönüldü

6 Samsun yolunda faciadan dönüldü

Samsunspor kulübesinde telefon trafiği

7 Samsunspor kulübesinde telefon trafiği

Samsundan önemli uyarı Bu karar balıkçılığı bitirir

8 Samsun'dan önemli uyarı: Bu karar balıkçılığı bitirir

Define merakı sonu oldu

9 Define merakı sonu oldu!

Samsunda kör dövüşü

10 Samsun'da kör dövüşü!