Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Seçim Sonuçları Bayram Havasında Kutlandı

AK Parti’nin 1 Kasım genel seçim zaferi Samsun’da coşkuyla kutlandı.

Seçim Sonuçları Bayram Havasında Kutlandı

Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan coşkulu kutlamada halka hitap eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, “Milletimizin bizden ne istediğini bilerek bu seçim sonucunu karşılıyoruz” dedi.

AK Parti’nin 1 Kasım seçimlerinden tek parti iktidarı olarak çıkması Samsun’da vatandaşları sokağa döktü. Saat 22.00’de meydanda toplanan milletvekilleri ve vatandaşlar, seçim sonuçlarını havai fişeklerle kutladı. Çok sayıda vatandaşta arabalarına binerek bayraklarla ve kornalarla coşkuya ortak oldu.

Cumhuriyet Meydan’ındaki mitingde konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, seçim sonuçları ile sadece AK Parti’nin değil Türkiye’nin ve tüm mazlum coğrafyasının kazandığını belirterek, “Yakın zamanda göstermiş olduğunuz birlik ve beraberlikle, her zaman söylediğimiz gibi demokrasimizin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin güzel insanları, sandıkta en güzel cevabı verdiniz. Kurucu Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımızın bu meydandan başladığı yürüyüşte, Genel Başkanımız Başbakanımızın Sayın Ahmet Davutoğlu’nun bu meydanda başlatmış olduğu kampanyalarda siz hep en güzel cevabı verdiniz. Siz her zaman birliğin ve beraberliğin yanında oldunuz. Biz her zaman milletimize hizmet etmek için yola çıktığımızı her zaman söyledik. Bugün sevinçliyiz, mutluyuz. Ama bugün sadece Samsun, AK Parti değil, bugün Türkiye kazanmıştır. Bugün Orta Doğu, dünya kazanmıştır. Biz şu 3-4 aylık süreç içerisinde yaşadığımız bize karşı gösterilen tahammülsüzlükleri, 7 Haziran seçimlerinden sonra gösterilen bazı hareketleri asla ve asla göstermeyeceğiz. Milletimizin bizden ne istediğini bilerek bu seçim sonucunu karşılıyoruz. Milletimiz bizden Türkiye’yi 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine taşımamızı istedi. Biz bunun bilincindeyiz. Burada AK Parti’nin kadroları olarak bir aradayız. Bu davanın yürüyüşü ilelebet devam edecek. Biz size hizmetkar olmak üzere buradayız. Biz sizinle el ele kol kola yürümek için buradayız. Hiçbir zaman sizin yanınızdan ayrılmayacağız” diye konuştu.

Meydandaki mitingde ayrıca, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çigdem Karaaslan, Milletvekilleri Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Hasan Basri Kurt, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, İl Başkanı Muharrem Göksel de bir konuşma yaptı.

Konuşmalarından ardından yapılan havai fişek gösterisi ile gökyüzü renklendi. Havai fişek gösterisinden sonra vatandaşlar dağıldı.

Seçim

SeçimEN ÇOK OKUNANLAR

Yönetim sessiz taraftar tepkili

1 Yönetim sessiz taraftar tepkili

Samsun dahil 3 ildeki FETÖ operasyonunda şok ayrıntı

2 Samsun dahil 3 ildeki FETÖ operasyonunda şok ayrıntı!

Liderimizin emirlerine amadeyiz

3 Liderimizin emirlerine amadeyiz

Kritik haftalar

4 Kritik haftalar

Bir gözaltı ve bir gerçek

5 Bir gözaltı ve bir gerçek...

ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

6 ALTTAN DAHA DA UZAKLAŞMALIYIZ

Samsunda meslektaşlarını yaralayan kişiye polis şefkati

7 Samsun'da meslektaşlarını yaralayan kişiye polis şefkati

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz Elimiz kuvvetlendi

8 CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz: 'Elimiz kuvvetlendi'

 Samsundan Berline evlilik teklifi

9 Samsun'dan Berlin'e evlilik teklifi

Güvenlik Uzmanı Mete Yarardan Samsun OMÜde önemli açıklamalar

10 Güvenlik Uzmanı Mete Yarar'dan Samsun OMÜ'de önemli açıklamalar