SABRİ SARIOĞLU NA PİYANGO

Sabri Sarıoğlu nun sözleşmesi Türkiye Kupası dahil olmak üzere sezonun kalan kısmında 6 maça daha ilk 11’de başlarsa sözleşmesi 1 yıl daha uzayacak

SABRİ SARIOĞLU NA PİYANGO

Galatasaray’da,Sabri Sarıoğlu’na piyango vuruyor. Sezon başında yıllık ücreti 4.8 milyon liraya çıkarılan ve 1+1 senelik sözleşme yapılan 31 yaşındaki futbolcu forma giymeyi sürdürürse sezonun ilk yarısı bitmeden 1 yıllık opsiyon devreye girecek.
 
Sarı-kırmızılı kulüp yaz döneminde Sabri’nin sözleşmesiyle ilgili KAP’a, “Sabri Sarıoğlu ile şirketimiz arasında 1+1 sezon (son sene opsiyonlu) için sözleşme yenilenmesi konusunda mutabakata varılmıştır. Opsiyon şartı futbolcunun 2015-2016 sezonunda 15 resmi maçta ilk 11’de oynaması veya 20 resmi müsabakada fiilen oynaması halinde geçerlilik kazanacaktır” bildiriminde bulunmuştu.
 
Sabri şimdiden Süper Lig’de 6, Şampiyonlar Ligi’nde 2 ve TFF Süper Kupa finalinde 1 maçta olmak üzere toplam 9 karşılaşmada ilk 11’de sahaya çıktı. 

Türkiye Kupası dahil olmak üzere sezonun kalan kısmında 6 maça daha ilk 11’de başlarsa Sabri’nin sözleşmesi otomatik olarak 1 yıl daha uzayacak. Tecrübeli oyuncu bu sezon 3 maçta ise sonradan oyuna girdi. Böylece 12 maçta fiili olarak sahada yer alan Sabri bu kategoride de sezon sonuna kadar 8 maçta çeşitli sürelerle sahada yer alırsa yine sözleşmesi yenilenecek.
 
Yıllık 4.8 milyon liralık garanti ücretinin yanı sıra Sabri maç başına da 45 bin lira kazanıyor. Sarı-kırmızılı futbolcu ayrıca 15 resmi müsabakada fiilen oynaması durumunda net 300 bin lira prim kazanacak. 30 resmi müsabakada oynaması durumunda ise futbolcuya net 300 bin lira daha ektra prim verilecek.EN ÇOK OKUNANLAR

Fındık fiyatları ne kadar! 23 Eylül Pazartesi fındık fiyatları

1 Fındık fiyatları ne kadar! 23 Eylül Pazartesi fındık fiyatları

Guido'dan iyi haber

2 Guido'dan iyi haber

Samsun'da mahalle sakinleri hizmet bekliyor! Bir çivi bile çakan yok

3 Samsun'da mahalle sakinleri hizmet bekliyor! Bir çivi bile çakan yok

Samsun'da traktör devrildi: 1 çocuk öldü, 2 yaralı

4 Samsun'da traktör devrildi: 1 çocuk öldü, 2 yaralı

İrfan Buz: 'Bizlere yürekten inanın'

5 İrfan Buz: 'Bizlere yürekten inanın'

Samsun'da bir ilk!

6 Samsun'da bir ilk!

Samsun'daki cinayette flaş gelişme!

7 Samsun'daki cinayette flaş gelişme!

Samsunspor'da kupa mesaisi başlıyor

8 Samsunspor'da kupa mesaisi başlıyor

Samsun'da kaza sohbeti! O anlar kamerada

9 Samsun'da kaza sohbeti! O anlar kamerada

Samsun'da tesadüfen yakalandı

10 Samsun'da tesadüfen yakalandı