Gün birleşme günüdür

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), geleneksel Cumhuriyet Yemeği ni geniş bir katılımla gerçekleştirdi.

Gün birleşme günüdür

Atatürkçü Düşünce Derneği nin geleneksel Cumhuriyet Yemeği nde konuşan Şube Başkanı Abdurrahman Akbaş, Bağımsızlığımıza ve canımıza kast eden iç ve dış düşmanlarımıza karşıgün birleşme günüdür dedi

Villa Düğün Salonu ndaki yemeğe ADD Karadeniz Bölge Sorumlusu Birol Yelekin, ADD Samsun Şube Başkanı Abdurrahman Akbaş ın yanı sıra CHP Milletvekili Hayati Tekin, CHP Milletvekili Adayları Şaban Sevinç, Neslihan Hancıoğlu, Necile Çokay, Dürdane Kılıç, Cem Yılmaz, Nurcihan Hancıoğlu, sivil toplum örgütü temsilcileri, ADD üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

BAĞIMSIZLIK ORTAK PAYDAMIZ

Yemek sonrası bir konuşma yapan ADD Samsun Şube Başkanı Abdurrahman Akbaş, Gün bağımsızlığımıza ve canımıza kast eden iç ve dış düşmanlarımıza karşı birleşme günüdür. Ortak paydamızVatanın bölünmezliği ve tam bağımsızlık olmalıdır. Yüce Atamızın söylediği gibi, gerisi teferruattır diye konuştu.

ad-001.jpg

YİĞİT İN DERSLİK SÖZLERİ

Davetlilerle ilginç bir anısını da paylaşan Akbaş, Benim 3 oğlum var ve üçünü de 7-8 yaşlarında Anıtkabir e götürürüm. Geçen yıl 7 yaşındaki oğlum Yiğit i Anıtkabir e götürdüm. Orada ona Atatürk ü ve ülkemiz için yaptıklarını anlattım. Sonra burada, bir hafta önce Doğupark ta ailemle gezerken, Yiğit in Suriyeli bir çocukla ilginç bir diyaloğu oldu. Suriyeli çocuk, 4 annesi ve 21 kardeşi olduğunu söyledi. Ardından Yiğit annesine,Anneciğim ben çok üzüldüm, o arkadaşın ülkesinde Atatürk yokmuş; o yüzden 4 tane annesi varmış dedi. Demek ki Atatürk iyi anlatıldığında iyi yetişmiş nesiller ortaya çıkıyor şeklinde konuştu.

Konuşmasını geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz usta sanatçı Levent Kırca nınAtatürk le kalın, Cumhuriyet le kalın, hoşçakalın sözleriyle bitiren Akbaş, salondaki davetlilerden büyük alkış aldı.

SAMSUNLU BÜYÜK USTA SON VEDASINI EDİP GİTTİ

LOZAN I UNUTTURMAYACAĞIZ

Ülkenin bugünkü durumunun, Cumhuriyet in ilan edildiği yıllardan farklı olmadığını öne süren ADD Karadeniz Bölge Sorumlusu Birol Yelekin ise, Ülkemiz son yıllarda görülmemiş terör olaylarına sahne olurken, iktidar ve terör örgütü işbirliği ile bugün Türkiye Cumhuriyeti nin tapusu Lozan unutturulmaya Sevr hortlatılmaya çalışılmaktadır. Bizler çalışmalarımızla Lozan ı unutturmayacağız, Sevr i hortlattırmayacağız diye konuştu.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

1 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

2 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

3 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

 Kaldırım, resmen aday adayı

4 Kaldırım, resmen aday adayı

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

5 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Samsunspor daha avantajlı

6 Samsunspor daha avantajlı

Samsunspor'da moraller düzeldi

7 Samsunspor'da moraller düzeldi

Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

8 Yeni başkan kim olacak? İşte kulislerde konuşulan isim...

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

9 İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

Kim oynayacak?

10 Kim oynayacak?