AHMET NECDET SEZER GİBİ...

Çubuk ilçesine gelen Türkeş, Belediye Başkanı Tuncay Acehan ı makamında ziyaret etti. Belediye çalışmaları hakkında bilgi alan Türkeş, daha sonra Halk Eğitim Merkezi nde vatandaşlarla bir araya geldi.

 AHMET NECDET SEZER GİBİ...

Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, halk tarafından seçilen ve bir daha seçilme ihtimali olan her Cumhurbaşkanı nın konuşmak zorunda olduğunu belirterek,MHP nin saygıdeğer genel başkanının DSP Genel Başkanı Bülent Ecevit le anlaşıp seçtirdikleriAhmet Necdet Sezer gibi konuşmayan süs biberi, köşe yastığı gibi bir Cumhurbaşkanı istiyorlar. Böyle biri tekrar beni seçin dese bir daha seçer misiniz? dedi

Türkeş, burada yaptığı konuşmada, Türkiye nin 1,5 yılını seçimle ve siyasi parti liderlerinin birbirleri aleyhine yaptığı atışmalarla heba edildiğini söyledi.

BABAM HAYATTA OLSAYDI... ?

Halen 2016 bütçesinin hazırlanamadığını ifade eden Türkeş, Halen 2016 yılı bütçesi maalesef hazırlanamadı. Bu iktidardaki partinin, şunun, bunun ayıbı değil. Aymaz siyasetçiler sebebiyle çalışmayan, çalıştırılamayan Meclis sebebiyle bunları yaşadık diye konuştu.

SAYGI SINIRLARINI ZORLUYORLAR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeye Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ne gitmemesini eleştiren Türkeş, şunları kaydetti:

AK Parti nin kurucusu ve Başbakan olan Abdullah Gül ün Cumhurbaşkanlığını tanıyorlardı, çağırdığında gidiyordun. Sayın Abdullah Gül ile Recep Tayyip Erdoğan arasında ne fark var? Efendim ben buna itiraz ederim Niye edersin? Konuşuyor diye ederim. Halk tarafından seçilen ve bir daha seçilme ihtimali olan her Cumhurbaşkanı konuşmak zorundadır. MHP nin saygıdeğer genel başkanının DSP Genel Başkanı Bülent Ecevit le anlaşıp seçtirdikleri Ahmet Necdet Sezer gibi konuşmayan süs biberi, köşe yastığı gibi bir Cumhurbaşkanı istiyorlar. Böyle biri tekrar beni seçin dese bir daha seçer misiniz? Allah aşkına cevap verin. Siz demeyecek misiniz; şu Çubuk a gelse; arkadaş biz seni seçtik yolladık, hem de kendi oylarımızla yolladık. Sen oraya gittin bizi unuttun. Ne arayıp sordun, sesini çıkarmadın, hiçbir şeye karışmadın. Bahçeli nin istediği gibi kavanoza doldurun. Hani diyor ya kavanoza koyarız onu , sanki süs bitkisi Japonya dan gelen. Olacak şey değil, saygı sınırlarını zorluyorlar. Kardeşim halkın yüzde 52 sinin oy verdiği bir kişiye kendi partisi dahi bir laf edemez, etmemelidir.

TÜRKİYE NİN SİYASİ MESELELERİNİ KİLİTLİYORLAR

Türkeş, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi nin yapılanhaberlerdeki abartıldığı kadar olmadığını vurgulayarak, ülkede külliyeden daha lüks oteller bulunduğunu bildirdi.

Türkiye nin siyasetinin kilitlenmeye çalışıldığını savunan Türkeş,Zengin adam lüks otel yapabiliyor da Türkiye Cumhuriyeti Devleti kendisini temsil etmek için bir tane taş binaya dört tane mermer, iki de lambri koydu diye bunu mesele mi yapacağız. Bu koskoca siyasi parti genel başkanlarına yakışıyor mu? Ayıp değil mi? Türkiye nin siyasi meselelerini kilitliyorlar. O binanın bilmem ruhsatı yok Lan git. Sizin yaşadığınız evin ruhsatını veren devlet, kendi Cumhurbaşkanlığının evrakını mı eksik verecek? Olur mu böyle bir şey? Siz inanıyor musunuz? ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Başkan Acehan, Türkeş e tespih, AK Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş da 1974 yılında Alparslan Türkeş tarafından Tuğrul Türkeş e verilen vekaletname hediye etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

1 Samsun'da silahlı saldırı: 1 yaralı

19 yaşındaki genç canına kıydı

2 19 yaşındaki genç canına kıydı

Gece yarısı motosiklet ile yanaşan bir kişi 2 araca takip cihazı yerleştirdi

3 Gece yarısı motosiklet ile yanaşan bir kişi 2 araca takip cihazı yerleştirdi

Müteahhitler iftarda bir araya geldi

4 Müteahhitler iftarda bir araya geldi

Kontrolden çıkan araç iki bisiklet sürücüsüne çarptı: 1 ölü, 2 yaralı

5 Kontrolden çıkan araç iki bisiklet sürücüsüne çarptı: 1 ölü, 2 yaralı

Emekli Diyanet mensupları iftar sofrasında buluştu

6 Emekli Diyanet mensupları iftar sofrasında buluştu

Yeniceliler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyeleri iftarda bir araya geldi

7 Yeniceliler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyeleri iftarda bir araya geldi

Sulama kanalına düşen şahsı vatandaşlar halat yardımıyla kurtardı

8 Sulama kanalına düşen şahsı vatandaşlar halat yardımıyla kurtardı

Kocaeli'de yapı malzemeleri fabrikasında yangın

9 Kocaeli'de yapı malzemeleri fabrikasında yangın

Kızılcahamam'da 75 çiftçiye 350 arılı kovan dağıtıldı

10 Kızılcahamam'da 75 çiftçiye 350 arılı kovan dağıtıldı