Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

TOKİ DEN DEVASA PARK

TOKİ, İstanbul a 1,5 milyon metrekarelik devasa bir park kuruyor.

TOKİ DEN DEVASA PARK

Kayabaşı na yapılacak parkın büyüklüğü, İstanbul daki en büyük korunun 4 katı büyüklüğünde olacak. Kayaşehir merkezden Fenertepe ye uzanacak parkta; koru alanları, bisiklet ve yürüyüş parkurları ile piknik alanları olacak. 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), İstanbul u 1,5 milyon metrekare büyüklüğünde bir yeşil alana kavuşturuyor. Kayaşehir vadisinde kurulacak yeşil alan 5,5 kilometre uzunluğunda ve yaklaşık 3 kilometre eninde olacak.

Kayaşehir merkezinden Fenertepe ye doğru uzanacak sahada; koru alanları, parklar, bisiklet ve yürüyüş parkurları, dinlenme ve piknik alanları ile vatandaşların birincil ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal tesisler olacak. Projede anfi tiyatro, gençlik merkezi, kafeteryalar, tırmanma duvarı, su sporu ve paintball alanlarına da yer verilecek. Dört etaptan oluşacak olan park, atlı güvenlik personeliyle korunacak.

13 yılda 700 bin konut üreten TOKİ, yeni bir şehir anlayaşı geliştiriyor. 2023 e kadar Yeni Şehirler Yenilenen Şehirler konseptiyle 500 bin konut üreteceklerini belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan, Yatay mimari, bol yeşil ve şehircilik sosyal dokusu olan kentlerden bahsediyoruz dedi.

Emekliye konut projesi

“İNŞAATINA 2016 TA BAŞLIYORUZ”

Bu önemli müjdeyi veren TOKİ Başkanı Ergün Turan, parkın inşaatına 2016 da başlayacaklarını kaydetti. Başakşehir Sular Vadisi nin 5 katı büyüklüğünde olması planlanan yeşil alanın tesisi için planlama yapan firmalardan sunumlar almaya başladıklarını belirten Turan, “Alt yapı hazırlıklarını yapıyoruz. Büyük bir yatarım olacak. İki üç grubu çalıştırıyoruz. İstanbul daki en büyük korunun 420 bin metrekare olduğu düşünüldüğünde Kayaşehir deki bölge parkının ne kadar büyük olduğu anlaşılır” diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Silahla yol kesip, 2 kişiyi kaçıran fidyeciler kamerada

1 Silahla yol kesip, 2 kişiyi kaçıran fidyeciler kamerada

Mehdi Eker  Lordlar Kamarası, Sizi şimdi anladık dedi

2 Mehdi Eker: 'Lordlar Kamarası, 'Sizi şimdi anladık' dedi'

Tekel bayisine silahlı saldırı 1 ölü

3 Tekel bayisine silahlı saldırı; 1 ölü

Patlama sonrası çıkan yangında bir öğretmen hayatını kaybetti

4 Patlama sonrası çıkan yangında bir öğretmen hayatını kaybetti