Bafra da geleneksel şölen

Samsun un Bafra İlçesi nde her yıl geleneksel olarak düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Şöleni coşkuyla kutlandı

Bafra da geleneksel şölen

Samsun un Bafra İlçesi nde her yıl geleneksel olarak Gazipaşa Mahallesi Muhtarlığı ve Bafra Balkan Türkleri Derneği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı Kutlama Şöleni yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Şölene, MHP Samsun Milletvekili Hüseyin Edis, Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Belediye Başkanı Zihni Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Aytaç Akın, BTSO Başkanı Göksel Başar, AK Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, MHP İlçe Başkanı Hüseyin Acar, CHP İlçe Başkanı Nihat Oktay, AK Parti Samsun Milletvekili Adayı Orhan Kırcalı, MHP Samsun Milletvekili Adayı Dilek Kiraz, CHP Samsun Milletvekili Adayları Neslihan Hancıoğlu, Şaban Sevinç, Hürriyet Gazetesi emekli yazı işleri müdürü gazeteci Hasan Kılıç, Samsun Barosu eski temsilcisi Av. Okan Çakmaklı, daire müdürleri, kurum amirlerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

ONUR DUYUYORUM

Cumhuriyet in kurulduğu tarihten itibaren  92 yıldır geleneksel olarak kutlanan şölen saygı duruşu ve İstiklal Marşı nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan Gazipaşa Mahallesi Muhtarı İrfan Varol, Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz bu gecede bizlerden desteğini esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Bu günü gururla andığımız bu gecede Gazipaşa Mahallesi sakinleri olarak emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor ve Gazipaşalı olmaktan gurur duyuyorum. Bu günün gururunu bizlere yaşatan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz dedi.

92 YILDIR KUTLUYORUZ

92. Yıl dönümünü kutladığımız  Cumhuriyet Bayramınızı içtenlikte kutluyorum diyen Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Cenabı Allah Türk Milletine sonsuza kadar bu bayramları yaşamayı hür ve bağımsız bir şekilde nasip etmesini diliyorum. Bafra Gazipaşa Mahallesi muhtarlığımız ve Balkan Türkleri Derneğimiz ile birlikte yıllardır bu bayramı en iyi şekilde kutlamaya gayret gösteriyoruz. Büyük fedakarlık yapan kardeşlerimiz var ve bu kardeşlerimizi hepiniz adına tebrik ediyorum diye konuştu.

Konuşmanın ardından Başkan Şahin, Gazipaşa Mahallesi Muhtarı İrfan Varol ve Bafra Balkan Türkleri Derneği Başkanı Memduh Aksu ya Atatürk ve Türk Bayrağı tablosu hediye etti. Program Bafra Musiki Cemiyeti Türk Halk Müziği Korosunun seslendirdiği Atatürk ün sevdiği şarkılar ve Türklerin ardından davul zurna eşliğinde çekilen halaylar ve yöresel halk oyunları ile son buldu.

Ümit CEYLAN EN ÇOK OKUNANLAR

Kız arkadaşıyla dolaşan genci öldürüp kız arkadaşını kaçırdılar

1 Kız arkadaşıyla dolaşan genci öldürüp kız arkadaşını kaçırdılar

Kuran kursu öğrencilerinin piknik keyfi kazayla sonlandı 15 yaralı

2 Kur'an kursu öğrencilerinin piknik keyfi kazayla sonlandı: 15 yaralı

Şüpheli 3 kişiden uyuşturucu çıktı

3 Şüpheli 3 kişiden uyuşturucu çıktı

Altın Elbiseli Adamın feci ölümü onları birleştirip sokaklara döktü

4 'Altın Elbiseli Adam'ın feci ölümü onları birleştirip sokaklara döktü

Köstebek avlamak isterken kendisi vurdu

5 Köstebek avlamak isterken kendisi vurdu

Diyarbakırda emniyete el bombalı silahlı saldırı

6 Diyarbakır'da emniyete el bombalı silahlı saldırı

İstanbul Şişlide göçük Apartman sakinleri tahliye edildi

7 İstanbul Şişli'de göçük: Apartman sakinleri tahliye edildi

Alaplıda Silahlı saldırı1 kişi ağır yaralı

8 Alaplı'da Silahlı saldırı:1 kişi ağır yaralı

Kütahyada bariyer otomobili biçti 3 ölü, 1 yaralı

9 Kütahya'da bariyer otomobili biçti: 3 ölü, 1 yaralı

Niğdede av silahları satan kişi vuruldu 1 yaralı

10 Niğde'de av silahları satan kişi vuruldu; 1 yaralı