ARAMIZDAN AYRILALI 10 YIL OLDU

Eski Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve eski Samsun Milletvekili Muzaffer Önder, ölümünün 10. yılında mezarı başında anıldı, anıtına çelenk konuldu

ARAMIZDAN AYRILALI 10 YIL OLDU

 

Eski Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı, Eski Samsun Milletvekili Muzaffer Önder, ölümünün 10. yılında, adını taşıyan Muzaffer Önder Parkı ndaki heykeli başında anıldı. Anmaya, CHP Samsun Milletvekilleri Kemal Zeybek ve Hayati Tekin, CHP Samsun İl Başkanı Dinçer Soylu, CHP Samsun ilçe başkanları, gençlik kolları, partililer ve dönemin belediye çalışanları katıldı. 

YOKLUĞU  BÜYÜK BİR ACI

Muzaffer Önder in belediye başkanlığı sırasında özel kalem müdürlüğü görevinde olan Yılmaz Türkoğlu, Önder in yokluğunun büyük bir eksiklik ve acı olduğunu ifade ederek, O, milletvekili, belediye başkanı, hukukçu ve önder bir insandı. Sade ve örnek bir kişiliği vardı. Adı daima dürüstlükle anıldı. Farklı bir siyasetçiydi, her kesimden ve her düşünceden insanı seviyordu. Kimisi ona baba dedi, kimisi Muzaffer ağabey, çok az kimse Muzaffer Bey diye hitap etti. Tarafsız bir yönetimle tüm Samsunluların başkanı oldu. Kendisini sevgi ve saygı ile anıyoruz. Nur içinde yatsın diye konuştu. 

on.jpg

YOLUMU AYDINLATTI

CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin ise, Önder in kendisine rehber olduğunu kaydederek, Muzaffer Önder, belediyecilik anlayışıma, siyasi bakışıma çok anlam katmış yolumu aydınlatmış ve bana rehber olmuş çok değerli bir büyüğüm. İnşallah biz de onun gibi başarılı çalışmalar yapıp, peşimizden gelen cumhuriyet gençlerine doğruluk, dürüstlük ve samimiyet bırakarak göçeriz. Yattığı yerler nur içinde olsun, mekanı cennet olsun dedi. 

EŞİ DE KATILDI

Anmaya katılanlar Muzaffer Önder in heykeline çelenk koyduktan sonra, Önder in Bafra ilçesi, Kolay Mahallesi ndeki mezarını ziyaret etti. Ziyarete Muzaffer Önder in eşi Sebahat Önder, eski Samsun Belediyesi Özel Kalem Müdürü Yılmaz Türkoğlu, eski Samsun Belediyesi Başkan Yardımcısı Ahmet Sarı, mesai arkadaşları, dostları ve partililer katıldı. Mezarı başında düzenlenen tören sırasında Kur an-ı Kerim okunarak dualar edildi. Merhum Muzaffer Önder’in eşi Sebahat Önder tören sırasında ayakta durmakta güçlük çekerek duydu dolu anlar yaşadı.

Zerrin SOMUNCU, Ümit CEYLAN 

Konu ile alakalı diğer haberler ve ilgili kategorideki son dakika haberleri için haberler sayfasını yada son dakika haberleri sayfasını kullanabilirsiniz. Yada arama çubuğunu kullanarak istediğiniz içeriğe ulaşabilirsiniz. Ayrıca iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilir yada aşağıdaki yorum yap alanından yorum yapabilirsiniz.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da ikisi de olmayacak

1 Samsunspor'da ikisi de olmayacak

Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

2 Meşaleni al formanı giy sende bu yürüyüşe katıl

Samsun'da 'uçan imam' hapiste

3 Samsun'da 'uçan imam' hapiste

Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

4 Samsunspor'da Muhammet Beşir'in durumu maç saati beklenecek

Şaşırmayın!..

5 Şaşırmayın!..

Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

6 Ahmet Güral Karayılmaz: 'Takım düşerse şehirde düşer'

Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli

7 Samsunspor aşkına herkes stada gitmeli

Samsunspor maçı için güvenlik kurulu toplandı

8 Samsunspor maçı için güvenlik kurulu toplandı

Samsun güzelleşiyor

9 Samsun güzelleşiyor

Samsun Müzesi açılmadan ödül aldı

10 Samsun Müzesi açılmadan ödül aldı