Cemevi destek bekliyor

Pir Sultan Abdal Derneği Samsun Şube Başkanı Cem Sultan Ermiş, Atakum Cemevi ni tamamlayabilmek için destek beklediklerini belirterek, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı destek vereceklerini açıkladı dedi

Cemevi destek bekliyor

Pir Sultan Abdal Derneği Samsun Şube Başkanı Cem Sultan Ermiş, Atakum Cemevi için belediye meclisinin kararını beklediklerini açıkladı.

Ermiş, Haberaks TV de Haberin Sesi programına katıldı. Programda Burcu Düzgün ün sorularını cevaplandırdı. Ermiş, geçmişte çok büyük acılar yaşadıklarını  ancak şimdi toplumların kaynaştığını söyledi. Muharrem ayı boyunca başta Samsun Valisi İbrahim Şahin ve siyasetçiler olmak üzere pek çok misafirlerinin ziyarete geldiğini ve aşlarını paylaştıklarını, bunun da kendilerini mutlu ettiğini ifade etti. Ermiş, Cemevi benzeri yerlerin elektrik ve su faturalarını devletin karşıladığını, partilerin seçim beyannamelerinde kendilerinin bu isteklerine de yer verilmesinin umutlandırdığını, seçimlerden sonra Cemevi nin bu kapsama alınmasını bekledilerini kaydetti.

BAŞKAN TAŞÇI SÖZ VERDİ

Atakum Cemevi inşaatına başladıklarını, ancak kamu desteği olmadan tamamlanın çok zor olduğunu belirten Pir Sultan Abdal Derneği Samsun Şube Başkanı Cem Sultan Ermiş şunları söyledi: İnşaat teknolojileri gelişti ama masrafları da arttı. Bu masraflar bizim belimizi büküyor. Üyelerimiz genelde emekçi kardeşlerimiz ve onlar da dar gelirli. Buna rağmen Cemevi için ekmeklerini bizimle paylaşıyorlar. Ancak kamu desteği olmadan bu inşaatı tamamlamamız zor görünüyor. Benzer çalışmalar diğer illerde kamu desteğiyle yapılıyor. Örneğin İstanbul Sultanbeyli de belediye desteğiyle bir cemevi yapıldı. Biz de bu çalışmanın örneğini Atakum Belediye Başkanımız İshak Taşçı ve  Kaymakamımız Ali Bakoğlu na  ilettik.  Onlar bu örneğe çok sıcak baktılar. Başkan Taşçı bize destek sözü vererek bunu da kamuoyuna açıkladı. Bu çalışmanın  hayata geçmesi için belediye meclisinden karar alınması gerekiyor. Şuan dilekçemiz de belediye meclisine gelmeyi bekliyor. Umarız en kısa sürede destek kararı çıkar da, Cemevi ni biran önce tamamlarız.

Pirsu DÜZGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Konya'ya şehit ateşi düştü

1 Konya'ya şehit ateşi düştü

Şenocak ve Uzun'a anlamlı hediye

2 Şenocak ve Uzun'a anlamlı hediye

TEOG'un yürümeyeceği belliydi

3 TEOG'un yürümeyeceği belliydi

Sivas'ta yasaklanmış cinsel uyarıcı hap ele geçirildi

4 Sivas'ta yasaklanmış cinsel uyarıcı hap ele geçirildi

Böyle eğitim sistemi olmaz

5 Böyle eğitim sistemi olmaz

Bursa'da huzur operasyonunda 8 gözaltı

6 Bursa'da huzur operasyonunda 8 gözaltı

Öğrencilerin gelecekleri çalınamaz

7 Öğrencilerin gelecekleri çalınamaz

Belediye işçisi feci şekilde can verdi

8 Belediye işçisi feci şekilde can verdi

Sakarya'da ceviz büyüklüğünde dolu yağdı

9 Sakarya'da ceviz büyüklüğünde dolu yağdı

Eğitimde milli modele geçilmeli

10 Eğitimde milli modele geçilmeli