TEZGAHLARA UĞRAYAN YOK

Eskiden insanların uğrak mekanı olan ikinci el eşyaların satıldığı bit pazarlarına artık vatandaşlar eskisi gibi ilgi duymuyor.

TEZGAHLARA UĞRAYAN YOK

İkinci el konfeksiyon ürünleri satan Bedestan Çarşısı esnafları, insanların sıfır ürünlere yöneldiğini, kendi işlerinin ise bitme noktasına geldiğini söylediler. Samsun Bedastan Çarşısı’nda da durum aynı. Eskiden 44 dükkan olan çarşı esnafı bu gün 17 esnafa düşmüş durumda. Alışveriş merkezlerinin açılması ve taksit olayının gelmesini kendilerini çok etkilediğini söyleyen pazar esnafı artık vatandaşların sıfır eşyalara yöneldiğini söylüyorlar. İnsanların tezgahlarına uğramadığını belirten esnaflar artık kapatma noktasına geldiklerini ifade ettiler.

TOPUZ: EN FAKİR İNSAN BİLE GİDİP SIFIRINI ALIYOR

30 yıldır Bedestan Çarşısı’nda esnaflık yapan Tufan Topuz   Burada konfeksiyon üzerine alım satım yapıyoruz. İhtiyaçlı olan insanlar eşyalarını bize getiriyorlar. Eşyaya ihtiyacı olan insanlarda gelip buradan eşya alıyorlar. Şimdi buraya gelip öyle fazla satan da, alanda yok. İkinci el konfeksiyoncu olarak sadece biz kaldık burada. Eskiden burada 44 esnaflık şimdi ise 17 esnaf kaldık. Kalanlar da kapatmak üzere. İnsanlar üç liraya alacağı eşyayı alışveriş merkezlerinden sıfırını 7 liraya alıyor. İnsanlara daha uygun geliyor. İkinci eli insanlar beğenmiyor artık. En fakir insan bile gidip sıfırını alıyor dedi.

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR