X Reklamı Kapat

Esnaf, Sonuçtan Memnun

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(SESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler, ‘1 Kasım genel seçimleri’ sonucunda sandıktan çıkan istikrar ortamının, esnafa olumlu yönde yansıyacağını söyledi.

Esnaf, Sonuçtan Memnun

7 Haziran seçimleri sonrasın sandıktan koalisyon çıkması ve hükümetin kurulamamasından en çok etkilenen gruplardan biri de esnaf oldu.

Yatırımcılar, güvensizlik ortamı yüzünden yatırımlarını yapmaktan vazgeçerken, esnaf ve sanatkarların işlerinde eskiye oranla azalma oldu. 1 Kasım seçimleri sonrasında tek partili bir istikrar ortamının tekrardan yakalanmasının esnaflar açısından bir fırsat olduğunu belirten SESOB Başkanı Eyüp Güler, bundan sonraki sürecin esnaflar açısından daha iyi gideceğini ifade etti.

SAMSUN DA SEÇİM SONUÇLARI AÇIKLANDI?

Seçimlerden çıkan sonuçla birlikte yatırımcıların yatırımlarına kaldığı yerden devam edeceğini belirten Güler, seçimlerden önceki dönemde ülkenin geleceğini karanlık gördüklerini belirterek, “Seçimlerden önceki dönemde ülkemizin ekonomisini ve geleceğini pek parlak görmüyorduk. Bu esnada bir de terör olaylarının bir tırmanışı oldu. Bize taleplerimiz sorulduğunda kendi işlerimizi bir kenara bırakarak, ekonomiyi de ikinci plana artarak, ilk önce Türkiye’ye huzur gelmesi için terör olaylarının ortadan kalkmasını istedik. Bundan sonra ekonominin düzelmesini, peşine de istikrarın sağlanması gerektiği düşüncesini savunduk. Bu beyanımız seçimler sonrasında doğru çıktı. Esnaf ve sanatkarla birlikte halkımız, istikrardan yana oldu. Takım tutar gibi bir parti tutulmadı. Türkiye’nin şuan ki problemleri ve geleceği göz önüne alınarak oylar kullanıldı. Herkes kendi kaderini kendi çizer. Bu geçtiğimiz 3-4 ay içerisinde çıkan kaosta, bu olay belliydi. Halk bu kaosa, bu sürüklenmeye bir dur dedi” dedi.

Birlik olarak bu sonuçları beklediklerini belirten Güler, “Bu sonuçlar sonrasında ekonomimizin de iyiye doğru bir gelişim olacağını bekliyoruz. 7 Haziran sonrasında esnafların işlerinde bir heyecanlanma olmadı. Bu dönem sonrası hafif durgunluklar da vardı. 7 Haziran seçimleri sonrasında yatırımcılar, yatırımlarını bıçak gibi kestiler. Türkiye nereye gidiyor diye beklediler. Bunun cevabı da 1 Kasım seçimlerinde verilecekti. Seçimlerden çıkan sonuçla beraber yatırımcılar da rahatladı. Bundan sonra bir güven ortamı sağlanacak. İktidar partisi, 4 sene daha görevde olacağı için herkes birbirine güvenerek, inanarak kendi işini yapmaya bakacak. Ekonomide de bir canlanma olacak. Bu da esnaf ve sanatkarlara olumlu yönde etki edecek. İnşaatlar durmuştu, onlar tekrara başlayacak. Benim demircim, marangozum bütün esnaflarımız bu durumdan faydalanacak. Türkiye için hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Son dakika pürüzü

1 Son dakika pürüzü

İmza bugüne kaldı

2 İmza bugüne kaldı

Samsun Kuaförler Odası Başkanı Kiraz Yanlış yaptılar

3 Samsun Kuaförler Odası Başkanı Kiraz: 'Yanlış yaptılar'

Samsunda FETÖ operasyonu 17 kişi adliyede

4 Samsun'da FETÖ operasyonu: 17 kişi adliyede

 CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz Kılıça ayıp ettiler

5 CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: 'Kılıç'a ayıp ettiler'

Samsunsporda golcüler iş başında

6 Samsunspor'da golcüler iş başında

Samsunda trafik kazası Emniyet kemeri hayat kurtardı

7 Samsun'da trafik kazası! Emniyet kemeri hayat kurtardı

Depremin ardından Muğlada son 3 buçuk saatte 51 artçı sarsıntı daha yaşandı

8 Depremin ardından Muğla'da son 3 buçuk saatte 51 artçı sarsıntı daha yaşandı

MHP Grup Başkanvekili Usta Hepsi vatan haini değil

9 MHP Grup Başkanvekili Usta: 'Hepsi vatan haini değil'

Samsunspordan Kılıça teşekkür

10 Samsunspor'dan Kılıç'a teşekkür