Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Tiyatroculara ödül

Samsun da, Direklerarası Tiyatro Seyircileri Derneği nce düzenlenen 15. Direklerarası Seyircileri Ödülleri sahiplerini buldu

Tiyatroculara ödül

Direklerarası Seyirci Ödülleri Koordinatörü Ömer Şahinbaş, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi nde gerçekleştirilen törende, tiyatro seyircisinin değerlendirmelerinin ardından ödüllerin sahiplerini bulduğunu belirtti. Törende, en iyi prodüksiyon ödülüne, Samsun Düşevi Oyuncularınca hazırlanan Doğum, Düğün ve Ölüm adlı oyun layık görüldü. Samsun Büyük Şehir Belediye Konservatuarından Saliha Çandar, Gün Anneme Gebe adlı oyundaki rolü ile En İyi Kadın Oyuncu, Suat Onur Çalık da aynı oyunla En İyi Yönetmen ödülü aldı. 

Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosunca hazırlanan Derya Gülü, oyunundaki rolü ile Duygu Aydın En İyi Kadın Oyuncu, Kenan Yıldırım ve Özgür Aydın En İyi Erkek oyuncu, Doğan Turan da En İyi Yönetmen seçildi. Onur Özgül Işık, Erdoğan Cüneyt Kamanoğlu, aynı oyunla  Sahne Tasarımı ödülünü aldı. Sapan adlı oyunda rolü ile Nilsu Namlı ve Türker Büyük e Genç Yetenek Ödülü, Erhan Özçelik e de En İyi Yönetmen Ödülü verildi. Bir Adam Yaratmak oyunuyla Zafer Bozdağ, Işık, Murat Çavuş Tasarım, Rıfat Çöl, En İyi Erkek Oyuncu, Murat Güney Tepe ise En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Sinop ta Umut Veren Tiyatro Grubu olarak Hayaller Tiyatrosu ödüle değer bulundu.  Zonguldak ta Karadeniz Ereğli Sanat Kurumundan Cihangir Amca, Azizname adlı oyunla En İyi Yönetmen Ödülü nün sahibi oldu.  Ordu da Şirin İnci,   Lunapark adlı oyunuyla En İyi Oyun Metni ödülüne layık görüldü.  Tiyatro için emek Ödülü Avni Rakop a, Tiyatroda 40 yıl Ödülü de Kamil Coşkun Çetinalp e verildi. 

Törende, Sanata Destek Özel Ödülü ne Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a layık görüldü. Törene annesinin vefatı nedeniyle katılmayan Yılmaz ın yerine ödülünü Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Ayan aldı. Ödül gecesinde tiyatro sanatçısı Semir Sergen katılımcılara tek kişilik kısa bir gösteri sundu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Saatlere dikkat

1 Saatlere dikkat!

Taşeron kadro müjdesi bekliyor

2 Taşeron 'kadro' müjdesi bekliyor

Keyifsiz çalışma

3 Keyifsiz çalışma

Ödeme yapamadık

4 Ödeme yapamadık

Ufak bir gerilim

5 Ufak bir gerilim

 Fırıncıya kurşun yağdırdı

6 Fırıncıya kurşun yağdırdı

Yalan söyleyen

7 Yalan söyleyen...

Altın istiyorlar

8 Altın istiyorlar

AK Parti insan hakları ihlalinin önüne geçiyor

9 AK Parti insan hakları ihlalinin önüne geçiyor

Vatandaştan duyarsızlığa ilginç tepki

10 Vatandaştan duyarsızlığa ilginç tepki