Türk Lirası Değer Kazandı

Adalet ve Kalkınma Partisinin seçimi kazanmasıyla birlikte Türk Lirası güne değer kazanarak başladı.

Türk Lirası Değer Kazandı

Adalet ve kalkınma partisi bu seçimi kazandı ve ekonomi alanında Dolar, Türk Lirası üzerindeki yükseliş durdu ve değer kaybetti. Bu kaybetmenin nedeni olarak seçimin tek parti tarafından hükümet kurulabilecek şekilde kazanılması önemli rol kaydetti. 02.11.2015 tarihi ve 11:45 saati ile birlikte Şuanda1 Dolar Alış Fiyatı : 2,8106 seviyesine1 Dolar Satış Fiyatı : 2,8119 seviyesine kadar geriledi. Böylelikle önceki kapanışa göre % -3,62 gerilemiş oldu. BIST 100 % 5,20 puan artış gösterdi. Aynı şekilde Euro da Türk Lirasına karşı değer kaybetti.1 Euro Alış: 3,09801 Euro Satış İse: 3,0999 Türk Lirasına kadar geriledi. 

Türkiye genelinde Ak Parti nin sevinç kutlamaları devam ederken ekonomide böyle bir beklenti ekonomistleri şaşırtmışa benziyor. 

Bundan sonra hükümet tam olarak kurulunca dolar ve euro seviyesi ne olacağı çok bilinmez ama gidişat böyle devam ederse dolar sürekli düşecek gibi görünüyor. Yatırım yaparken hükümet kurulmasını beklemeniz en mantıklısı gibi görünüyor. Dolar borcu olanlar bu duruma sevinirken dolar alacağı olanlar da üzüntü duyduğunu düşünüyoruz. Yine aynı şekilde euro borcu olanlar bu duruma sevinirken, euro alacağı olanlar bu duruma üzülmüş olabilir. 

Ülke genelinde petrolde ve bono da da düşüş hakim durumdadır. Altın da bu durumdan nasibini alanlardan ve % -3,28 düşmüş bulunmaktadır. Faizler ise 2 yıllık gösterge tahvilinin % 10 altına geriledi. 

Dolar ve ekonomi haberlerini istersenizekonomi haberleri sayfamızdan günlük olarak takip edebilirsiniz. Yadason dakika haberleri kategorisinden anlık olarakhaberlerimizi takip edebilir ve dilerseniz sosyal medya üzerinden arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Güncel haberleri ve son dakika haberlerine gitmek için bağlı linklere tıklayarak hedeflediğiniz sayfaya ulaşabilirsiniz. EN ÇOK OKUNANLAR

Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

1 Başkan Yusuf Ziya Yılmaz istifa ediyor

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

2 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

 Kaldırım, resmen aday adayı

3 Kaldırım, resmen aday adayı

Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

4 Giresunspor Başkanı Bozbağ: 'Bizi ilgilendirmez'

Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

5 Yusuf Ziya Yılmaz, resmen istifa etti

Samsunspor'da moraller düzeldi

6 Samsunspor'da moraller düzeldi

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

7 İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü: 'Her taraflarından fitne fesat akıyor'

Samsunspor daha avantajlı

8 Samsunspor daha avantajlı

Yazık bu şehre…

9 Yazık bu şehre…

Kim oynayacak?

10 Kim oynayacak?