TOKİ DEN DEVASA PARK

TOKİ, İstanbul a 1,5 milyon metrekarelik devasa bir park kuruyor.

TOKİ DEN DEVASA PARK

Kayabaşı na yapılacak parkın büyüklüğü, İstanbul daki en büyük korunun 4 katı büyüklüğünde olacak. Kayaşehir merkezden Fenertepe ye uzanacak parkta; koru alanları, bisiklet ve yürüyüş parkurları ile piknik alanları olacak. 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), İstanbul u 1,5 milyon metrekare büyüklüğünde bir yeşil alana kavuşturuyor. Kayaşehir vadisinde kurulacak yeşil alan 5,5 kilometre uzunluğunda ve yaklaşık 3 kilometre eninde olacak.

Kayaşehir merkezinden Fenertepe ye doğru uzanacak sahada; koru alanları, parklar, bisiklet ve yürüyüş parkurları, dinlenme ve piknik alanları ile vatandaşların birincil ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal tesisler olacak. Projede anfi tiyatro, gençlik merkezi, kafeteryalar, tırmanma duvarı, su sporu ve paintball alanlarına da yer verilecek. Dört etaptan oluşacak olan park, atlı güvenlik personeliyle korunacak.

13 yılda 700 bin konut üreten TOKİ, yeni bir şehir anlayaşı geliştiriyor. 2023 e kadar Yeni Şehirler Yenilenen Şehirler konseptiyle 500 bin konut üreteceklerini belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan, Yatay mimari, bol yeşil ve şehircilik sosyal dokusu olan kentlerden bahsediyoruz dedi.

Emekliye konut projesi

“İNŞAATINA 2016 TA BAŞLIYORUZ”

Bu önemli müjdeyi veren TOKİ Başkanı Ergün Turan, parkın inşaatına 2016 da başlayacaklarını kaydetti. Başakşehir Sular Vadisi nin 5 katı büyüklüğünde olması planlanan yeşil alanın tesisi için planlama yapan firmalardan sunumlar almaya başladıklarını belirten Turan, “Alt yapı hazırlıklarını yapıyoruz. Büyük bir yatarım olacak. İki üç grubu çalıştırıyoruz. İstanbul daki en büyük korunun 420 bin metrekare olduğu düşünüldüğünde Kayaşehir deki bölge parkının ne kadar büyük olduğu anlaşılır” diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da Angan geri dönüyor

1 Samsunspor'da Angan geri dönüyor

Samsun'da hayaller gerçek oldu

2 Samsun'da hayaller gerçek oldu

Samsunspor'da Samaras büyüledi

3 Samsunspor'da Samaras büyüledi

Vali Güzeloğlu, hasret giderdi: 'Samsun'u çok özledim'

4 Vali Güzeloğlu, hasret giderdi: 'Samsun'u çok özledim'

Samsun'da hava sıcaklıkları artacak

5 Samsun'da hava sıcaklıkları artacak

Samsunspor'da Ayite çok üzgün

6 Samsunspor'da Ayite çok üzgün

Yıldıray Baş'a güvenoyu

7 Yıldıray Baş'a güvenoyu

Cemil İpekçi açıkladı: Azra gelinliğini parçaladı

8 Cemil İpekçi açıkladı: Azra gelinliğini parçaladı

Jandarma, yolcu otobüsündeki iki yolcuda eroin ele geçirdi

9 Jandarma, yolcu otobüsündeki iki yolcuda eroin ele geçirdi

Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu: 'Futboldan memnun kaldık'

10 Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu: 'Futboldan memnun kaldık'