RUSYA NIN SURİYE DEKİ SALDIRILARININ BİLANÇOSU

Suriye İnsan Hakları Örgütü, Rus ordusuna ait savaş uçaklarının 30 Eylül den bu yana Suriye de düzenlediği saldırılarda 83 ü çocuk, 42 si kadın toplam 254 sivilin yaşamını yitirdiğini bildirdi.

RUSYA NIN SURİYE DEKİ SALDIRILARININ BİLANÇOSU

Rus ordusuna ait savaş uçaklarının son bir ayda Suriye nin çeşitli kentlerinde düzenlediği saldırılarda 254 sivilin öldüğü bildirildi.

Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü nün (SNHR) yayımladığı raporda, Rus ordusuna ait savaş uçaklarının 30 Eylül den bu yana Suriye de çeşitli kentlerde düzenlediği saldırılarda 83 ü çocuk, 42 si kadın olmak üzere 254 sivilin öldüğü belirtildi.

Rusya’ya yumruğu indirdik

Rusların bir ayda öldürdüğü, koalisyon güçlerinin bir yılda öldürdüğüne tekabül ediyor denilen raporda,Rusya Suriye ye DAEŞ le mücadele kapsamında geldi. Fakat gün gün siyasetini değiştirdi. Ruslar, Suriye de Tüm muhalifler DAEŞ gibidir politikası uyguluyor ifadelerine yer verildi.

Ülkede yaşamını yitirenlerin yüzde 96 sının rejim güçlerince öldürdüğü aktarılan raporda, SNHR nin hayatını kaybedenlerin tamamını çeşitli kaynaklardan teyit ederek belgelediği vurgulandı.

Rus ordusuna ait savaş uçakları başta Humus un Telbise, Rastan ilçesi ile Ganto köyü ve Hama nın kuzey kesimleri ile İdlib ve Halep te muhaliflerin kontrolünde olan bölgelere saldırı düzenledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

1 Dünkü Çocuklar'dan THM konseri

Real Madrid tur kapısını araladı

2 Real Madrid tur kapısını araladı

Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği

3 Kızılcahamamlı çiftçiye tohum desteği

Fatih'teki cinayetin şüphelisi gözaltına alındı

4 Fatih'teki cinayetin şüphelisi gözaltına alındı