Gün birleşme günüdür

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), geleneksel Cumhuriyet Yemeği ni geniş bir katılımla gerçekleştirdi.

Gün birleşme günüdür

Atatürkçü Düşünce Derneği nin geleneksel Cumhuriyet Yemeği nde konuşan Şube Başkanı Abdurrahman Akbaş, Bağımsızlığımıza ve canımıza kast eden iç ve dış düşmanlarımıza karşı gün birleşme günüdür dedi

Villa Düğün Salonu ndaki yemeğe ADD Karadeniz Bölge Sorumlusu Birol Yelekin, ADD Samsun Şube Başkanı Abdurrahman Akbaş ın yanı sıra CHP Milletvekili Hayati Tekin, CHP Milletvekili Adayları Şaban Sevinç, Neslihan Hancıoğlu, Necile Çokay, Dürdane Kılıç, Cem Yılmaz, Nurcihan Hancıoğlu, sivil toplum örgütü temsilcileri, ADD üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

BAĞIMSIZLIK ORTAK PAYDAMIZ

Yemek sonrası bir konuşma yapan ADD Samsun Şube Başkanı Abdurrahman Akbaş, Gün bağımsızlığımıza ve canımıza kast eden iç ve dış düşmanlarımıza karşı birleşme günüdür. Ortak paydamız Vatanın bölünmezliği ve tam bağımsızlık olmalıdır. Yüce Atamızın söylediği gibi, gerisi teferruattır diye konuştu.

ad-001.jpg

YİĞİT İN DERSLİK SÖZLERİ

Davetlilerle ilginç bir anısını da paylaşan Akbaş, Benim 3 oğlum var ve üçünü de 7-8 yaşlarında Anıtkabir e götürürüm. Geçen yıl 7 yaşındaki oğlum Yiğit i Anıtkabir e götürdüm. Orada ona Atatürk ü ve ülkemiz için yaptıklarını anlattım. Sonra burada, bir hafta önce Doğupark ta ailemle gezerken, Yiğit in Suriyeli bir çocukla ilginç bir diyaloğu oldu. Suriyeli çocuk, 4 annesi ve 21 kardeşi olduğunu söyledi. Ardından Yiğit annesine, Anneciğim ben çok üzüldüm, o arkadaşın ülkesinde Atatürk yokmuş; o yüzden 4 tane annesi varmış dedi. Demek ki Atatürk iyi anlatıldığında iyi yetişmiş nesiller ortaya çıkıyor şeklinde konuştu.

Konuşmasını geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz usta sanatçı Levent Kırca nın Atatürk le kalın, Cumhuriyet le kalın, hoşçakalın sözleriyle bitiren Akbaş, salondaki davetlilerden büyük alkış aldı.

SAMSUNLU BÜYÜK USTA SON VEDASINI EDİP GİTTİ

LOZAN I UNUTTURMAYACAĞIZ

Ülkenin bugünkü durumunun, Cumhuriyet in ilan edildiği yıllardan farklı olmadığını öne süren ADD Karadeniz Bölge Sorumlusu Birol Yelekin ise, Ülkemiz son yıllarda görülmemiş terör olaylarına sahne olurken, iktidar ve terör örgütü işbirliği ile bugün Türkiye Cumhuriyeti nin tapusu Lozan unutturulmaya Sevr hortlatılmaya çalışılmaktadır. Bizler çalışmalarımızla Lozan ı unutturmayacağız, Sevr i hortlattırmayacağız diye konuştu.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Lokantada tüp patladı 3 yaralı

1 Lokantada tüp patladı: 3 yaralı

Genç futbolcu serinlemek için girdiği sulama kanalında boğuldu

2 Genç futbolcu serinlemek için girdiği sulama kanalında boğuldu

Turgutluda iki köy boşaltıldı

3 Turgutlu'da iki köy boşaltıldı

Sakaryada dev uyuşturucu operasyonu

4 Sakarya'da dev uyuşturucu operasyonu

Kadirlide silahlı saldırı 1 ölü, 1 yaralı

5 Kadirli'de silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Katar Emiri Thani mahkeme kararıyla otelini tahliye ettirdi

6 Katar Emiri Thani mahkeme kararıyla otelini tahliye ettirdi

Selçukta kaza 1 ölü 1 yaralı

7 Selçuk'ta kaza: 1 ölü 1 yaralı

Sürüye çarpan hafif ticari araç 40 koyunu telef etti

8 Sürüye çarpan hafif ticari araç 40 koyunu telef etti

Köpek gezdirme tartışması cinayetle bitti 1 kişi hayatını kaybetti 1 yaralı

9 Köpek gezdirme tartışması cinayetle bitti: 1 kişi hayatını kaybetti 1 yaralı

Kadıköyde Feci Kaza 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralı

10 Kadıköy'de Feci Kaza: 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralı