Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Protokol eşlerinden destek istediler

Vezirköprü Toplum Sağlığı Merkezi tarafından yürütülen kanserle mücadele çalışmaları kapsamında, ilçe yöneticilerinin eşlerinden gönüllü olmaları istendi

Protokol eşlerinden  destek istediler

Vezirköprü Toplum Sağlığı Merkezi nin yürüttüğü kanserle mücadele çalışmaları kapsamında bir toplantı düzenlendi. Protokol üyelerinin eşlerinin de katıldığı toplantıda konuşan Vezirköprü Toplum Sağlığı Merkezi eğitim hemşiresi Nurten Güneş, son yıllarda artan kanser oranını azaltmak için Vezirköprü Toplum Sağlığı Merkezi olarak eğitimler yaptıklarını söyledi.

Kanserin öldürücü olmasına rağmen alınacak tedbirlerle bunun önlenebileceğini vurgulayan Güneş, Erken yakalandığında tedavi edilebilir bir hastalıktır. Bu nedenle erken tespit edilmesi çok önemlidir dedi. 

TARAMALAR ÜCRETSİZ

Toplum Sağlığı Merkezi nde meme kanserinin erken teşhisi için mamografi, rahim ağzı kanserinin erken teşhisi için ise Smear ve HPV DNA testi yapıldığını anlatan Güneş, aile hekimliklerinde de bağırsak kanseri taraması yapılabileceğini kaydetti. Testlerin ücretsiz olduğunu bildiren Güneş, Meme kanseri taramasında 40-69 yaş arası kadınlar, rahim ağzı kanserinde 30-65, bağırsak kanseri taramasında ise 50-70 yaş aralığındaki kadınlar müracaat edebilir diye konuştu.

DESTEK SÖZÜ VERDİLER

Programa Vezirköprü Kaymakamı nın eşi Hatice Kaşıkçı, Garnizon Komutanı nın eşi Hacer Damla Açıkel, Belediye Başkanı nın eşi Tülay Edis, Vezirköprü Devlet Hastanesi Başhekimi nin eşi Arzu Gür, Vezirköprü Toplum Sağlığı Başkanı nın eşi Saliha Asan, Vezirköprü Devlet Hastanesi Başhemşiresi Reyhan Gülburun, Vezirköprü SGK Müdürü Saliha Akman, Vezirköprü Meslek Yüksekokulu Müdürü Gonca Özdemir Tarı ile kadın eczacılar ve diş hekimleri katıldı. Katılımcılar, çalışmalara her konuda destek olacaklarını belirtti.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Alkollü sürücü 11 işçiyi canından ediyordu

1 Alkollü sürücü 11 işçiyi canından ediyordu

Yolun karşısına geçmek isterken otomobil çarptı

2 Yolun karşısına geçmek isterken otomobil çarptı

Kayseride uyuşturucu operasyonu

3 Kayseri'de uyuşturucu operasyonu

Kehanete bakın

4 Kehanete bakın!..

Bakan Çavuşoğlu Avrupada artık sadece faşist değil, terör çizgisine gelen siy

5 Bakan Çavuşoğlu: 'Avrupa'da artık sadece faşist değil, terör çizgisine gelen siy

Refüjü aşan otomobil minibüse çarptı 5 yaralı

6 Refüjü aşan otomobil minibüse çarptı: 5 yaralı

İzmirde metruk bir binada yangın çıktı

7 İzmir'de metruk bir binada yangın çıktı

Şehit Serkan Göker İlkokulundan Başkan Kocadona ziyaret

8 Şehit Serkan Göker İlkokulu'ndan Başkan Kocadon'a ziyaret

BAŞKAN SÖZ VERDİ

9 BAŞKAN SÖZ VERDİ

Adana merkezli 6 ilde FETÖ operasyonu 16 öğretmen gözaltında

10 Adana merkezli 6 ilde FETÖ operasyonu: 16 öğretmen gözaltında