BOĞAZLARI KESİLEREK ÖLDÜRÜLDÜLER

Suriyeli iki gazeteci, evlerinde Rambo bıçağı diye tabir edilen kesici aletle boğazları kesilerek öldürülmüş halde bulundu. Gazetecilerin IŞİD tarafından öldürüldükleri öne sürülüyor.

BOĞAZLARI KESİLEREK ÖLDÜRÜLDÜLER

Şanlıurfa da haftalık Arapça yayınlanan Ayn Vatan gazetecinin yazı işleri müdürü İbrahim Abdulkadir ile muhabiri Firaz Hamadi bıçaklaboğazları kesilerek öldürüldüler. Suriyeli gazetecilerin IŞİD militanları tarafından öldürüldüğü sanılırken, 7 kişi gözaltına alındı.

İÇ SAVAŞTAN KAÇIP GELDİLER

Olay, öğle saatlerinde Atatürk Mahallesi nde meydana geldi. Suriye deki iç savaştan kaçarak Şanlıurfa ya yerleşen ve kiraladıkları evde birlikte kalan gazeteciler İbrahim Abdulkadir ile Firaz Hamadi, kimlikleri saptanmayan kişi veya kişilerce bıçakla boğazları kesilerek öldürüldü.

sanliurfa-da-iki-suriyeli-kafalari-kesilerek-7829430_7070_m.jpg

YAKINLARI KANLAR İÇİNDE BULDU

Üç katlı binanın ikinci katındaki daireye gelen yakınları, onları boğazları kesilmiş kanlar içinde bulunca, polis ve sağlık görevlilerini aradı.

Verilen adrese gelen sağlık görevlileri gazeteciler İbrahim Abdulkadir ile muhabiri Firaz Hamadi nin öldüğünü belirledi. Aynı zamanda Özgür Suriye Ordusu na üye oldukları ileri sürülen Suriyeli gazetecilerin cesedi, yapılan incelemenin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

IŞİD ALEYHİNDEKİ HABERLER YÜZÜNDEN TEHDİT ALDIKLARI ÖNE SÜRÜLDÜ

Bu arada bazı yakınları Suriyeli gazetecilerin IŞİD aleyhinehaberler yaptıklarını, bu yüzden tehdit aldıklarını ileri sürüldü.

7 SURİYELİ GÖZALTINDA

Polis olayla ilgili araştırma başlatan polis, bölgedeki güvenlik ve mobese kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Polis, Suriyeli 2 gazetecinin cesetlerini bulan ve olay yerinde bekleyen 7 Suriyeliyi gözaltına alınarak ifadelerini almak üzere Emniyet Müdürlüğü ne götürdü.

IŞİD e karşı ölüm bombası

Çifte cinayetle ilgili soruşturma sürdürülüyor.

IŞİD ÖLDÜRDÜ İDDİASI

Sputnik Türkiye muhabiri Hikmet Durgun, olayı twitter hesabından IŞİD e karşı olan Suriye uyruklu 2 gazeteci Urfa da boğazı kesilerek öldürüldü. IŞİD in yaptığından şüphe ediliyor. Ve Gelinen vahim durum. IŞİD Urfa da kentin ortasında Suriyeli gazeteci İbrahim Abdülkadir ve Firas Hammadi nin boğazını keserek öldürdü. şeklinde duyurdu.EN ÇOK OKUNANLAR

Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

1 Ankara polisinden 'Kaz' operasyonu

Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti

2 Anne ile oğlu trafik kazasında hayatını kaybetti