Bafra da geleneksel şölen

Samsun un Bafra İlçesi nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Şöleni coşkuyla kutlandı

Bafra da geleneksel şölen

Samsun un Bafra İlçesi nde her yıl geleneksel olarak Gazipaşa Mahallesi Muhtarlığı ve Bafra Balkan Türkleri Derneği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Kutlama Şöleni yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Şölene, MHP Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Belediye Başkanı Zihni Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aytaç Akın, BTSO Başkanı Göksel Başar, AK Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Acar, CHP İlçe Başkanı Nihat Oktay, AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Orhan Kırcalı, MHP Samsun Milletvekili Adayı Dilek Kiraz, CHP Samsun Milletvekili Adayları Neslihan Hancıoğlu, Şaban Sevinç, Hürriyet Gazetesi emekli yazı işleri müdürü gazeteci Hasan Kılıç, Samsun Barosu eski temsilcisi Av. Okan Çakmaklı, daire müdürleri, kurum amirlerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

ONUR DUYUYORUM

Cumhuriyet in kurulduğu tarihten itibaren  92 yıldır geleneksel olarak kutlanan şölen saygı duruşu ve İstiklal Marşı nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan Gazipaşa Mahallesi Muhtarı İrfan Varol, Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz bu gecede bizlerden desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Bu günü gururla andığımız bu gecede Gazipaşa Mahallesi sakinleri olarak emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor ve Gazipaşalı olmaktan gurur duyuyorum. Bu günün gururunu bizlere yaşatan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz dedi.

92 YILDIR KUTLUYORUZ

92. Yıl dönümünü kutladığımız  Cumhuriyet Bayramınızı içtenlikte kutluyorum diyen Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Cenabı Allah Türk Milletine sonsuza kadar bu bayramları yaşamayı hür ve bağımsız bir şekilde nasip etmesini diliyorum. Bafra Gazipaşa Mahallesi muhtarlığımız ve Balkan Türkleri Derneğimiz ile birlikte yıllardır bu bayramı en iyi şekilde kutlamaya gayret gösteriyoruz. Büyük fedakarlık yapan kardeşlerimiz var ve bu kardeşlerimizi hepiniz adına tebrik ediyorum diye konuştu.

Konuşmanın ardından Başkan Şahin, Gazipaşa Mahallesi Muhtarı İrfan Varol ve Bafra Balkan Türkleri Derneği Başkanı Memduh Aksu ya Atatürk ve Türk Bayrağı tablosu hediye etti. Program Bafra Musiki Cemiyeti Türk Halk Müziği Korosunun seslendirdiği Atatürk ün sevdiği şarkılar ve Türklerin ardından davul zurna eşliğinde çekilen halaylar ve yöresel halk oyunları ile son buldu.

Ümit CEYLAN EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da sevindiren gelişme

1 Samsunspor'da sevindiren gelişme

Meteorolojiden Samsun için uyarı! Fırtına geliyor

2 Meteorolojiden Samsun için uyarı! Fırtına geliyor

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

3 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

Prova Samsunspor'un

4 Prova Samsunspor'un

Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

5 Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

6 Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

7 Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

8 Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

9 Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

10 Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti