Muhtarlık yıkımına vekil tepkisi

Liman Mahallesi Muhtarlık binası park içinde bulunduğu ve vatandaşlardan şikayet geldiği gerekçesiyle yıkıldı.

Muhtarlık yıkımına vekil tepkisi

CHP milletvekilleri Zeybek ve Tekin ile muhtar Şahin ise yıkımınTok un fotoğrafını evine asmadığı gereçeksiyle yıkım yapıldığını iddia ederek tepki gösterdi

İlkadım Belediyesi tarafından 6 ay önce yapılan Liman Mahallesi Muhtarlık Binası, halka açık park içerisinde işgalci durumunda bulunduğu gerekçesiyle yıkıldı. Muhtarlık binasına gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun Milletvekilleri Hayati Tekin ve Kemal Zeybek yıkıma tepki gösterdi. 

SEYYAR MUHTAR

Belediyenin kendisine daha önce muhtarlık binasını boşaltılmasıyla ilgili tebligat veya yazı göndermediğini kaydeden Liman Mahallesi Muhtarı Ünzile Şahin, Eğer olsaydı, tabii ki çıkardım ve yeni bir muhtarlık ofisi ayarlardım. Özel eşyalarım dahil muhtarlık içindeki tüm eşyalar dışarıya çıkartıldı. Bu yıkımın nedeni sanırım, seçim sürecinde İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok un fotoğrafını evimin balkonuna asmamam. Ayrıca bütün muhtarlık binalarında Erdoğan Tok un fotoğrafı var, benim muhtarlık binamda yok. İşgalci olduğum gerekçesiyle mahalleliye hizmet verdiğim muhtarlığı bu şekilde yıktılar. Şimdi nerede hizmet vereceğim bilmiyorum. Galiba çadır kuracağım, ya da seyyar muhtar olacağım ifadelerini kullandı. 

yik.jpg

OY ŞIMARIKLIĞI

Muhtarlığın mahallede Cumhurbaşkanlığı temsilcisi olduğunu ve devlet adına kamuya hizmet verdiğini ifade eden CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, Kamuya ait bir görev bu şekilde zabıta gücü ile engellenemez. Muhtar kendi evine belediye başkanının fotoğrafını asmak zorunda değil, bahanesi bu olan bir yıkım başkanın yanlışı. Bu olay hem hükümetin ayıbı, hem de AKP nin almış olduğu oyların şımarıklığıdır dedi. 

CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ise şunları söyledi:Vekil arkadaşım Hayati Tekin Samsun Valisi İbrahim Şahin i arayarak konuya olan duyarlılığımızı anlattı. Ama bir müdahale olmadığını gördük. Bu olayların böyle geçiştirilemeyeceğini bilmeleri gerekiyor. Zannediyorlar ki bu tip olaylarla toplumu baskı altına alacaklar ama bir gün mutlaka halk ile karşı karşıya kalacaklar. Halkın eylem biçiminin ne olduğunu bilirler.  

GEÇİÇİ SÜRE İÇİN YAPILMIŞTI

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ise konu ile ilgili olarak, daha önce Liman Mahallesi Muhtarlığı nın yeriyle ilgili sorunu olduğunu ifade ederken şöyle devam etti:Bir de ona geçici bir süreyle parkın içinde yer göstermiştik. Prefabrik bir yapı yapıldı. Ama vatandaşlarda park yerinin bu şekilde işgal edilmesinden rahatsızlık duyuyorlardı. Parklar kamusal halka açık alanlar olduğu için vatandaşların yoğun şikayetleri vardı bize. Biz de bu şikayetleri dikkate alarak muhtara bir çok kez uyarılarda bulunduk. Uyarıları dikkate almayınca ona verilen süre dolduğu için yıkımı yaptık.  

Konu ile alakalı diğerhaberler ve ilgili kategoridekison dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.

Zerrin SOMUNCU  EN ÇOK OKUNANLAR

Yankaya bakalım mı bankaya?..

1 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

2 Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

3 Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

4 Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

5 Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

Melis ve Ahmet'in mutlu günü

6 Melis ve Ahmet'in mutlu günü

Samsun'da hava nasıl olacak?

7 Samsun'da hava nasıl olacak?

Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

8 Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

Dükkanı küçük, yüreği büyük

9 Dükkanı küçük, yüreği büyük

Facebook, Türkiye'deki kullanıcılarını uyardı

10 Facebook, Türkiye'deki kullanıcılarını uyardı