Protokol eşlerinden destek istediler

Vezirköprü Toplum Sağlığı Merkezi tarafından yürütülen kanserle mücadele çalışmaları kapsamında, ilçe yöneticilerinin eşlerinden gönüllü olmaları istendi

Protokol eşlerinden destek istediler

Vezirköprü Toplum Sağlığı Merkezi nin yürüttüğü kanserle mücadele çalışmaları kapsamında bir toplantı düzenlendi. Protokol üyelerinin eşlerinin de katıldığı toplantıda konuşan Vezirköprü Toplum Sağlığı Merkezi eğitim hemşiresi Nurten Güneş, son yıllarda artan kanser oranını azaltmak için Vezirköprü Toplum Sağlığı Merkezi olarak eğitimler yaptıklarını söyledi.

Kanserin öldürücü olmasına rağmen alınacak tedbirlerle bunun önlenebileceğini vurgulayan Güneş, Erken yakalandığında tedavi edilebilir bir hastalıktır. Bu nedenle erken tespit edilmesi çok önemlidir dedi. 

TARAMALAR ÜCRETSİZ

Toplum Sağlığı Merkezi nde meme kanserinin erken teşhisi için mamografi, rahim ağzı kanserinin erken teşhisi için ise Smear ve HPV DNA testi yapıldığını anlatan Güneş, aile hekimliklerinde de bağırsak kanseri taraması yapılabileceğini kaydetti. Testlerin ücretsiz olduğunu bildiren Güneş, Meme kanseri taramasında 40-69 yaş arası kadınlar, rahim ağzı kanserinde 30-65, bağırsak kanseri taramasında ise 50-70 yaş aralığındaki kadınlar müracaat edebilir diye konuştu.

DESTEK SÖZÜ VERDİLER

Programa Vezirköprü Kaymakamı nın eşi Hatice Kaşıkçı, Garnizon Komutanı nın eşi Hacer Damla Açıkel, Belediye Başkanı nın eşi Tülay Edis, Vezirköprü Devlet Hastanesi Başhekimi nin eşi Arzu Gür, Vezirköprü Toplum Sağlığı Başkanı nın eşi Saliha Asan, Vezirköprü Devlet Hastanesi Başhemşiresi Reyhan Gülburun, Vezirköprü SGK Müdürü Saliha Akman, Vezirköprü Meslek Yüksekokulu Müdürü Gonca Özdemir Tarı ile kadın eczacılar ve diş hekimleri katıldı. Katılımcılar, çalışmalara her konuda destek olacaklarını belirtti.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Coşkun Zeren: 'Transfer için isimler hazır'

1 Coşkun Zeren: 'Transfer için isimler hazır'

Samsun'da beklenen kar geliyor

2 Samsun'da beklenen kar geliyor

Samsunspor'da gözler Vali Kaymak'ta

3 Samsunspor'da gözler Vali Kaymak'ta

Samsunspor'da stoper kalmadı

4 Samsunspor'da stoper kalmadı

AK Parti Samsun'da yenilik

5 AK Parti Samsun'da yenilik

Samsun'da torbacılar adliyede

6 Samsun'da torbacılar adliyede

ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli: 'Bu vatanı size terk etmeyeceğiz'

7 ADD Samsun Şube Başkanı Işık Özkefeli: 'Bu vatanı size terk etmeyeceğiz'

Çarşamba'dan Samsunspor'a 150 Bin TL

8 Çarşamba'dan Samsunspor'a 150 Bin TL

CHP'den arkeoloji tepkisi

9 CHP'den arkeoloji tepkisi

Türk-İş İl Temsilcisi Nakif Yılmaz: 'Bu işin bir altyapısı olmalı'

10 Türk-İş İl Temsilcisi Nakif Yılmaz: 'Bu işin bir altyapısı olmalı'