Bunun adı zorbaca el koyma

1 Kasım seçimleri yaklaşırken, oldukça heyecanlı ve kararlı olduğunu belirten Şaban Sevinç, İpek Medya Grubu’na yapılanların saldırı olduğunu söyledi.

Bunun adı zorbaca el koyma

CHP Samsun Milletvekili Adayı ve Halk TV Genel Müdürü Şaban Sevinç, İpek Medya Grubu’na yapılanın bir saldırı olduğunu belirterek, Tamamen bir zapt-u rapt,bunun adı zorbaca el koyma dedi. Sevinç, Aynı şey bizim başımıza gelse, defolup gidin derdim. Çünkü burada hukuki bir süreç yürümüyor. Tamamen bir zapt-u rapt, zorbaca bir el koyma bu. Herhangi bir hukuki karar, bir hüküm yok ortada. Türkiye bir hukuk devleti değil mi. Hüküm olmadan, mahkeme bir karar vermeden el koymaya çalışıyorlar. Atanan kayyumdan, tebliğ yöntemine kadar herşey hukuka aykırı. Biz toplum olarak her türlü hukuksuzluğa karşı sonuna kadar direnmeliyiz. Kimse endişeye kapılmasın. 1 Kasım’dan sonra tüm bu hukuksuzluğa dur diyeceğiz diye konuştu.

HALKIN KANINI SÖMÜREN BU DÜZENE SON VERECEĞİM

Samsun’dan milletvekili adayı olmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sevinç, Ben Samsun’a milleti kandırıp milletvekili olayım diye gelmedim. Seçimden seçime makam arabasına kurulup, milletin karşısına sadece oy istemeye gelen vekiller gibi keyif yapmaya gelmedim. Ben Samsun’a siyasi iklimi değiştirmeye geldim. Samsun’daki sömürü düzenini, bu kirli zinciri kırmaya geldim. Tüm kirli çarklara çomak sokmaya geldim. Ben bu pis düzeni bozacağım. Halkın kanını sömüren düzene son vereceğim” dedi.

BAKAN BEY KÖYLÜNÜN SÖMÜRÜLMESİNE GÖZ YUMUYOR

Sevinç, açıklamalarını şöyle sürdürdü: Spor Bakanı Akif Kılıç’ı görevini yapmaya davet ettim. Samsun daki bu güzel insanlarımız, gariban köylümüz seni milletvekili olarak seçti. Ankara’ya gittin Tayyip Erdoğan’da seni bakan yaptı. İyi de kardeşim sen neden Samsun’a hizmet etmiyorsun. Vatandaş gırtlağa kadar borca batmış. Geçen yıl 2 Lira’ya satılan çeltik, bu sene 1 lira 30 kuruştan satılıyor. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) neden kapalı duruyor. TMO ne iş yapar? Taban fiyat açıklar ki köylü tefeci tüccara muhtaç kalmasın. Şuan çeltik hasadı yapılıyor. TMO kapalı olduğu için köylü mecburen tefeci tüccara ürününü yok pahasına veriyor. Bakan bey köylünün sömürülmesine göz yumuyor. Gelmiş bu mevsimde yüzme havuzu açıyor. Önce TMO’yu aç.’’ 

KIRCALI KÖYLERE HACİZ GÖNDERİYOR

CHP Samsun Milletvekili Adayı Şaban Sevinç, şunları söyledi: AKP’nin ilçe yönetimlerinde çeltik ve fındık tüccarları var. Tefeci kılıklı tüccarlar. TMO kapalı olduğu için bu tüccarlar çiftçinin çeltiğini ucuza alıp, TMO açılınca yüksek fiyattan satıyorlar. Aynı durum fındık içinde geçerli. Çarşamba ve Terme ilçe örgütünde de fındık tüccarları var. Bu nedenle köylünün ürettiği fındıkta, çeltikte para etmiyor. Vatandaş tarlasını Kızılırmak’tan, Yeşilırmaktan suluyor diye dönüm başı para alıyorlar. Dolayısıyla yetiştirdiği ürün para etmeyen köylü sulama birliğine borcunu ödeyemeyincede, Sulama Birliği Avukatı AKP’nin 6. Sıra milletvekili adayı Orhan Kırcalı devreye giriyor, köylülere haciz gönderiyor.  

Vaatlerimizin arkasındayız

BEN BUNLARI GÖRMEZDEN GELEMEM

Köylülerin sömürüldüğünü savunan Sevinç, Geçtiğimiz 7 Haziran seçimlerinden önce, bir çektik tüccarı AKP’ye yılda 500 bin lira yardım verdiğini söylüyor. Nerden yapıyor bu yardımı. İşte bizim Yeşilyazı köyündeki, Çetinkaya’daki, Kuşçular’da ki, Dede-li’deki,Yörgüç’teki, Örencik’teki, Şirinköy, Altınay, Harız daki çeltik üreticilerinin sırtından yapıyor. Sömürüyorlar benim garip köylü kardeşimi. Ben bunları görmezden gelemem.  Ben köylü çocuğuyum. Daha 6-7 yaşlarımdayken ailecek tarlaya gidip tütün kırardık. Köylünün verdiği emeğin ne kadar kutsal olduğunu biliyorum. O yüzden ben bu kirli oyunları bozacağım” dedi.

UĞUR DÜNDAR HABER MEDYA DA

BÜTÜNŞEHİR YASASINI KALDIRAĞIZ

Bütünşehir yasasını kaldıracaklarını ifade eden Şaban Sevinç, Oy planları uğruna bir Bütün şehir yasası çıkardılar. Köyler bile büyükşehire bağlandı. Şimdi düşünün Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 100 km uzaktaki köye hizmet verecek. Yusuf Ziya Yılmaz daha samsun un merkezindeki Saathane’yi yapamamış. Yollar delik deşik. Biraz yağmur yağınca ne Saathanede yürünüyor, ne Mecidiye’de. Benim köyüme nasıl hizmet verecek. İlçe merkezlerindeki yollar bile çamur içinde. Bütünşehir yasasını kaldıracağız. Köyler eskisi gibi muhtarlar tarafından yönetilecek. İlçeler eskisi gibi ilçe olacak diye konuştu.

SORUNLARI ÇÖZECEĞİM

CHP Samsun Milletvekili Adayı Şaban Sevinç sözlerini şöyle tamamladı:1 Kasım’da yüce Türk Milleti çok güzel bir karar verecek. Ben Bafranın Yörgüç Köyünden Hacı Muhterem Sevinç in oğluyum. Ben Samsunlular adına, köylülerimiz adına, esnaflarımız adına, gençlerimiz adına çıkar çevreleriyle, tefecilerle ve kirli siyasetçilerle mücadele edeceğim ve sorunları tek tek çözeceğiz. Seçimden hemen sonra; Sulama birliği artık köylüden para alamayacak. Bütünşehir yasası iptal olacak. Halkı gırtlağına kadar borca sokan kredi ve kredi kartları borç faizlerinin en az yüzde 80’ini sileceğiz. Toprak Mahsulleri Ofisi, derhal açılacak.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

1 Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

2 Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

Emin Kar yakın takipte

3 Emin Kar yakın takipte

Samsunspor'da kurtuluş hesabı

4 Samsunspor'da kurtuluş hesabı

Samsun'da UBFED'de deprem

5 Samsun'da UBFED'de deprem

Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

6 Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

7 Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor

8 Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor

Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

9 Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

Nükleer, Karadeniz'i bitirir

10 Nükleer, Karadeniz'i bitirir