Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

YARDIM TALEBİNE KAYITSIZ KALMADI

Türk Kızılayı Samsun Şubesi, eğitime destek için Van’ın Erciş ilçesinin Ulupamir köyünde anaokulu yaptırdı.

YARDIM TALEBİNE KAYITSIZ KALMADI

Ulupamirli soydaşlar, Türk Kızılayı Samsun Şubesi’ne ulaşarak, köylerinde anaokulu olmadığını belirterek yaptırılması için talepte bulundular. Türk Kızılayı Samsun Şubesi, bu yardım talebine kayıtsız kalmadı.

Afganistan’ın Pamir bölgesinin Kırgızistanlı Türkleri toprakları Sovyetler tarafından işgal edilince 1982 yılında Türkiye’ye getirilip Van Erciş Ulupamir köyüne yerleştirildiler. 

KAN BAĞIŞI ÇAĞRISI

Yapımı tamamlanan anaokulunun açılışa katılan Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin, “Bugün çok kutlu bir iş için burada bulunuyoruz. Çünkü en kutlu, katma değeri en yüksek hizmet yatırımı eğitime yönelik çalışmalardır. Yani insana, millete, vatana hizmettir. İşte biz bunun için buradayız” dedi.

Başkan Keskin, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘İnsanları mesut edecek yegane vasıta, onları birbirlerine yaklaştırarak, onları birbirlerini sevdirerek, karşılıklı maddi ve manevi ihtiyaçlarını temine yarayan hareket ve enerjidir’ sözü, Türk millerinin merhamet eli Türk Kızılayı’nın ilham kaynağıdır” diye konuştu.

Keskin sözlerine şöyle devam etti: “Hz. Peygamberimiz ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’ diyor. Bu açlık ve tokluk sadece ekmek, çorba ve hurmadan ibaret değildir. Gerçek açlık bilgi eksikliğidir, yetişmiş insan kaynağı eksiğidir. Bununla mücadele için bu anaokulunu yaptırdık. Bu maksatla, Çinlilere atfedilen, ’muhtaca her gün bir balık vermekten daha doğru ve kalıcısının balık tutmayı öğretmek’ olduğu şeklindeki atasözünü hatırlamamız yerinde olacaktır.

Başkan Keskin, Göktürk yazıtlarında ifade edildiği gibi, “Bu millet, bu devlet, bu ülke için gündüz oturmadan, gece uyumadan, ölesiye birlikte çalışacağız” diyerek sözlerini tamamladı.

Açılış konuşmalarının ardından Ulupamir Ortaokulu öğrencileri tarafından Kırgız halk oyunları gösterileri ve okulun açılışı gerçekleştirildi.

Erciş Milli Eğitim Müdürü Erol Şimşek, Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Mustafa Keskin, Türk Kızılayı Samsun Şubesi Başkan Yardımcısı M.Levent Sürek, Türk Kızılayı Samsun Şubesi Gençlik Kolları Başkanı Cüneyt Güner, Erciş Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Harun Işık, Türk Kızılayı Van Şube Başkanı Yalçın Özdemir, Türk Kızılayı Erciş Şube Başkanı Başkanı Aydın Bayraktar, Kızılay Gönüllüsü Erdal Görmüş, Pamir Kültür Eğitim Yaşatma Dernek Başkanı Cemşit Horacan ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleşen açılışın ardından yetkililerce anaokulu gezildi.

YARDIM

YARDIMEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 46 farklı isim

1 Samsunspor: 46 farklı isim

Samsun Haber Samsunda arkadaş kavgası cinayetle bitti

2 Samsun Haber: Samsun'da arkadaş kavgası cinayetle bitti

Samsunspor Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

3 Samsunspor: Sözleşmesi bitenler görüşme odasına

Samsunlu  hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

4 Samsunlu hemşire 27 yıldır yoğun bakımda

Samsunspor Samsun Valisi Şahinden süper istek

5 Samsunspor: Samsun Valisi Şahin'den 'süper' istek

Samsunspor Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

6 Samsunspor: Samsunspor Başkanı Erkurt Tutu her şeyi açıklayacak

 Kopyala-yapıştır

7 Kopyala-yapıştır...

Samsun Haber  Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

8 Samsun Haber: Bafra İşletme Fakültesi binasına kavuşuyor

Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

9 Yem makinesine düşen adam feci şekilde can verdi

Samsunspor Samsunsporda olağan kongre haziran sonu

10 Samsunspor: Samsunspor'da olağan kongre haziran sonu