YENİDEN KİLO ALMAYA BAŞLADI

Amerika da yaşayan Rachael Farrokh, anoreksiya hastalığından dolayı 18 kiloya kadar düştü.

YENİDEN KİLO ALMAYA BAŞLADI

Yardım kampanyası sayesinde tedavi olan kadın,yeniden kilo almaya başladı.

Amerika nın Kaliforniya eyaletinin San Clemente kentinde yaşayan 37 yaşındaki Rachael Farrokh, bu senenin başında röportaj verirken konuşmakta bile güçlük çekiyordu. Anoreksiya hastalığına yakalanan genç kadının vücut ağırlığı 18 kiloya kadar düşmüştü. Farrokh, yardım kampanyası sayesinde tedavi oldu ve tekrar kilo almaya başladı.

zz.jpg

 

YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTI

Hiç bir zaman iyi hissedemediğini söyleyen kadın, medya aracılığıyla sesini duyurduktan sonra GoFundMe adlı web siteden kendisi için yardım kampanyası başlattı. Bu kampanya dahilinde toplanan paraları özel tedavisine kullanacağını belirtti.

HASTANELER EŞİMİ KABUL ETMİYOR

Rachael ile 10 yıldır bir arada olan kocası Rob Edmondson, karısı hakkında duygusal bir metin yazarak kampanyaya destek istedi: Eşim psikolojik hastalıklar içinde ölüm oranı en yüksek olan ve bu hastalığın en tehlikeli türü ile mücadele ediyor. Amerika da bu hastalığı tedavi edebilecek uzmanlığa ulaşmış sadece bir hastane var. Görevimiz Rachael ı oraya ulaştırmak. Hastaneler eşimi kabul etmek istemiyor. Onu yük olarak görüyorlar. Hastanenin kriteri olan minimum kiloya henüz gelmediğini gerekçe gösteriyorlar. Aslında ne bilgileri ne de eşimi kurtarabilecek kapasiteleri mevcut. Çok kritik bir noktadayız. Eşime fazla kalori verildiğinde bünyesi kabul etmeyip daha fazla kilo kaybına sebep oluyor. Rachael in sağlığı çok hassas bir noktada... satırlarını yazan Edmondson ın çağrısına binlerce kişi destek verdi.

zayifliktan-neredeyse-oluyordu-7828785_2898_m.jpg

YARDIM KAMPANYASI SAYESİNDE TEDAVİ OLDU

GoFundMe sitesindeki kampanyada toplanan yaklaşık iki yüz bin dolar para sonrası özel tedavi gören Rachael tekrar kilo aldı. Artık hayatında bir amacı olduğunu söyleyen kadın kendini anoreksiyaya karşı mücade eden bir aktivist olarak tanımlıyor.

 

ARTIK DİĞER HASTALAR İÇİN MÜCADELE EDECEK

Amerika daki hastanede gördüğü tedavi sonrası Portekiz deki özel bir kliniğe gidecek olan Rachael kongre üyeliği için adaylığını koymayı düşündüğünü söyledi. Eğer kongreye seçilirse yeme bozukluğu rahatsızlıklarının sigorta kapsamına alınması için mücadele edeceğini söyledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Kaybolan kız ağacın altında uyurken bulundu

1 Kaybolan kız ağacın altında uyurken bulundu

Kafa kafaya çarpışan iki otomobildeki 4 kişi yaralandı

2 Kafa kafaya çarpışan iki otomobildeki 4 kişi yaralandı

Muğla'da otomobil su kanalına devrildi; 5 yaralı

3 Muğla'da otomobil su kanalına devrildi; 5 yaralı