CLOONEY E 1915 YANITI

Amerikalı aktör George Clooney nin 1915 olaylarıyla ilgili tartışmalara katılarak 1915 yılında Ermenilere soykırım yapıldı, bu tartışma götürmez bir gerçektir demesi üzerine Vatan Partisi nden konuyla ilgili bir açıklama yapıldı.

CLOONEY E 1915 YANITI

 Vatan Partisi Uluslararası İlişkiler Bürosu Üyesi Onur Sinan Güzaltan tan George Clooney e 1915 yanıtı. Güzeltan yaptığı açıklamada, Clooney güneşi balçıkla sıvamaya kalkışmış. Clooney ye ilk tavsiyemiz AİHM kararını okuması. İkinci olarak, bay Clooney biraz araştırırsa bahsettiği ABD üslerinin, Türkiye nin soykırım benzeri yalanlarla esir alınmasının bir sonucu olduğu gerçeğini görecektir. Clooney ailesi, 1915 olaylarını çarpıtmak için kullanılan oyuncaklardan bir tanesi dedi.

ARTIK SUÇ DEĞİL?

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ermeni iddiaları hakkındaki açıklamaları nedeniyle İsviçre yle davalık olmuş ve AİHM Büyük Daire de görülen davada mahkeme; Perinçek in lehine karar vermişti. George Clooney nin eşi Amal Amuliddin Clooney ise Perinçek e karşı açılan davada Ermenistan tarafını temsil etmişti.

George Clooney nin 1915 olaylarıyla ilgili açıklamaları üzerine Vatan Partisi Uluslararası İlişkiler Bürosu Üyesi Onur Sinan Güzaltan tarafından yapılan yazılı açıklama, şöyle: George Clooney ye hukuk ve sinema arasındaki farkın acil olarak anlatılması gerek. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) nin, Ermeni Soykırımı iddialarını reddetmesini kabul edemeyen Ermeni diasporası son çare olarak Holywood a sarıldı. Perinçek/İsviçre davasına müdahil olan Ermenistan Devleti nin avukatlığını ABD li aktör George Clooney nin eşi olmakla ünlenen avukat Amal Clooney yapmıştı. Eş kontenjanından hukukçu Amal yetmemiş olacak ki bu sefer de eşi George yalan korosuna katıldı. Anlaşılan o ki Clooney ler, halklar arasına nifak tohumları ekmeyi, tarihsel ve hukuki gerçekleri çarpıtmayı bir aile geleneği haline getirmeye karar verdiler. Eş kontenjanından hukukçu Clooney, 1915 yılında Ermenilere Soykırım yapıldığını buyurmuş ve sonrasında hızını alamayıp diplomasinin karanlık koridorlarını Türkiye de ABD üsleri olduğu için ABD li siyasetçiler 1915 olayları ile ilgili yorum yapmaktan çekiniyor sözleri ile aydınlatmış. Sözün kısası, Clooney güneşi balçıkla sıvamaya kalkışmış. Clooney ye ilk tavsiyemiz AİHM kararını okuması. İkinci olarak, bay Clooney biraz araştırırsa bahsettiği ABD üslerinin, Türkiye nin soykırım benzeri yalanlarla esir alınmasının bir sonucu olduğu gerçeğini görecektir. Clooney ailesi, 1915 olaylarını çarpıtmak için kullanılan oyuncaklardan bir tanesi. Daha önce aynı senaryo Fatih Akın ın soykırım iddialarını destekleyen filminde de kullanılmıştı. Bu ne ilk ne de son. ABD nin kaybettiği her savaşı, Holywood filmleri yolu ile kazanmış gibi yapması tanıdık bir yöntem. Clooney ye yaptırılan açıklamalar, diasporanın da, Washington daki efendileri ile aynı yolu izlediğinin bir kanıtı. Gerçek tektir, bin yalan da söylense, bin film de çekilse değişmez. Ne kadar film yaparlarsa yapsınlar, ne kadar açıklama yaparlarsa yapsınlar kaybettiler. AİHM, 1915 olaylarının soykırım olarak nitelendirilemeyeceği gerçeğini, aldığı kararla bütün dünyaya ilan etti. Türkleri soykırımcı olarak aşağılamaya, Türkler ve Ermenileri birbirine tekrar düşman etmeye, ne diasporanın ne de Washington daki efendilerinin gücü yetmezEN ÇOK OKUNANLAR