Türk Lirası Değer Kazandı

Adalet ve Kalkınma Partisinin seçimi kazanmasıyla birlikte Türk Lirası güne değer kazanarak başladı.

Türk Lirası Değer Kazandı

Adalet ve kalkınma partisi bu seçimi kazandı ve ekonomi alanında Dolar, Türk Lirası üzerindeki yükseliş durdu ve değer kaybetti. Bu kaybetmenin nedeni olarak seçimin tek parti tarafından hükümet kurulabilecek şekilde kazanılması önemli rol kaydetti. 02.11.2015 tarihi ve 11:45 saati ile birlikte Şuanda 1 Dolar Alış Fiyatı : 2,8106 seviyesine 1 Dolar Satış Fiyatı : 2,8119 seviyesine kadar geriledi. Böylelikle önceki kapanışa göre % -3,62 gerilemiş oldu. BIST 100 % 5,20 puan artış gösterdi. Aynı şekilde Euro da Türk Lirasına karşı değer kaybetti. 1 Euro Alış: 3,0980 1 Euro Satış İse: 3,0999 Türk Lirasına kadar geriledi. 

Türkiye genelinde Ak Parti nin sevinç kutlamaları devam ederken ekonomide böyle bir beklenti ekonomistleri şaşırtmışa benziyor. 

Bundan sonra hükümet tam olarak kurulunca dolar ve euro seviyesi ne olacağı çok bilinmez ama gidişat böyle devam ederse dolar sürekli düşecek gibi görünüyor. Yatırım yaparken hükümet kurulmasını beklemeniz en mantıklısı gibi görünüyor. Dolar borcu olanlar bu duruma sevinirken dolar alacağı olanlar da üzüntü duyduğunu düşünüyoruz. Yine aynı şekilde euro borcu olanlar bu duruma sevinirken, euro alacağı olanlar bu duruma üzülmüş olabilir. 

Ülke genelinde petrolde ve bono da da düşüş hakim durumdadır. Altın da bu durumdan nasibini alanlardan ve % -3,28 düşmüş bulunmaktadır. Faizler ise 2 yıllık gösterge tahvilinin % 10 altına geriledi. 

Dolar ve ekonomi haberlerini isterseniz ekonomi haberleri sayfamızdan günlük olarak takip edebilirsiniz. Yada son dakika haberleri kategorisinden anlık olarak haberlerimizi takip edebilir ve dilerseniz sosyal medya üzerinden arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Güncel haberleri ve son dakika haberlerine gitmek için bağlı linklere tıklayarak hedeflediğiniz sayfaya ulaşabilirsiniz. EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor taraftarından kombine isyanı

1 Samsunspor taraftarından kombine isyanı

Samsunsporda imzalar an meselesi

2 Samsunspor'da imzalar an meselesi

Samsunda emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

3 Samsun'da emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

Samsunsporun son rakibi Giresun

4 Samsunspor'un son rakibi Giresun

Kırmızı ışıkta katliam yapan şoför adliyede

5 Kırmızı ışıkta katliam yapan şoför adliyede!

Samsunspora izin yok

6 Samsunspor'a izin yok

Genç futbolcu serinlemek için girdiği sulama kanalında boğuldu

7 Genç futbolcu serinlemek için girdiği sulama kanalında boğuldu

Samsunsporun golü Çağrıdan

8 Samsunspor'un golü Çağrı'dan

Deaflympıcste günün müsabaka raporu

9 Deaflympıcs'te günün müsabaka raporu

Samsunda tacizci medyum olayında yeni gelişme

10 Samsun'da tacizci medyum olayında yeni gelişme!